Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić obratila se iz Skupštine Srbije povodom nasilja koje je antisrpska opozicija izazvala širom Srbije i javno osudila ovakvo ponašanje.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se lideru Stranke slobode i pravde nakon što ju je nazvao "kombinacijom neograničenog zla i ograničenih intelektualnih sposobnosti".
21.11.2024
18:27
- Ovo je sve osim demokratije, tuge i izražavanja saučešća. Ovo je neprikriveno nasilje nad građanima i ovo je jedan vid ekstremizma. Kada pogledate sve ovo što se poslednjih nekoliko godina dešava u Srbiji, ne možete to nazvati demokratskom opozicijom. Kako mi kao društvo sve ovo pobedimo? Kako mi da stvorimo mirnu amosferu u kojoj imamo različite političke stranke? Imamo Parlament gde suočavamo svoje stavove i ne maltretiramo građane. Ja nemam odgovor na pitanje. Ovde više ni izbori ne pomažu. Od maja smo imali nemile scene na ulicama. Mi smo svi svoje mandate vratili i pristali smo na izbore. Da li se nakon toga nešto smirilo? Ne. Opozicija nema ni jedan plan da kandiduje pred građanima - rekla je Brnabić.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na komentare da su današnja hapšenja i zadržavanja ukupno 11 lica povodom tragedije u Novom Sadu, zakasnela.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je na svom Iks profilu, a povodom hapšenja ministra u ostavci Gorana Vesića, Anite Dimovski, vršioca dužnosti pomoćnika ministra za železnički i intermodalni transport i Jelene Tanasković, vršioca dužnosti generalne direktorke Akcionarskog društva "Infrastruktura železnice Srbije", da je Tužilaštvo podleglo pritiscima ulice i uplašilo se najgorih.
21.11.2024
14:09
Ana Brnabić
Foto: Ona je istakla da oni čitavu zemlju dele na one ljude koji su važni i koji su manje važni.
-Oni dele čitavu ovu zemlju na one koji su važni i oni koji su manje važni. Vi nemate prava da izađete i blokirate jedan od najvećih bulevara u Beogradu, pogotovo ako vas ima 20,30. Trideset narodnih poslanika izašlo je sa svog radnog mesta i izašlo na ulice da maltretira građane. Oni više nisu narodni poslanici, oni su ekstremisti. Oni sebi prisvajaju ta svojstva da odlučuju da li će narod da se kreće ili neće da se kreće. Ne postoji problem da stoje petnaest minuta, mogu da stoje i petnaest dana i petnaest godina, ali ne mogu da ugrožavaju prava drugih građana- rekla je Ana Brnabić.
Ona je navela da oni nikada nemaju preispitivanje da li je to što rade u redu ili nije u redu.
-Da li su uvredili nekoga ili nisu? Ne! Njih to ne zanima. Moja sloboda je ograničena slobodom nekog drugog, a oni to rade sve vreme. Naša zemlja se izborila u zadnjih 10 godina sa mnogim izazovima i nedaćama. Imamo razloga da budemo ponosni na našu zemlju, a atmosfera u društvu koju oni prave, je takva da je ovo zemlja u kojoj je nezaposlenost 53 posto, da su ljudi očajni, da umiru od gladi... A sve je obrnuto od toga- istakla je Brnabić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić obratila se iz Skupštine Srbije povodom nasilja koje je antisrpska opozicija izazvala širom Srbije i javno osudila ovakvo ponašanje.
Blokaderski glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić otrčao je u Hrvatsku da se dodvorava i pokupi pare za to, istovremeno plasirajući ozbiljne laži o svom radu u Srbiji.
Isplivala je šokantna fotografija na kojoj se pored štićenika odreženih istitucija Nebojše Bojovića i bivšeg ministra Tomislava Momirovića, nalazi prepoznatljiva njuška - rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić.
