Posle 30 godina 63.padobranska brigada izvela skok na vodu (Video)
Podeli vest
Posle 30 godina 63. padobranska brigada je izvela skok na vodu, što je kako je ocenio ministar odbrane Aleksandar Vulin, najbolji dokaz koliko su se stvari u 63. padobranskoj, ali i u našoj Vojsci, promenile
Nakon obilaska pripadnika 63. padobranske brigade koji izvode deo obuke u letnjim uslovima na Zavojskom jezeru u blizini Pirota, Vulin je naveo da skok padobranom nije izvođen decenijama zbog nedostatka resusra, ali da su današnjom izvedbom "pripadnici 63. padobranske brigade mogu da stignu bilo gde i bilo kad".
"Pre deset godina Međunarodni sud pravde u Hagu odgovorio je na Jeremićevo glupo i opasno pitanje da je proglašenje nezavisnosti tzv. Kosova u skladu sa međunarodnim pravom" rekao je danas ministar odbrane Aleksandar Vulin na Zavojskom jezeru gde prisustvuje obuci pripadnika 63. padobranske brigade u letnjim uslovima
22.07.2020
15:19
Rukovodilac obuke naglasio je da su danas na Zavojskom jezeru prikazani segmenti obuke u letnjim uslovima, kao što su veranje i spasavanje u planini leti, obuka o ishrani u prirodi, savlađivanju vodenih prepreka priručnim sredstvima i padobranski skok na vodu.
U saopštenju Ministarstva odbrane navodi se da se ovakva obuka izvodi redovno, svake godine, leti.
-Izuzetno je značajna zbog savlađivanja nepristupačnog terena, snalaženja, preživljavanja i ishrane u prirodi kada to zadatak zahteva i kada dođe do nekih nepredviđenih okolnosti-, rekao je rukovodilac obuke i naglasio da su danas, osim profesionalnog sastava u obuci učestvovali i vojnici na služenju vojnog roka, u delu ishrana u prirodi i u obuci u savlađivanju vodene prepreke.
Na Zavojskom jezeru, u današnjoj obuci u savlađivanju vodenih prepreka i u preživljavanju učestvovao je i razvodnik Jovan Todorović, koji je u jedinici od juna, a želja mu je da nastavi karijeru kao profesionalni vojnik, kako kaže u „najelitnijem stroju“ naše vojske.
-Obuka jeste zahtevna, treba biti spreman i fizički i psihički. Danas smo imali obuku u splavarenju i veslanju i za to treba biti sreman. Zahtevno jeste, ali ništa nije teško-, poručio je razvodnik Todorović.
Ministru odbrane prikazana je obuka u veranju, obuka u samostalnoj ishrani u prirodi, obuka u savlađivanju vodenih prepreka, kao i izvođenje padobranskog skoka na vodenu površinu padobranom tipa krilo.
Pripadnici 63. brigade pokazali su i kako se priprema gulaš od kornjače sa koprivama i gulaš od divljači sa začinskim biljem - sastojcima pronađenim u prirodi u okolini jezera, kao i pečeni hleb iz pekare od kamena i blata, riblja čorba, a prikazane su u improvizovane zamke i način filtriranja vode pomoću više slojeva prirodnih filtera.
Obilasku je prisustvovao i komandant 63. padobranske brigade pukovnik Nenad Zonić, navodi se u saopštenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
"Pre deset godina Međunarodni sud pravde u Hagu odgovorio je na Jeremićevo glupo i opasno pitanje da je proglašenje nezavisnosti tzv. Kosova u skladu sa međunarodnim pravom" rekao je danas ministar odbrane Aleksandar Vulin na Zavojskom jezeru gde prisustvuje obuci pripadnika 63. padobranske brigade u letnjim uslovima
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Petogodišnji dečak iz Hagena izazvao je požar i štetu od čak 30.000 evra nakon što mu je majka dala prskalicu da se igra, saopštila je policija Severne Rajne-Vestfalije.
Francuski predsednik Emanuel Makron zapretio je uvođenjem tarifa Kini u narednim mesecima, ukoliko Peking ne smanji trgovinski deficit sa Evropskom unijom, prenose danas francuski mediji.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar