Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, sa posebnim fokusom na rusko-ukrajinski front i atentat na generala Igora Kirilova.
Uvaženi gost Igor Damjanović - novinar i ratni izveštač analizirao je ove goruće tematike.
Foto: Informer
- U vreme rata ubistvo političkih i vojnih mogu se tumačiti kao legitiman čin ili atentat. Ukrajinske snage su počinile nekoliko atentata tokom specijalne vojne operacije. Ukrajina je postavila doktrinu da su novinari i medijski izveštači direktne i legitimne mete njihove vlasti. Ukrajinske tajne službe bile su sposobne samo da postave bombu, a zapadni agenti su ubačeni da prate njegovo kretanje, adresu. Najveći propust ruskih obaveštajnih i bezbednosnih službi je ubistvo generala Igora Kirilova - ističe Igor Damjanović tokom medijskog istupanja.
U novom Ratu uživo o ratnim žarištima u svetu, ali i o "padu" nemačkog Bundestaga i trenutne vlade u Nemačkoj, govorili su gosti politikolog Andreja Lović, Ivan Ivanović, pokret "Naši" i Slobodan Stojićević, novinar.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeru u fokusu je bio uticaj Zapada na rusko-ukrajinski sukob.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a stanje na rusko-ukrajinskom frontu i ovog puta okupiralo je pažnju stručnjaka koji su na koncizan način gledaocima dočarali realni tok specijalne vojne operacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U novom Ratu uživo o ratnim žarištima u svetu, ali i o "padu" nemačkog Bundestaga i trenutne vlade u Nemačkoj, govorili su gosti politikolog Andreja Lović, Ivan Ivanović, pokret "Naši" i Slobodan Stojićević, novinar.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Služba za borbu protiv terorizma i ekstremizma podnela je krivičnu prijavu protiv javne tužiteljke u penziji Jasmine Paunović i urednika Jutjub emisije "Lučić inserti" Dejana Lučića zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo "Rasna i druga diskriminacija u saizvršilaštvu".
Bombardovanje Jugoslavije, kao i vojne intervencije u Iraku i Libiji, pokazuju šta bi Aziji moglo da donese formiranje novog vojnog bloka po uzoru na NATO, upozorio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Andrej Rudenko.
Poslanik SSP Goran Petrović, pokušao je u parlamentu da izvede jeftin politički performans i popljuje srpsku ekonomiju, ali se toliko spleo u sopstvenim lažima da je izazvao opšti smeh i nevericu u sali.
Predsednica Narodne Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić poručila je danas da porodica predsednika Aleksandra Vučića svojim leđima štiti sve porodice u Srbiji.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić ocenila je danas da je ponašanje opozicije tokom vanredne sednice o nepoverenju Vladi Srbiji nekorektno i da je sednica zbog toga postala "mnogo više od političkog rijalitija".
Turisti koji planiraju letovanje na popularnim destinacijama u Grčkoj moraće da izdvoje pozamašnu sumu novca, jer se na pojedinim plažama set ležaljki i suncobrana naplaćuje i do čak 500 evra.
Uzgoj šitake pečurke u Srbiji, iako još uvek nije masovno zastupljen, odlična je investicija jer se na domaćem tržištu samo kilogram prodaje za čak 2.000 dinara.
Kritično nizak vodostaj Dunava već utiče na energetski sektor i snabdevanje naftnim derivatima, a posledice ovakve hidrološke situacije mogle bi da budu još izraženije ukoliko se trend nastavi, upozorila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Na platou ispred Doma kulture u Loznici leti je živo i razigrano. Početak ove sedmice obeležio je nastup ovdašnjeg Kulturno-umetničkog društva "Karadžić". Za gledaoce - praznik za oči i uši, a za igrače...
Grupa Srba pojavila se danas pred Okružnim sudom u Beču gde im se sudilo za brutalne upade u austrijske domove, predstavljajući se lažno kao vodoinstalateri.
Ubistvo Vere iz Srbije u Dalasu ponovo je otvorilo bolnu temu tragičnih sudbina naših državljanki koje su poslednjih godina izgubile život van granica naše zemlje. Od Amerike, preko Slovenije i Švajcarske, pa do Austrije, iza svakog slučaja ostale su jezive okolnosti zločina, porodice koje traže odgovore i priče koje su potresle region.
Prema navodima Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), članovi kriminalne grupe osumnjičene za ubistvo Saše Klikovca i stvaranje kriminalne organizacije koristili su kriptovanu aplikaciju "skaj" za međusobnu komunikaciju, čak i dok su se nalazili u Istražnom zatvoru u Spužu.
Osamnaestogodišnji mladić preminuo je u Kliničkom bolničkom centru Split nakon trodnevne borbe za život, usled teških povreda koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći ispred jednog tržnog centra.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da nema potrebe za novom mobilizacijom u Rusiji, ocenivši da su tvrdnje o njenoj pripremi "otvorena provokacija" i deo, kako je naveo, neprijateljske propagande.
Američki geološki zavod (USGS) procenio je da je zemljotres koji je danas pogodio prefekturu Kumamoto na jugozapadu Japana imao magnitudu 6,8 stepeni po Rihterovoj skali.
Ukrajina nije u stanju da povrati izgubljene teritorije i postigne povlačenje ruskih trupa jer se sada bori samo zahvaljujući zapadnoj pomoć, kaže penzionisani general nemačkog vazduhoplovstva Harald Kujat.
Abigejl Račford jedna je od najpoznatijih američkih manekenki i influenserki. Na mrežama je prati blizu deset miliona ljudi, a pažnju svojih pratilaca redovno privlači provokativnim fotografijama i atraktivnim objavama.
U urnebesnom TikTok videu koji je oduševio korisnike širom sveta, glavni akter je preslatki pas Džordž, čija je sličnost sa čuvenim Čubakom iz kultne franšize Ratovi zvezda apsolutno neverovatna.
Broj hotelske sobe može da utiče na kvalitet vašeg odmora više nego što mislite. Iako većina gostiju obraća pažnju na pogled, veličinu sobe ili sadržaje, stručnjaci ističu da i njen položaj u hotelu može biti presudan za miran san.
Udovica Andrije Bajića, pevačica Mala Cana i danas je obišla grob pokojnog supruga u Aleji zaslužnih građana, a količina cveća koje je zatekla ostavio je u šoku.
Muzičar Aleksanara Stanimirović poznatiji kao Aca Amadeus potvrdio je za Informer da je ponovo je zaljubljen, a mi smo još i saznali ko je devojka koja mu je ukrala srce!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.