Predsednik Udruženja prognanih Srba iz Hrvatske Mile Bosnić ocenio je danas da je odluka hrvatskih vlasti da Tompson nastupi na dočeku rukometne reprezentacije Hrvatske pokazatelj da iza svih ustaških događanja u toj zemlji stoji Vlada Hrvatske.
Nebojša Bojović, blizak prijatelj i saradnik blokaderskog rektora Vladana Đokića, čovek koji više od godinu dana izbegava odgovornost za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, i dalje mirno šeta na slobodi i nastavlja da sprovodi svoje prljave poslove.
Analitičar Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer TV. Bokan je tom prilikom govorio o ustaškom pevaču Marku Perkoviću Tompsonu, mržnji prema Srbima i srpskom autošovinizmu.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
U konzervi tunjevine "Il capitano" potrošač je, verovali ili ne, pronašao udicu, otkrilo je Udruženje potrošača "Efektiva". Samo pukom srećom, dodaju oni, čovek je nije pojeo, pa su sprečene fatalne posledice.
Američki proizvođač automobila Ford nedavno je vodio razgovore sa kineskim proizvođačem električnih vozila Xiaomi o mogućem partnerstvu koje bi kineskim kompanijama omogućilo ulazak na tržište SAD.
Treneru džudo kluba "Partizan" iz Beograda produžena je mera kućnog pritvora i protiv njega je pokrenuta optužnica zbog saobraćajne nesreće u kojoj je stradao mladi sportista Lazar P.
Na poslednjem ročištu koje se održalo pred Osnovnim udom u Beranama zbog brutalnog prebijanja Dejane Ć. (22), saslušano je nekoliko svedoka, a prikazan je i snimak jezivog nasilja koje je pretplata Srpkinja od osumnjičenog Vasa R.
Kako je Informer prvi pisao, u velikoj akciji UKP danas je u poznatom beogradskom restoranu uhapšeno nekoliko osoba zbog reketiranja, a među njima i Aleksandar A. pripadnik ''vračarskog klana".
Obilne snežne padavine danas su privremeno paralisale jedan od najprometnijih aerodroma u Evropi - Frankfurt. Letovi su obustavljeni na više od sat vremena, a desetine aviona su preusmerene ili otkazane.
Ruski naučnici rade na velikom broju inovativnih medicinskih rešenja, među kojima su lekovi protiv autoimunih bolesti, kao i metode lečenja onkoloških oboljenja bez primene hemioterapije, izjavio je predsednik Ruske akademije nauka Genadij Krasnikov.
Deceniju nakon pada Gadafijevog režima, Libija je talac dubokih podela, dok stabilnost prestonice Tripolija direktno zavisi od moćnih, autonomnih milicija poput Brigade 444, čiji su sukobi sa rivalima i povratak Saifa el-Islama Gadafija u političku arenu komplikovali nade za ujedinjenje zemlje.
Glumac Nikola Kojo (58) nije želeo da prošeta crvenim tepihom na premijeri filma "Povratak Žikine dinastije" u Beogradu, ali je to bez problema učinio na premijeri u Beču.
Američka reperka Niki Minaž objavila je šokantan status na društvenoj mreži Iks u kojem se osvrnula na imena mnogih holivudskih zvezda koja se spominju u kontroverznim dokumentima Džefrija Epstina.
Oca našeg poznatog novinara i scenariste Novaka Novakovića, streljali su komunisti i ta tragedija mu je obeležila život. Uprkos teškom detinjstvu, Novak je napisao scenario za seriju "Pozorište u kući" koja se smatra za jednu od najboljih domaćih komedija.
Arapski parfemi su prepoznatljivi po izuzetnoj dugotrajnosti, snažnom intenzitetu i raskošnom bogatstvu mirisnih nota, a evo kojih pet važe za najlepše.
Voditelj Zoran Pejić Peja otvoreno je govorio o svom životu, karijeri, braku, ali i vezi svog sina Jovana Pejića Peje sa Enom Čolić, pa otkrio da je on najplaćeniji voditelj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar