Vojislav Šešelj u Informer podkastu: Zapad protestima želi da sruši Vučića, ili da ga natera da se povuče! (VIDEO)
Podeli vest
Opozicija ima prava da protestvuje i da organizuje demonstracije, ali blokranjem Gazele samo će navući gnev građana na sebe, rekao je u Informer podkastu Vojislav Šešelj.
. Glavešine protesta žele tako da izaovu sukob, žele krvoproliće. Policija bi trebalo da spreči blokiranje Gazele. Ja sam u jednom Tv duelu rekao Ćuti: "Da smo mi srpski radikali na vlasti, bilo bi vam dobro da naučite da plivate jer bismo vas sve sa Gazele bacili u Savu" . Ali, bojim se da je režim previše mekan prema njima - rekao je Šešelj.
Šešelj smatra da nije slučajno što zapadni mediji pokazuju veliko interesovanje za proteste opozicije.
Čitavo naše društvo doživelo je veliku tragediju. Nije dobro da se to zloupotrebljava u političke svrhe. Pazite, razumem potrebu da se ruši vlast, ali ovo nije tema koja treba da rešava na ulici, kaže Ivica Dačič, šef diplomatije i lider Socijalističke partije Srbije (SPS).
11.05.2023
14:55
Zapadne sile žele da na ovaj način Vučića sruše, ili da ga pritiscima nateraju da se sam povuče - naglasio je Šešelj.
Zašto nije hteo da preda pištolje policiji, da li će pozvati svoje pristalice da dođu na Vučićev miting 26. maja i šta nas čeka na političkoj sceni narednih meseci, pogledajte u videu ispod teksta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zapadu ne odgovara to što je Vučić napravio jaku i stabilnu Srbiju koju niko ne može da ucenjuje. Zato pokušava preko opozicije da ga oslabi ili sruši sa vlasti.
Pa celu opoziciju čine prozapadno orjentisani plaćenici i poslušnici, nije ni čudo što ih dotiraju da naprave krvoproliće. Čim neko radi u intresu Srbije kao što Vučić radi, opozicioni poltroni dobiju nalog da divljaju i ruše vlast.
Uspešnost predsednika Srbije što je predan i posvećen zemlji, u istrajnosti svojih ciljeva za bolje sutra, a ljubomorci opozicioni pod Zapadnim patronatom neće uspeti u nameram.
Čudi me da Vojo nije prepoznao rukopis SAD i Rusije. Da su i jedni i drugi na strani Vučića. A što se tiče policije, baš sutra ne treba ništa da sprečavaju. Biće im to poslednji politički protest jer će se raspasti sami zbog svih afera koje se polako dokumentuju. Ne može taj opozicioni ološ da laže građane Srbije više. Juče je izgubio Šolak u EU, danas Jeremić u SAD. Rusija je rekla Milici, Bošku i Francuščiću da se smire pod hitno. SRBIJA POBEĐUJE.
Zapad bi naravno imao velike koristi kada bi Vučića smenili jer bi onda zahvaljući ovim mutavcima iz opozicije harali Srbijom. Cela država bi se raspala a onda nema nazad.
Velike reci seselja koje bi opozicijskim idiotima trebale da odzvanjaju u usima! Narod dovoljno ne moze da ih smisli,ovako samo jos vise stvaraju mrznju prema sebi i gube podrsku i ono malo sveta sto ih je podrzavalo!
Seselh se leci kod Bojica kod koga je radio otac onog malog koji je pobio u skoli silnu decu. Da li je on radio na lecenju Seselja i snimao kao radiog.? Ocigledno postoji neka veza koja se treba utvrditi kao i od koga je nabavio 5 pusaka? Seselja na poligraf da se vidi njihova povezanost a i oca deteta.
Problem je u tome sto Vucic nece da preda Kosovo i da uvede sankcije Rusiji i da udjemo u NATO.Jos malo pa ce mo da velicamo naciste i da zaboravimo pretke.
Pa ovo je osuđeni ratni zločinac..
... smrdljivi četnik
... prevarant
... lažov
... govno od čoveka
... kao zlikovac odlikovan više puta od SPC
... država ga plaća da ćuti i ljubi u guzicu vlast, što on i čini
... čuva ga državna služba
Čitavo naše društvo doživelo je veliku tragediju. Nije dobro da se to zloupotrebljava u političke svrhe. Pazite, razumem potrebu da se ruši vlast, ali ovo nije tema koja treba da rešava na ulici, kaže Ivica Dačič, šef diplomatije i lider Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Republikanci u Senatu SAD odbacili su rezoluciju o ratnim ovlašćenjima koja bi ograničila predsedniku Donaldu Trampu mogućnost daljih napada na Venecuelu.
Venecuelanska opoziciona liderka i dobitnica Nobelove nagrade za mir Marija Korina Mačado sastala se danas sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući, gde mu je, kako mediji navode, uručila pomenuto priznanje.
Najmanje 18 osoba hospitalizovano je nakon eksplozije granate u centru za stručnu obuku Ministarstva unutrašnjih poslova u Siktivkaru, u ruskoj Republici Komi, saopštio je pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar