Za nepunih trinaest meseci izgrađen je Dom zdravlja u Borči, objekat od oko sedam hiljada kvadrata. Ukupna vrednost radova je oko 812 miliona dinara
Dom zdravlja će imati desetak medicinskih službi, kao što su ultrazvuk, dijagnostika, laboratorija, patronažna služba, kućno lečenje, ginekologija, pedijatrija, tako da će ovo biti mesto gde će većina građanki i građana Borče, kojim ima oko 150 hiljada, moći da zadovolje primarne zdravstvene potrebe.
Bilo je krajnje vreme za to jer je Borča bila zapostavljena i infrastrukturno i po pitanju medicinske zaštite.
Do kraja ovog meseca zgrada bi trebalo da prođe tehnički pregled, a nakon toga će ministarstvo opremiti objekat. Očekujemo da Dom zdravlja počne da radi u februaru.
Novoizgrađeni objekat danas su obišli ministar zdravlja Zlatibor Lončar, zamenik gradonačelnika Goran Vesić, predsednik opštine Palilula Aleksandar Jovičić.
Ministar Lončar kaže da će svi radovi na objektu biti žavršeni do 10. februara, a da nakon toga sledi ubacivanje opreme.
Foto: Beograd.rs
Lončar i Vesić
On je naveo da će u Domu zdravlja u Borči raditi 150 zdravstvenih radnika, da je već primljeno 85 - 30 lekara i 55 medicinskih sestara, a biće i još zapošljavanja.
- Primićemo ljude sada, da se obuče i budu spremni u februaru, početkom marta da krenu sa radom - rekao je ministar.
On je naveo da ulaganje u izgradnju zdravstvenih objekata nije zaustavila epidemija virusa korona, dok se svuda u svetu novac preusmerava na nabavku lekova, opreme, vakcina protiv virusa korona.
Foto: Beograd.rs
DZ u Borči
Ambulanta u Ugrinovcima
Zamenik gradonačelnika Goran Vesić naveo je da Grad nastavlja da ulaže u objekte primarne zdravstvene zaštite i da će za mesec dana biti završena i ambulanta u Ugrinovcima.
- Zahvalan sam Ministarstvu zdravlja, Vladi Srbije i predsedniku jer se ovom trenutku gradi nekoliko bolnica u Beogradu - Dedinje 2, Infektivna klinika, KCS, a završena je bolnica u Batajnici.To se do sada nije dešavalo - naveo je on.
Foto: Beograd.rs
Vesić i Lončar
Raspisan tender za vrtić
Vesić je najavio da će pored Doma zdravlja biti izgrađen i vrtić, za koji je već raspisan tender.
On je naveo da je razgovarao sa predsednikom opštine Palilula da se u bivšoj zdravstvenoj stanici u Borči otvori opštinski uslužni centar, gde bi bile smeštene opštinske službe, a čak neke i gradske i republičke službe.
- Za najveći deo administrativnih poslova neće morati da prelaze na drugu stranu reke - rekao je Vesić.
Predsednik opštine Palilula Aleksandar Jovičić zahvalio se Ministarstvu zdravlja i Gradu Beogradu jer će samo u dom zdravlja i vrtić biti uloženo oko 12 miliona evra.
- Puno mi je srce što građani leve obale vide promene. Čekali smo na njih 30 godina i konačno ih sada imamo. Mnogi su obećavali da će graditi domove zdravlja, vrtiće, škole, ali od toga nije bilo ništa - rekao je Jovičić.
On je naveo da će ove godine uz pomoć Grada i Republike biti rekonstruisan i Dom zdravlja u Krnjači i da će to biti investicija od oko 200 miliona dinara.
Ukupna vrednost radova na Domu zdravlja u Borči je oko 812 miliona dinara, a ta zdravstvena ustanova će imati pedijatruju, opštiu službu, stomatologiju, ginekologiju, laboratoriju, hitnu službu, patronažnu službu, kućno lečenje...
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić kazao je da je Grad izašao sa idejom da se organizuje 17 punktova u 17 gradskih opština na kojima bi se vršila vakcinacija građana protiv koronavirusa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Saradžogla
pre 5 godina
Ова црна зграда изгледа као да је у дворишту неког рудника угља?
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić kazao je da je Grad izašao sa idejom da se organizuje 17 punktova u 17 gradskih opština na kojima bi se vršila vakcinacija građana protiv koronavirusa
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oštro je osudila najnovije incidente na ulicama Beograda, navodeći da su aktivisti Srpske napredne stranke ponovo bili meta nasilja blokadera, za koje tvrdi da više nemaju nikakvu politiku osim terora, mržnje i izazivanja sukoba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Na magistralnom putu Tutin–Novi Pazar, u mestu Nadumce, danas je došlo do teške saobraćajne nezgode kada je putnički automobil marke "pasat" sleteo sa puta u kanjon Sebečevske reke.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Predstavnik Ukrajine pri Ujedinjenim nacijama Andrij Melnik izjavio je danas da je prva polovina maja jedan od najsmrtonosnijih perioda za ukrajinske civile od početka rata sa Rusijom i pozvao sve članice UN da pojačaju režim sankcija Moskvi.
Jednoglasnom odlukom porote u SAD, Ilon Mask je izgubio sudski spor protiv Sema Altmana i kompanije OpenAI, nakon što je utvrđeno da je tužba podneta prekasno.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Reper Igor Panić Nući na promociji svog novog albuma progovorio je o skupom projektu, lošim komentarima, kao i o nula poena koje je Srbija dodelila Hrvatskoj na Evroviziji.
Pevač Željko Šašić uskoro će održati veliki koncert, a tom prilikom progovorio je i o odnosu sa bivšom partnerkom Sonjom Vuksanović, ali i o ćerki Sofiji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar