KAKAV SUNOVRAT! Evo šta se desilo Novaku Đokoviću nakon nikada šokantnijeg Rolan Garosa
108. 06. 2026. u 06:20 >> 06:25
208. 06. 2026. u 06:20 >> 06:25
Balkan
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Vladimirovič Putin poslao je preko svojih obaveštajaca upozorenje Miloradu Dodiku i nadležnima u Republici Srpskoj da zapadne službe spremaju rušenje vlasti u Banjaluci, saznaje Informer!
|
Perfidno Monstruozno se manipuliše i zloupotrebljava i bol oca stradalog mladića Davida Dragičevića Iz dopisa ruskih obaveštajaca |
Kako tvrde naši odlično obavešteni diplomatski izvori, rukovodeći ruski obaveštajci su na marginama upravo završenog Ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu delegaciju RS upoznali sa paklenim planom Zapada koji je napravljen po uzoru na 'ukrajinski scenario'.
Prema ruskim izvorima, cilj ove akcije jeste napad na Dodika i njegove saradnike, odnosno serija režiranih protesta i uličnih nemira kojima bi se srušila vlast i instalirala 'zapadna garnitura'.
|
Anđelković: Daće za to 18 miliona evra Tanjug
Analitičar Dragomir Anđelković slaže se da upozorenja ruskih obaveštajaca treba ozbiljno shvatiti jer SAD već godinama pokušavaju da pokrenu socijalno motivisane nemire na ulicama Banjaluke. |
- Članovi delegacije iz Banjaluke informisani su da će rukovodstvo Republike Srpske biti izloženo neviđenom pritisku zapadnih službi u saradnji sa pojedincima iz opozicije, ali i nekih nevladinih organizacija. Koristiće sva sredstva za diskvalifikaciju pred izbore. Glavne mete će pre svega biti predsednik Dodik i premijerka Željka Cvijanović, ali i kompletna aktuelna vlast u RS. Njihov najveći 'greh' je to što čvrsto stoje pri politici vojne neutralnosti. Oni su glavna prepreka da čitava BiH uđe u NATO pakt, a Dodiku se naročito ne prašta njegov odličan odnos sa Putinom - prenosi naš sagovornik i dodaje da baš zato zapadne službe rade na dovođenju na vlast 'mekših Srba'.
- Kao primer i dokaz beskrupuloznosti zapadnih službi koje rade na projektu pravljenja haosa u Republici Srpskoj, navedeni su aktuelni protesti grupe 'Pravda za Davida' u Banjaluci. Tu se na strašan način manipuliše i zloupotrebljava bol oca tragično nastradalog mladića Davida Dragičevića za udar na Srpsku. Članovima delegacije iz RS saopšteno je da će zapadne službe na sve načine pokušati da destabilizuju Srpsku pre svega pokušajem izvođenja što većeg broja građana na ulice - objašnjava izvor Informera.
Sagovornici Informera slažu se da su upozorenja ruskih obaveštajaca dramatična i da ih treba ozbiljno shvatiti. Prema rečima analitičara Anđelka Kozomore, Amerikancima odavno smeta Dodik.

IZVRŠNI ODBOR SNS
- Zbog bliskih, moglo bi se reći, prijateljskih odnosa Dodika sa predsednikom Putinom i čvrstog stava o vojnoj neutralnosti, Amerikancima je predsednik Srpske veliki kamen u cipeli. Koliki je njihov animozitet, pokazuje i činjenica da se čak tri ambasadora na službi u BiH nisu srela sa Dodikom - ističe Kozomora, dodajući da Amerikanci po svom starom običaju imaju dva scenarija za rušenje Dodika:
- Prvi predviđa da puste Dodika da se kandiduje za člana Predsedništva BiH i da onda uz pomoć 60.000 muslimanskih glasova, koje oni raspoređuju kako hoće, organizuju njegov poraz i tako ga ponize. Drugi predviđa klasično svrgavanje sa vlasti uz pomoć uličnih protesta koje će izazvati, podržavati i finansirati - objašnjava Kozomora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novi užas u režiji blokadera dogodio se u srcu Frankfurta u Nemačkoj, gde su siledžije na tribini u organizaciji blokaderskog Proglasa, na čijem su čelu Dragan Bjelogrlić, Zoran Kesić, Svetlana Ceca Bojković, Miodrag Majić i njima bliska ekipa, pokušali da bukvalno raščerupaju jednog novinara.
07.06.2026
20:55
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
07.06.2026
23:42
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
07.06.2026
09:15 >> 23:35
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
07.06.2026
23:26
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
07.06.2026
23:14
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Pred nama je nedelja sa dva potpuno različita lica – tropski početak sedmice brzo će zameniti pljuskovi, grmljavina i pad temperature. Pogledajte detaljan raspored po danima.
07.06.2026
20:00
Srpski turisti, oprez u Crnoj Gori! Otrovna riba lav ulovljena u Dobroj Vodi na samo 10 metara od plaže.
07.06.2026
20:33
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
07.06.2026
17:46
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
07.06.2026
18:21
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
07.06.2026
23:15
Patrola saobraćajne policije zaustavila je noćas oko 2 sata posle ponoći na Novom Beogradu, u Ulici Jurija Gagarina, vozilo "golf" radi kontrole.
07.06.2026
23:40
Građevinski radnik se bori za život nakon što je danas oko 17 sati teško povređen na gradilištu u Novom Beogradu.
07.06.2026
22:38
Prošlo je 29 godina otkako je na Senjaku 7. juna 1997. godine ubijen Milan Roganović Rogo, visokopozicionirani član "klana Amerika".
07.06.2026
21:00
U pucnjavi koja se danas dogodila na na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu jedan od ranjenih je Amel B, saznaje Avaz.
07.06.2026
20:45
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
07.06.2026
20:00
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Cveće nije samo prelepa dekoracija, već nosi jedinstvenu simboličku moć. Prema verovanjima, ljubičice mogu da privuku ljubav.
07.06.2026
22:00
Ostati budan do kasno i izlagati se svetu od 00:30 do 6 ujutru, povećava rizik od dijabetesa.
07.06.2026
20:00
Za Lavove, Škorpije i Jarčeve uskoro stiže povišica, a stanje na računu će se tek popravljati u narednim mesecima.
07.06.2026
19:00
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
07.06.2026
18:00
Tortilja sa piletinom i povrćem može se jesti i topla i hladna, a u sebi objedinjuje sve važne hranljive sastojke potrebne za jedan kompletan obrok.
07.06.2026
17:00
Rijaliti učesnica Aneli Ahmić šokirala je javnost kada u "Eliti 9" nije mogla da se seti koje godine je rodila ćerku Noru.
07.06.2026
23:14
Tajna veza glumice Jelisavete Orašanin i njenog kolege Pavla Mensura traje najmanje dva meseca.
07.06.2026
22:42
Pevač Haris Džinović oštro je reagovao na pitanje voditeljke Bojane Lazić o patnji zbog propale ljubavi.
07.06.2026
22:11
Od ludačkih ubrzanja na auto-putu do punjenja novinskih stubaca zbog divljanja za volanom, ovo je spisak najvećih "gasera" na srpskoj estradi.
07.06.2026
21:43
Pevač i jutjuber Andrija Jović, poznatiji kao Andrija Jo operisan je nakon višednevne agonije kroz koju je prošao pokušavajući da dođe do prave dijagnoze.
07.06.2026
21:04
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar