Kurti planira novu Oluju! Evropa ćuti na tihi pogrom Srba sa Kosova i Metohije! (VIDEO)
Podeli vest
Kontinuiranu diskriminaciju Srba na KiM od strane Aljbina Kurtija i antisrpsko delovanje tajkunskih medija, komentarisao je gost Info jutra Nemanja Zavišić iz Centra za društvenu stabilnost.
Nemanja Zavišić iz Centra za društvenu stabilnost istakao je da smatra situaciju na KiM porazom Evropske unije koja ne samo da ne reaguje već i ćuti na stanje na Kosovu i Metohiji.
Raspirivanje sukoba na Balkanu od strane Amerike i njenih satelita u cilju produbljivanja svojih ciljeva, komentarisao je gost Glavnog dnevnika, analitičar Bojan Borovčanin.
Na zahtev tužilaštva danas je pred Osnovnim sudom u Prištini izrečeno mesec dana pritvora Slobodanu Miletiću iz Zvečana koji je uhapšen u petak na Jarinju.
12.05.2024
13:48
- Njemu je u cilju da Srba na Kosovu gotovo da nema i deluje kao da želi da scenira neku novu "Oluju". Mi svedočimo tihom pogromu na koji Evropa ćuti dok se bavi nekim rezolucijama o Srebrenici i svaljivanjem krivice na naše ljude. Zato sve ovo smatram jednim velikim porazom Evropske unije. Tajkunski mediji u Srbiji uvek biraju stranu neprijatelja, a zvezde Danasa i Nove S su Viola Fon Kramon i Šider koji dobijaju novac na lobiranju za tzv. Kosovo u međunarodnim krugovimna i celu svoju politiku bazirali na antisrpskim principima. Zaista je fascinantno da tajkunski mediji biraju njihovu stranu i rade u njihovim interesa. Ne mogu da zamislim medije u Nemačkoj koji zagovaraju secesiju deo njene teritorije. Na političkom Zapadu postoje stranke koje imaju svoje medije preko kojih utiču na javnost, dok je kod nas obrnuto, jer postoje mediji koji imaju svoje stranke - rekao je Zavišić.
Danas se završava prelazni period od tri meseca koji je Centralna banka Kosova odredila po pitanju dinara. Kako se navodi u tekstu, od sutra će biti preduzete mere protiv svih onih koji za gotovinske transakcije na Kosovu i Metohiji koriste druge valute osim evra.
Sramnu odluku Aljbina Kurtija da zabrani isticanje srpskog barjaka i hapršenje Srbina na administrativnom prelazu Jarinje, komentarisao je gost Glavnog dnevnika, analitičar Dejan Vuk Stanković.
10.05.2024
21:06
Naš sagovornik je dodao da se Edi Rama i Aljbin Kurti utrkuju ko će biti vođa Albanaca.
- Majkl Rot je ugostio našu opoziciju kada je zahtevala sankcije našoj zemlji. Očigledno svi imaju istog pisca svojih govora i potvrđuje nam da svi imaju istog gazdu u Briselu, jer su Pavle Grbović i Aljbin Kurti dali potpuno isti govor. Edi Rama vodi intersantnu politiku, jer vodi bitku sa Kurtijem ko će biti vođa Albanaca i oko toga ko će biti veći nacionalista u cilju homogenizacije biračkog tela - rekao je Zavišić.
Srpska lista saopštila je danas da je na administativnom prelazu Jarinje uhapšen Slobodan Miletić, a da niko od članova njegove porodice nije upoznat sa razlozima njegovog hapšenja.
Kurtijev lažni gradonačelnik i gaulajter u opštini Leposavić Ljuljzim Hegemi zabranio je da se na veliki pravoslavni praznik Svetog Vasilija Ostroškog u nedelju Leposaviću postave srpske zastave!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Raspirivanje sukoba na Balkanu od strane Amerike i njenih satelita u cilju produbljivanja svojih ciljeva, komentarisao je gost Glavnog dnevnika, analitičar Bojan Borovčanin.
Top otkriće Gledalačko obaveštajne službe Informera (GOSI) o studentu Vanji Berić, prvom na blokaderskoj listi "Kladovo ima nas - vreme je za promene", našlo se na udaru cenzorskih makaza blokadera kojima su puna usta slobode govora.
Šiptarski terorista Hisni Gucati, inače predsednik Organizacije veterana zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), tvrdnjama o tome kako predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda na Kosovo i Metohiju (KiM) uznemirio je antisrbe - one koji godinama navode da se šef naše države odrekao južne srpske pokrajine.
Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.
Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Danijela Nikolić vratila je na fabrička podešavanja Miroslava Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS) koji je na sraman način napao predsednika Aleksandra Vučića.
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Tokom večernjih sati na području Zlatiborskog okruga kiša je prešla u susnežicu i sneg, a saobraćaj se odvija bez problema jer su na teren odmah upućene dežurne putarske ekipe.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Petorica Srba ubijena su u Južnoafričkoj Republici u periodu od 2013. do 2019. godine. Poslednji koji je likvidiran bio je Jugoslav Smiljkić (51) iz Beograda.
Marokanac Hamza O. (33), koji je krajem juna prošle godine pretukao policajku na Autobuskoj stanici u Zagrebu, u ponedeljak je osuđen na godinu dana zatvora, uslovno na pet godina, pred Opštinskim krivičnim sudom u Zagrebu.
Dečak koji je u Ribnikaru ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta trebalo bi da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja. Ranije su stručnjaci analizirali njegovo ponašanje i napomenuli da je bilo preciznih znakova da će počiniti zločin.
Peruanska premijerka Denis Mirales podnela je danas ostavku, manje od mesec dana od opštih izbora koji su u toj zemlji zakazani za 12. april, saopštio je danas kabinet predsednika te zemlje Hozea Balkazara.
Rumunsko Ministarstvo nacionalne odbrane saopštilo je danas da je izdato upozorenje stanovništvu zbog drona koji je primećen blizu rumunskog vazdušnog prostora na severu zemlje, zbog kojeg su podignuta dva aviona ratnog vazduhoplovstva.
Vrhovni sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost Irana Ali Laridžani je ubijen, potvrdili su iranski mediji koji se pozivaju na saopštenje iz njegovog kabineta.
Šefica evropske diplomatije, Kaja Kalas, odbacila je predlog belgijskog premijera Barta de Vevera za normalizaciju odnosa sa Rusijom i obnavljanje pristupa jeftinoj ruskoj energiji.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Pevač Marko Gačić otvoreno je progovorio o braku sa koleginicom Gogom Gačić i priznao da ju je prevario, ali i objasnio razloge koji su doveli do kraha njihove zajednice.
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar