Šiptarski lobi krivi Aleksandra Vučića za neuspeh njihove lažne države! Kurtijeva politika je u rukama Berlina! (VIDEO)
Podeli vest
Uspešan diplomatski otpor predsednika Srbije Aleksandra Vučića prema agresivnoj politici prisile Aljbina Kurtija i njegovih Zapadnih nalogodavaca, komentarisao je gost Info jutra, glavni urednik portala "Kosovo onlajn" Miloš Garić.
Glavni urednik portala "Kosovo onlajn" Miloš Garić istakao je da ZSO čeka 11 godina na ispunjenje i da je zbog toga Nemačka neko vreme olabavila pritisak Srbiju zbog Kurtijevog odbijanja bilo kakvog kompromisa sa Srbima.
Bivši direktor za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji Pjer Mirel ocenio je da oklevanje u napretku formiranja ZSO i nepodnošenje nacrta Ustavnom sudu nije mudar potez tzv. Kosova, zbog čega neki evropski partneri mogu da postave pitanje da li bi trebalo da nastave da veruju zvaničnoj Prištini, prenosi Glas Amerike.
Predsednik Opštine Štrpce Dalibor Jevtić izjavio da je predsedniku Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Teodorosu Rusopulosu danas izneo poražavajuće podatke o institucionalnom nasilju nad srpskom zajednicom na Kosovu, kao i da vlasti u Prištini ne žele da formiraju Zajednicu srpskih opština.
18.05.2024
20:49
- Vučić je kao svoj osnovni zadatak preuzeo borbu protiv afirmisanja tzv. Kosova u međunarodnim institucijama kako bi Srbija bila stavljena pred svršen čin. EU i Zapadni pregovoarači na perfidan način pokušavaju tzv. Kosovo u Savet Evrope i verovali su da su uspeli, međutim Srbija nije odustala od poštovanja međunarodnog prava i predsednik je verujući u čvrstinu svog argumenta i ogromne pritiske uspeo to da spreči. Zapadni moćnici su očekivali da će Srbija do sada biti urušena i politički fragmentirana, međutim to se nije desilo. Vučić je u razgovoru sa Makronom shvatio da on želi da bude novi lider Evrope i da bude na čelu politike koja će biti drastično drugačija od trenutne pogotovo prema Rusiji i pitanju KiM. ZSO je stvar koja čeka već 11 godina kako bi se gradila bilo kakva mogućnost suživota Srba i Albanaca, zbog čega je i Nemačka olabavila svoj pritisak na Srbiju. Tzv. Kosovo na čelu sa Aljbinom Kurtijem nema svoju politiku već su sva pitanja u rukama Berlina i kosovska diplomatija je gotovo nepostojeća - rekao je Garić
Džihadistička Slobodna Bosna, kvazimedij poznat po monstruoznim napadima na Srbiju, Srpsku i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ne može da se pomiri sa fijaskom lažnog premijera Aljbina Kurtija.
Predsednik poslaničke grupe Demokratskog saveza tkz. Kosova Arben Gaši rekao za lokalne medije da je glavni krivac za neuspeh oko prijema tkz. Kosova u Savetu Evrope visoka aktivnost srpskog predsednika Aleksandra Vučića na međunarodnom planu, dok su se za razliku od njega sadašnji lideri kosovskih Albanaca nonšalantno ponašali, kao da je sve završeno.
18.05.2024
10:49
Naš sagovornik je govorio da albanski narod prašta Kurtiju loš životni standard samo iz razloga što je toliko srčani borac protiv bilo kakvih prava Srba ili dogovora sa njima.
- Kurti je na borbi protiv prava Srba je osvojio izbore i cilj mu je da pred svoje izbore stekne nove politčke poene iako je unazadio sistem dole za čitavih 10 godina. Životni standard dole je izuzetno loš, ali mu Albanci to praštaju baš iz razloga što je toliko srčan borac protiv Srba koji osporava bilo kakvu vrstu koncesije prema njima. Albanci imaju ambiciju da grade veliku Albaniju oko Kosova kidajući delove Severne Makedonije, Srbije, Crne Gore i Grče. To je egzistencijalna pretnja za stabilnost Balkana, jer susedne zemlje to ne mogu i neće prihvatiti - rekao je Garić.
Pipci Aljbina Kurtija u antisrpskoj hobotnici svoju ljigavu sluz puštaju u Beogradu kroz lik i delo Save Manojlovića, promotera nezavisnog tzv. Kosova. Alibi da je rođeni Prištinac je dovoljan Kurtiju da kroz "Kreni-Promeni" uz dobru apanažu Rokfelera, koji to plaća, ima svoje Srbe u Beogradu.
Francuska, Nemačka i Italija uputile su pismo premijeru privremenih prištinskih institucija Aljbinu Kurtiju u kojem su mu saopštile da Priština nije ispunila uslove međunarodne zajednice za članstvo u Savetu Evrope, pošto ''nije napravljen nijedan korak ka formiranju Zajednice srpskih opština (ZSO)'', i pozvale vladu u Prištini da razmotri slanje nacrta statuta ZSO tzv. ustavnom sudu Kosova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši direktor za Zapadni Balkan u Evropskoj komisiji Pjer Mirel ocenio je da oklevanje u napretku formiranja ZSO i nepodnošenje nacrta Ustavnom sudu nije mudar potez tzv. Kosova, zbog čega neki evropski partneri mogu da postave pitanje da li bi trebalo da nastave da veruju zvaničnoj Prištini, prenosi Glas Amerike.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar