Odluka crnogorske Vlade da će na generalnoj skupštini Saveta bezbednosti glasati za donošenje Rezolucije o Srebrenici stvorilo je buru u javnosti i Srbije i Crne Gore. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost i advokat Predrag Savić. Uživo u program, putem vajber uključenja javio se i novinar Dražen Živković.
Stefan Srbljanović iz Centra za društvenu stabilnost rekao je da je teško naći prave reči za ovakvu situaciju.
Foto: Pedja Milosavljević
Stefan Srbljanović
-Ovo ipak nije ništa novo. Mislim da će ovo trajno narušiti odnose, ali je još bitnije to što ništa dobro neće doneti ovakva odluka Crne Gore ni u odnosima sa Srbijom, niti u samoj Crnoj Gori. Ovo je samo jedan kontinuirani nastavak spoljne politike koju je vodio Milo Đukanović. Nikada za sve ove godine, kada god je imala prilike, Crna Gora je glasala protiv Srbije. Na ovaj način oni će glasati protiv trećine svog stanovništva koji se izjašnjavaju kao Srbi- rekao je Stefan Srbljanović.
Advokat Predrag Savić rekao je da Crna Gora ovakvom odlukom sama sebi navlači omču na vrat jer je i ona bila deo države Jugoslavije.
Foto: Pedja Milosavljević
Predrag Savić
-Vlada Crne Gore sinoć je usvojila neka dva amandmana koji služe da zamažu oči. Oni će završiti u košu, a Crna Gora kao država sebi navlači još jednu bedu na vrat. Oni s tim otvaraju mogućnost da i oni budu tuženi za ratnu otštetu. Crna Gora sama sebi stavlja omču oko vrata. Glasaju protiv najmanje trećine svog naroda. Ruše sve bratske mostove sa Srbijom. Veza između srpskog i crnogorskog naroda su toliko jake da sa ovom rezolucijom ima više nezadovoljnih u Beogradu koji su iz Crne Gore, nego nezadovoljnih u Crnoj Gori. Spajić računa na te antisrpske glasove i glasove nacionalnih manjina. Ideja da se u Skupštini Crne Gore izglasa i Rezolucija o Jasenovcu. Ta Rezolucija bi dala odgovor da ne mogu da se izjednače žrtve. U Srebrenici niko nije utvrdio ni tačan broj stradalih. U Jasenovcu su stradali i mnogi Crnogorci. Toliko je velika ta bruka i udar na tradiciju i na istoriju Crne Gore da će se teško moći prećutati jedna ovakva izdaja, a izvođači su Spajić i Milatović. Nije mi jasno zašto njih dvojica nisu bili mudriji- rekao je Savić.
Novinar Dražen Živković istakao je da je ovim činom Crna Gora nastavila politiku Mila Đukanovića.
Foto: Informer printscreen
Dražen Živković
-Četiri godine nakon njegove smene mi smo u situaciji da smo na ivici političke krize. Neshvatljivo je da novi političari, Milatović i Spajić, koji su došli na talasu litija, ne razumeju današnji momenat da ovo nije 1995, niti 2005, niti 2015. godina. Ako su već hteli da ulaze u ovakvu avanturu bilo je sasvim dovoljno vremena da se raspiše referendum i da se onda sa narodnim stavom izglasa onako kako želi narod. Reakcije naroda su negativne prema ovoj odluci. Da bi narod nešto rekao potrebni su ili izbori ili referendum. Većinski narod je protiv ovakve odluke. Nepojmljivo je da nakon 2020. godine vlast odluči da se ogluši o volju naroda i volju pravoslavne crkve. Mislili smo da su ta vremena iza nas, ali očigledno nisu- rekao je Dražen Živković.
Milan Jolović Legenda, pukovnik u penziji, bio je gost "Info jutra" Informer televizije i govorio na temu zločina u Srebrenici, ali o ratu u Bosni uopšteno.
Zdravstveni radnici u Gazi pronašli su treću masovnu grobnicu u bolnici Al Šifa, dok, s druge strane, izraelski doseljenici blokiraju prolaz kamionima koji prevoze humanitarnu pomoć. Na ovu temu, za Informer TV u "Info jutru", govorili su Darko Zlojutro, novinar i publicista i Milan Čavić iz Centra za društvenu stabilnost.
Aleksandar Šapić, predsednik Privremenog organa grada Beograda, gostovao je u "Info jutru" Informer TV i govorio o nedavnom incidentu koji se odigrao tokom njegove konferencije za medije na Savskom nasipu.
Mihajlo Gligorić, zamenik urednika sportske rubrike Informera, gostovao je u "Info jutru" Informer TV. On je govorio o jučerašnjem incidentu u kom je Novak Đoković doživeo neprijatnost pri izlasku sa terena posle pobede u drugom kolu Rima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milan Jolović Legenda, pukovnik u penziji, bio je gost "Info jutra" Informer televizije i govorio na temu zločina u Srebrenici, ali o ratu u Bosni uopšteno.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Predsednik Pokreta slobodnih građana otrčao je u Hrvatsku da, po običaju, pljuje po predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i širi laži o (ne)poverenju koju vlast u državi uživa od građana.
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Hakerski napad na platformu Phobs ugrozio je podatke oko 100.000 turista na Jadranu. Prevaranti šalju lažne WhatsApp poruke i traže doplatu za smeštaj.
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Na obilaznom putu u Čačku došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je vozilo Hitne pomoći udarilo u ženu koja je prelazila kolovoz, najverovatnije van pešačkog prelaza.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Ukrajinska vlada zamrzava spermu svojih vojnika kako bi njihove supruge mogle da je iskoriste za trudnoću nakon njihove smrti, navodi italijanski sociolog Alesandro Orsini u svom blogu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je bio besan nakon javnog odgovora ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo pismo, izveštava Tajms of Indija.
U Ankari je došlo je do talačke krize kada je otac M.D. nakon svađe sa suprugom, uz pretnju nžem, držao njihovu trogodišnju ćerku na prozoru stana, preteći da će je baciti.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić na sve načine pokušali su da spasu brak, a pre dve godine posećivali su i bračnog savetnika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar