Udruženje Centar za bebe pokrenulo je projekat "Nisi sama, tu smo za tebe". Mila Todorović iz ovog centra bila je gošća "Info jutra".
Mila Todorović iz Centra za bebe rekla je da se ovo udruženje suočava sa svakodnevnim problemima.
Foto: Tanja Andric
Mila Todorović
-To su svakodnevni izazovi. Mi se svakoga dana suočavamo sa brojnim izazovima, pogotovo mame i trudnice. Mi smo tu da pomognemo svima koji se suočavaju sa kriznim stanjima u tim momentima. Koncept našeg savetovališta je takav da svakoj ženi pristupamo individualno. To nisu ista krizna stanja koja su bila pre 12 godina. Ranije je najčešće to bilo vezano za napuštanje od strane partnera. Sada primećujemo trend odlaganja roditeljstva kao rezultat nestabilnih partnerskih odnosa. Žene mogu da budu suočene sa mobingom na poslu zbog trudnoće, ali nažalost imamo i česte gubitke bebe, a to je svaka četvrta trudnoća. To je nešto što može da se desi svakoj ženi- rekla je Mila Todorović.
Ona je objasnila kako Centar za bebe funkcioniše kao organizacija.
-Ključno je da žene znaju da nisu same i da postoji podrška koja je besplatna. Suština je da potraže stručnu pomoć, jer članovi njihovih porodica nisu stručni, pa često pogrešno kažu neke stvari koje samo otežavaju stvari umesto da pomognu. Sada žene vrlo jednostavno mogu da pristupe našem sajtu i da popune jedan od deset upitnika. Postoji 10 najčešćih stanja koja smo mi identifikovali i to im daje mogućnost da zakažu besplatno savetovanje- rekala je Todorović.
Viktor Orban održao je govor u Strazburu u zgradi Evropskog parlamenta u kome je pomenuo Srbiju. On je rekao da je naša zemlja ključna za Zapadni Balkan. Prema njegovim rečima, ključ sIgurnosti EU je u tome da se čitav Zapadni Balkan priključi EU i istakao je da će Balkan ostati nestabilna regija dokle god Srbija ne bude članica EU. Na ovu tremu u "Info jutru" govorio je Marko Blažić iz Centra za društvenu stabilnost. U program se uključio i Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba Slovenije.
U ponedeljak u poslepodnevnim časovima Radovan Karadžić završio je u bolnici bez i kakvog objašnjenja i razloga zašto ga vode. Karadžiću je u Engleskoj zabranjena komunikacija sa porodicom. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je istoričar Aleksandar Raković.
Predsednik Srbije najavio je da je pred Srbijom teška nedelja. Ovo je diplomatka nedelja koja ima mnogo zadataka. O tome šta je sve postignuto u odnosu na KiM, a šta tek treba da se postigne, govorio je u "Info jutru" Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije.
Katastraofalne poplave zadesile su Bosnu i Hercegovinu. Situacija je uzbudila ceo region.U poplavama i klizištima poginule su 22 osobe. Još se traga za nestalima, a njihov tačan broj se još uvek ne zna. Veliki broj volontera se javlja da pomogne, a najveći problem su hrana i odeća. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Petar Popović, ispred Informer TV, a uživo u program javio se Nikola Maksimović, inspektor sektora za vanredne situacije.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić potpuno ogolila opozicije. Treći dan zasedanja opada broj opozicionih poslanika. Ne dolaze iako je na dnevnom redu tema koju su oni postavili. Veliki broj uvreda došlo je sa njihove strane. Miloš Jovanović pozvao je na građanski rat na gostovanju na televiziji N1. Umesto da se razgovor vodi o litijumu, za govornicom se našla tema stajlinga ministarke Dubrovke Đedović Handanović. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Predrag Jeremić, urednik informative portala Pink.rs i Uglješa Marković, član Glavnog odbora SPS-a.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Viktor Orban održao je govor u Strazburu u zgradi Evropskog parlamenta u kome je pomenuo Srbiju. On je rekao da je naša zemlja ključna za Zapadni Balkan. Prema njegovim rečima, ključ sIgurnosti EU je u tome da se čitav Zapadni Balkan priključi EU i istakao je da će Balkan ostati nestabilna regija dokle god Srbija ne bude članica EU. Na ovu tremu u "Info jutru" govorio je Marko Blažić iz Centra za društvenu stabilnost. U program se uključio i Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba Slovenije.
Danki V, ženi Saše Vukovića Bosketa, osumnjičenog za teško ubistvo Aleksandra Nešovića 12. maja u restoranu "27", sud je po žalbi Višeg javnog tužilaštva u Beogradu odredio pritvor do 30 dana.
Potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije Branko Ružić oglasio se na društvenim mrežama i nastavio sa ulizivanjem studentima blokaderima.
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić htela da ispadne "pametna" na društvenoj mreži Iks pa je brutalno zatrpali komentarima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić iz Kine poručio da Srbija bira razvoj, investicije i prijateljstvo sa najvećim silama sveta i odgovorio brutalno blokaderima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kini obišao je fabriku kompanije Xiaomi u Pekingu, gde je imao priliku da vidi proizvodnju modela "xiaomi SU7", uključujući i najluksuzniju i najmoćniju verziju - "SU7 Ultra".
Danki V, ženi Saše Vukovića Bosketa, osumnjičenog za teško ubistvo Aleksandra Nešovića 12. maja u restoranu "27", sud je po žalbi Višeg javnog tužilaštva u Beogradu odredio pritvor do 30 dana.
Petar Jevtić, kog tužilaštvo tereti da je pripadnik tzv. "vračarskog klana" na čijem su čelu bili Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara i odbegli Radoje Zvicer, danas je pre Specijalnim sudom u Beogradu izjavio da nije razumeo optužnicu i da negira da je bio član klana, kao i da je pokušao da ubije advokata Arsenija Stefanovića.
U neočekivanom diplomatskom obrtu, Sjedinjene Američke Države su povukle potez koji je iznenadio njihove partnere u Ujedinjenim nacijama, odbivši da se pridruže zvaničnoj osudi Rusije.
Parlament Letonije doneo je radikalnu odluku kojom se drastično ograničava upotreba ruskog jezika u medijskom prostoru ove baltičke države, što predstavlja nastavak oštre politike prema manjinskim jezicima.
Filmovi "Nečista krv", "Zona Zamfirova", "Lajanje na zvezde" samo su neki od uspešnih filmova koji su nastali adaptacijom književnih dela domaćih, ali i stranih poznatih pisaca.
Čuveni holivudski glumac Džek Nikolson je sa 37 godina otkrio bizarnu istinu o svojoj porodici, a to je da njegova sestra zapravo nije bila njegova sestra, već majka.
Espadrile sa punom petom jedan su od ključnih modnih trendova leta 2026. Udobne su, vizuelno izdužuju noge i savršeno se uklapaju uz haljine, farmerke i lanene komade.
Pevačica i spisateljica Nives Celzijus demantovala je glasine da ju je sa bivšim mužem, fudbalerom Dinom Drpićem, upoznao nekadašnji funkcioner Dinama Zdravko Mamić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar