DOKTOR PREDRAG KON PORUČUJE: Treba biti oprezan sa planiranjem letovanja (Video)
Podeli vest
Doktor Predrag Kon odgovarao je na pitanja novinara vezana za planiranje putovanja i kako kaže najbezbednije je da se ostane u svojoj zemlji kako će i sam doktor učiniti
Kako kaže lično, doktor Predrag Kon on tokom leta neće ići nigde, jer se u Srbiji oseća bezbednije i sigurnije.
Za njega kažu da uspostavljava dijagnoze kada niko drugi ne može, rešava nerešiva medicinska stanja i spasava pacijente od kojih su drugi digli ruke. I zato je dobio nadimak - srpski doktor Haus. Ovaj vrsni stručnjak, direktor Klinike za tropske i infektivne bolesti i član Vladinog Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti KOVID- 19, od početka pandemije gotovo da ne izlazi sa Klinike kojom rukovodi.
02.04.2020
06:57
-Sve će više biti pritisak, kako situacija bude sve bolja i bolja, da se što pre ukinu sve mere, ali moramo da budemo svesni da imamo prilično osetljivu populaciju, pogotovo kod starijih od 65 godina i da preporuke neće biti jednake za sve-, rekao je Kon na pres konferenciji.
O tome će se, kaže, pričati u okviru stručnog tima lekara, a u skladu sa ukupnom epidemiološkom situacijom daće se preporuke zasnovane na onome što se zna.
-Uvek je bolje biti u svojoj zemlji i ne dobiti infekciju u tuđoj zemlji, to je najjednostavnije obrazloženje. Lično neću ići (van Srbije), putovaću u Srbiji, ovde se osećam bezbednije je i sigurnije-, rekao je Kon.
Epidemiolog dr Darija Kisić Tepavčević navela je da čim se postavlja pitanje u vezi sa letovanjima, znači da je veliki deo građana svetan toga da se radi dobar posao i da se polako vraćamo na put normalnih životnih aktivnosti.
Ona je rekla da su stručno mišljenje i zdravstveni aspekti mnogo stroži, od ekonomskih, na primer, pa su zato možda stručnjaci u nezahvalnoj situaciji.
-Državni vrh je tu fleksibilniji. Ali, struka je prilično stroga i jednoglasna. Nismo još izašli potpuno iz ove priče, iako se kraj nazire. Treba da idemo korak po korak-, rekla je Kisić.
Epidemija je, kaže, promenila naš pogled na svet, pa nam verovatno više neće biti najvažnija stvar kada ćemo i gde da odemo na odmor.
-Svi se nadamo da se što pre vraćamo u normalne životne tokove, ali moramo da budemo oprezniji-, rekla je Kisić Tepavčević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za njega kažu da uspostavljava dijagnoze kada niko drugi ne može, rešava nerešiva medicinska stanja i spasava pacijente od kojih su drugi digli ruke. I zato je dobio nadimak - srpski doktor Haus. Ovaj vrsni stručnjak, direktor Klinike za tropske i infektivne bolesti i član Vladinog Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti KOVID- 19, od početka pandemije gotovo da ne izlazi sa Klinike kojom rukovodi.
Nakon rizične američke operacije u Karakasu, u kojoj je otet venecuelanski lider Nikolas Maduro, predsednik SAD Donald Tramp ušao je u novu fazu svog drugog mandata – samouvereniji, agresivniji i sa jasnom podrškom sopstvene administracije, piše "Volstrit džornal".
Blokaderska glumica Mirjana Karanović, osvedočena antisrpkinja, otvoreno je priznala da je priželjkuje pad Aleksandra Vučića, kako bi nova garnitura priznala brutalnu laž - da su Srbi genocidan narod.
Španski ministar saobraćaja Oskar Puente izjavio je da je železnička nesreća kod Adamuza, u kojoj je poginulo najmanje 39 ljudi, krajnje neobična jer se dogodila na ravnom delu pruge koji je nedavno renoviran, kao i da je prvi voz koji je iskočio iz šina bio star svega nekoliko godina. Ovakvom izjavom ministar je stavio tačku na celu situaciju, nema protesta, krvavih šaka i pokušaja obojene revolucije.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, uputio je telegram saučešća Španiji.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
Srbin iz Francuske osuđen je na osam meseci zatvora uslovno nakon što je godinama maltretirao svoju suprugu i pod njen automobil postavljao GPS uređaj kako bi ispratio njeno kretanje.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
O rezultatima pregovora u Majamiju nema nijedne zvanične informacije jer su razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama završeni neuspehom, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski to pokušava da prikrije, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da Danska dve decenije nije uspela da ukloni „rusku pretnju“ sa Grenlanda i najavio da će Sjedinjene Američke Države sada završiti taj posao.
Dok se u Vašingtonu bez zadrške govori o preuzimanju Grenlanda „na ovaj ili onaj način“, Danska je odlučila da ne pruži otpor, već da napravi korak unapred i sama otvori vrata.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar