(VIDEO) Srbomrziteljka želi da izbaci Srbiju iz EU?! Lobistkinja Kurtija ne zna više gde bije, dok njen sponzor jurca po instrukcije u London!
Podeli vest
U Info jutru o ucenjivanju predsednika Vučića i Srbije od strane Zapada, kao i prijemu tzv. Kosova u Savet Evrope, govorio je Demo Beriša predsednik Matice Albanaca u Srbiji.
Demo Beriša predsednik Matice Albanaca u Srbiji ističe da je Viola Fon Kramon lobista Kurtija, koja želi uništenje Srbije i priznanje tzv. Kosova,.
Nemački kancelar Olaf Šolc istakao je 29. aprila u razgovoru sa premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem značaj konkretnih koraka Prištine ka uspostavljanju Zajednice srpskih opština, i u kontekstu podnošenja zahteva tzv. Kosova za članstvo u Savetu Evrope.
U pokušaju da pred grčkim i srpskim narodom i širom evropskom javnošću drsko prikrije inkriminišuće činjenice o eklatantnim prekršajima režima premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, izvestilac Parlamentarne skupštine Saveta Evrope (PSSE) za prijem tzv. Kosova Dora Bakojani je preduzela još jedan sramotan korak, izjavio je danas ambasador Srbije u SAD Marko Đurić.
01.05.2024
18:11
- Viola Fon Kramon želi da izbaci Srbiju, samo ne znam iz čega, jer mi nismo u EU. Postalo je degutantno koliko se petlja u tuđu politiku i uvek radi suprotno od interesa Republike Srbije, ona je srbomrzac. Lobistu za nezavisno Kosovo, možemo uporediti sa Bakojani koja je isto lobista i srbomrzac i nju isto plaća Kurti. Izjave Kramonove su mnogo naštetile Srbiji - rekao je Beriša.
U Info jutru o prijemu lažne države u Savet Evrope i kršenju međunarodnog prava, govorio je Veljko Odalović predsednik Vladine komisije za nestala lica.
01.05.2024
12:20
Demo Beriša
Naš sagovornik dodaje i da Zapad utiče na Aljbina Kurtija, koji juri po Evropi po instrukcije.
- Neki pojedinci ne žele da budemo u EU, ali žele da zavisimo od te institucije. Mi imamo prijateljstvo sa Kinom još od bivše Jugoslavije. Srbija se nije mešala u rat u Ukrajini, ali nije uvela sankcije Rusiji. Šolc je uticajan čovek i dosta utiče na Kurtija, a Amerikanci su pustili u jednom delu da Šolc vodi politiku u Evropi. Kurti će uskoro početi svoju evropsku turneju, prvo ide u London,a onda dalje po instrukcijeu London - zaključio je Beriša.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački kancelar Olaf Šolc istakao je 29. aprila u razgovoru sa premijerom privremenih prištinskih institucija Aljbinom Kurtijem značaj konkretnih koraka Prištine ka uspostavljanju Zajednice srpskih opština, i u kontekstu podnošenja zahteva tzv. Kosova za članstvo u Savetu Evrope.
Kineska vojska priprema preventivne udare na američke baze u Japanu u kojima su lovci F-22 i F-35 u slučaju rata sa Tajvanom, javlja ruska TV Carigrad.
Nekoliko dana nakon posete predsednika Aleksandra Vučića, osmeh osmogodišnjeg Andrije Kneževića iz Bajine Bašte ne jenjava. Dečak koji se bori sa retkom i teškom Mojamoja bolešću danas nosi radost koja je, kako njegova porodica kaže, stigla iz srca, od ljudi, od vere, i od ostvarenog sna.
U pojedinim medijima najpoželjnije teme su one antisrpske, u svakom pogledu. Tako je čak i veštačka inteligencija iskorišćena za tekst o Srbiji, ali kao nedovoljno lepoj zemlji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je pre dva dana poseto Sevojno gde se družio i sa najstarijim meštanima, a sada je to podelio i na svom instagram profilu.
Paradoksalno, dok su se protivili "Jadru", iz Demostata sada ističu da je EU pokrenula više od 20 projekata litijuma i već otvorila prvi rudnik u Finskoj, sa ciljem jačanja sopstvene industrije i energetske sigurnosti.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da je jedna hakerska grupa ukrala podatke sa Telekomovih servera i da su ih ucenjivali tražeći bitkoine, ali da su podaci korisnika Telekovog servisa potpuno bezbedni, a da funkcionisanje Telekomovih servisa nikada nije bilo dovedeno u pitanje.
Na društvenim mrežama ovih dana osvanula je fotografija starog školskog pravilnika koja je brzo privukla pažnju korisnika i pokrenula brojne komentare.
STADA grupa, u okviru koje posluje Hemofarm, ostvarila je u 2025. rast u sva tri segmenta – specijalitetima, zdravstvenim proizvodima široke potrošnje i generičkim lekovima. Korigovani prihodi STADA grupe povećani su za 6% i dostigli su vrednost od 4,3 milijarde evra, dok je korigovana EBITDA, posmatrano po konstantnim deviznim kursevima, poboljšana za 8% i iznosi 961 milion evra.
Beogradska policija i nadležno tužilaštvo tragaju za dvojicom napadača koji su u noći između nedelje i ponedeljka pokušali da izazovu požar u stanu direktora jedne od poznatijih beogradskih kompanija.
Nikola Babić (26) ubijen je 19. marta 2016. godine na Vračaru. Njega je, hicem iz pištolja, ubio tada maloletni Bogoljub S. (16). Babić je ispred zgrade u koju je često dolazio.
Američki ratni brod "Tripoli" (LHA-7) primećen je kod Singapura dok se ubrzano kreće ka Bliskom istoku, pokazali su podaci pomorskog praćenja, što navodi na spekulacije o pripremi desanta na iransko ostrvo Harg, preko kojeg ide najveći deo nafte za izvoz.
Kremlj je osudio ono što je nazvao "ubistvom" iranskih lidera u američko-izraelskim vazdušnim napadima, dan nakon što je Iran potvrdio da je Ali Laridžani, viši savetnik pokojnog vrhovnog vođe Irana, ajatolaha Alija Hamneija, ubijen u Teheranu.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov komentarisao je razočarenje predsednika Donalda Trampa u evropske saveznike, konstatacijom da Kir Starmer nije Čerčil, a ni Emanuel Makon – De Gol.
Iranska mornarica izvela je raketnu operaciju kako bi primorala američki nosač aviona "Abraham Linkoln" da se povuče iz regiona, saopštilo je Ministarstvo odbrane te zemlje.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Najnovija istraživanja otkrivaju da Fitbit, Instagram, WhatsApp i druge društvene mreže troše najviše baterije. Čak i kada nisu aktivno korišćene, ove aplikacije mogu potrošiti do 85 odsto kapaciteta baterije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar