Brisanje postojanja Srba iz Hrvatske i licemerno nazivanje srpskog naroda genocidnim uoči jednog od najvećih genocida nad njima, komentarisali su gosti Info večeri, član Glavnog odbora SNS-a Đorđe Dabić, Stefan Krkobabić iz PUPS-a, analitičar Miljan Jovićević i autor dokumentarnog filma o Jasenovcu Ljuan Koko.
Član Glavnog odbora SNS-a Đorđe Dabić je istakao da je jedini program HDZ-a da Srbi ne budu u hrvatskoj vladi i da se njihovo postojanje potpuno obriše iz Hrvatske tekovine.
- Sa Zapada nam govore da treba izjednačiti četnike i ustaše, razmere ustaških zločina su bile toliko velike da danas u Hrvatskoj gotovo da nema. Sramno je što mi uopšte moramo da se branimo od etikete da smo genocidni umesto da pričamo o svojim žrtvama. Jedini program HDZ-a je da Srbi ne budu u vladi i da srpska groblja i spomenici budu preorani i vandalizovani. Republika Srpska je uz podršku naše države postala snažan bastion srpstva. Hoćemo da se te žrtve adekvatno pominju u udžbenicima, a ne da budu predmet istorijske revizije. Hirovi dela opozicije su došli do tog nivoa da kada ih je vlast sve ispunila su došli dotle da ni potpise nisu mogli da prikupe i mislim da će na ovim izborima biti svedeni na meru koja je realna - rekao je Dabić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Stefan Krkobabić iz PUPS-a je naveo da su sramne rezolucije plod političkog marketinga u kom se Srbija do 2012. godine nije dobro snalazila.
- Slušao sam njihovo sramno spuštanje broja žrtava sa 700 hiljada na 70 hiljada, što znači da ako se ovako nastavi za 50 godina će se pričati da žrtava nije ni bilo. Kako jedan narod koji je najviše stradao u 20. veku bude označen kao genocidan? Ispada kao da je sve posledica jednog marketinga gde se mi nismo pre 2012. najbolje snašli. Pre toga su se naše elite za sve izvinjavale i to je upravo bila naša tragedija. Sramno je što oni brane kolaboristički i kvinsliški pozdrav "Za dom spremni" uz koji su proterivali narod koji je na ovim prostorima hiljadu godina. Mi posle 1991. godine nismo osporavali bilo čiju državnos i proglašavali bilo koga genocidnim nego smo se bavili sobom. Mi se bavimo povećanjem plata i penzija i Ekspom dok se ovi drugi poput Dinka Gruhonjića bave floskulama. Opozicija se ovde zalaže da im se SNS samo skloni da bi oni neometano mogli da dođu na vlast - rekao je Krkobabić.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Analitičar Miljan Jovićević objasnio je da predsednik Vučić svojim konekcijama sa stranim zvaničnicima uspeva da mobiliše svetsku javnost i pred njih stavi istorijske činjenice.
- Bitno je da istorija bude istinita i verifikovana ma kakva ona bila. U diplomatskim ofanzivama treba naglašavati tu istoriju. Verujem da lični odnos našeg predsednika sa zvaničnicima sveta može poštati baš ona prekretnica koja nam je u diplomatskim krugovima potrebna. Vučić je toliko mobilisao svetsku javnost da se konačno pojavila neka empatija za nas i svi elementi istorije su sada negde slikovitiji. Gruhonjić se u svojoj izjavi nije sigurno šalio, a dobro je da se imenom i prezimenom vidi ko je on da narod zna o kome je reč. Politički rečeno Marinika Tepić pomeranjem datuma izbora pokušava sebi da kupi vreme i vidimo da kod nje nema nikakvog političkog utemeljenja kako bi se javnost na bilo koji način uključila - rekao je Jovićević.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Autor dokumentarnog filma o Jasenovcu Ljuan Koko izjavio je da je Jugoslavija svojevremeno zabranila najvećeg lovca na naciste Simona Vizentala kako istina o Jasenovcu ne bi isplivala.
- Kritičari iz Slovenije su odlučili da je moj film za treće mesto dok je prvo osvojio film o nekom Albancu koji je spasavao jedno dete, a u samoj Srbiji mi je govoreno da su to prevaziđene teme. Meni je neverovatno što su takva zverstva u ime bratstva i jedinstva zataškana i zato se javljaju novi neonacistički pokreti. U svoj Zapadnoj literaturi se Jasenovac vodio kao radni logor, a ne kao mesto mučkog stradanja. Pitanje Jasenovca se nikada nije pokrenulo od strane Evrope, sami logoraši su se oslobodili svojim telom što je užasno. To je sve doprinelo da se NDH bezbolno izvukla iz svega toga. U tom filmu sam snimao Simona Vizentala, najvećeg lovaca na naciste koji je u Jugoslaviji bio zabranjen koji je rekao da je više od 60% Roma pobijeno u toj zemlji - rekao je Koko.
Negovanje nasleđa NDH od strane moderne Hrvatske, negiranje Jasenovca i sve jaču rusofobnu politiku Zapada, komentarisali su gosti Rata uživo, Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalnu strategiju, nekadašnji ministar odbrane SCG dr. Prvoslav Davinić, novinar Vlastimir Vidić i stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin prisustvovao je danas obeležavanju Dana sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Jevrejima i Romima u Nezavisnoj državi Hrvatskoj, u spomen području Donja Gradina, delu sistema koncentracionog logora Jasenovac.
Lažiranje istorije i otvoreno negiranje genocida u Jasenovcu od strane hrvatskih istoričara, govorili su gosti Info dana, urednik portala "Kosovo onlajn" Miloš Garić i Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije.
Nakon što je premijer Crne Gore Milojko Spajić potvrdio da će zvanična Podgorica u Generalnoj skupštini UN glasati za Rezoluciju o Srebrenici, predsednik crnogorskog parlamenta Andrija Mandić je najavio da će politički predstavnici srpskog naroda predložiti usvajanje Rezolucoje o genocidu u Jasenovcu i izrazio očekivanje da će ona biti usvojena.
Pesma Đurđevdan nastala je vozu smrti koji je putovao iz Sarajeva za Jasenovac, dana 6. maja 1941, na verski praznik Đurđevdan. Danas je ta pesma jedan od naših najtraženijih hitova koje tražimo u kafanama I na slavljima. Ipak, veoma mali broj ljudi zna kako je I zašto upravo ova pesma nastala.
Licemerno sponzorstvo rezolucije o Srebrenici iza kog stoji Nemačka i istorijski kontekst nemačkog antisrpskog sentimenta, komentarisali su gosti Info jutra, izdavač Vesna Pešić i predsednik OO SNS Smederevska Palanka Nikola Vučen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Negovanje nasleđa NDH od strane moderne Hrvatske, negiranje Jasenovca i sve jaču rusofobnu politiku Zapada, komentarisali su gosti Rata uživo, Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalnu strategiju, nekadašnji ministar odbrane SCG dr. Prvoslav Davinić, novinar Vlastimir Vidić i stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević.
Opoziciono-blokaderski korisnik Iksa Vukša Dragović objavio je na toj društvenoj mreži "objedinjeni spisak" Nevladinih organizacija (NVO) i mnogih drugih blokaderskih grupacija i pojedinaca, kao i način njihovog finansiranja u Srbiji, a posebnu pažnju privukla je priča o Proglasu Dragana Bjelogrlića.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Uoči velikog narodnog skupa "Srbija, jedna porodica", koji će danas biti održan ispred Narodne skupštine u Beogradu, roboti su tokom generalne probe izašli na binu i zaigrali moravac, najavljujući spektakl koji očekuje posetioce.
Uoči "velikog" Vidovdanskog skupa koji je najavljen za 28. jun 2026. godine u Kraljev, u javnost su procurile tvrdnje o nesuglasicama između pojedinih blokaderskih struktura koje učestvuju u organizaciji događaja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) oglasilo se povodom jučerašnjeg skupa podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u selu Oplanić nedaleko od Kraljeva.
Opozicioni korisnik društvene mreže Iks Vukša Dragović objavio je, kako navodi, "objedinjeni spisak" nevladinih organizacija (NVO) i njihovog finansiranja u Srbiji, a sada zbog raskrinkavanja NVO hidra se pobrinula da mu se ukine PayPal.
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do Preljine kod Čačka juče je svečano otvorena, a saobraćaj je pušten danas u 09:00 sati.
Na društvenim mrežama osvanulo je šokantno iskustvo Srbina koji je, kako kaže, pretpreo pravu torturu sa jednim Grkom, koji svakodnevno ponižava i vređa svoje mušterije!
Ljubitelji večernjeg osveženja od danas mogu da uživaju u noćnom kupanju na otvorenim bazenima Sportskog centra "Olimp" u Beogradu, koje će biti organizovano svakog dana u terminu od 21 do 24 časa, tokom cele letnje sezone.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Specijalno policijsko odeljenje po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore izvršava hitne dokazne radnje lišenja slobode više osoba u Rožajama, što je treći talas hapšenja zbog šverca cigareta.
Sve više se priča o motivu likvidacije Darka Veskovića Prike, a prema nezvaničnim saznanjima, mogao bi biti povezan sa njegovim navodnim kontaktima sa istražnim organima i spremnošću da govori o pojedinim događajima iz kriminalnog miljea.
Državljanin Srbije uhapšen je na auto-putu Skoplje-Đevđelija nakon što je vozio 221 kilometar na sat, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Penzionisani potpukovnik američke vojske Danijel Dejvis ocenio je da Volodimir Zelenski neće uspeti da obezbedi za Ukrajinu povoljne uslove mirovnog sporazuma sa Rusijom.
Trinaestogodišnja britanska turistkinja završila je krvava, sa sumnjom na slomljen nos, nakon brutalne tuče koja je izbila zbog ležaljke pored bazena u hotelu Santa Susana u Kataloniji, oko 65 kilometara od Barselone.
Sjedinjene Američke Države izvele su udare na iranske vojne ciljeve posle napada dronom na teretni brod u Ormuskom moreuzu, a Iran je zatim saopštio da su pomorske snage Korpusa čuvara islamske revolucije pogodile položaje američke vojske u regionu.
Bivši pomoćnik Leonida Kučme Oleg Soskin optužio je suprugu predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, Olenu Zelensku, da se neprimereno ponašala dok je govorila o sukobu u Ukrajini i da je osmehom pokazala stvarni odnos prema običnim građanima.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Starinski kolač sa orasima, mekanom korom i laganim kremom od slatke pavlake godinama se priprema za slave i porodična okupljanja, a krasi ga jednostavna izrada i elegantan izgled.
Sunce pozitivno utiče na organizam, ali prekomerno izlaganje bez odgovarajuće zaštite može ubrzati starenje kože i povećati rizik od ozbiljnih oboljenja.
Elitarka Maja Marinković se u emisiji "Amidži šou" prisetila nekadašnjih partnera, pa otkrila publici koji je bio najvatreniji, a koji najlošiji tokom vrele akcije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.