Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obišao je danas pre podne, u pratnji gradske sekretarke za socijalnu zaštitu Nataše Stanisavljević i predsednika opštine Palilula Aleksandra Jovičića, kol-centar na opštini Palilula, na koji se prijavljuju zainteresovani za vakcinaciju protiv koronavirusa
Vesić je rekao da već tri nedelje grad Beograd uz gradske opštine organizuje rad kol-centara za kontakt sa starijima od 65 godina kako bi im bila olakšana vakcinacija, ocenjujući da je od 17 gradskih opština na kojima funkcionišu kol-centri jedan od najboljih upravo na Paliluli.
- Imamo preko 350.000 sugrađana starijih od 65 godina, a naš cilj je da svakog od njih kontaktiramo i pomognemo ukoliko imaju bilo kakav problem vezano za vakcinaciju - istakao je Vesić za Tanjug.
Kako je dodao, do sada su nadležne službe kontaktirale već preko 100.000 "seniora".
Vesić je kazao da je vakcina "spas" i da je važno da svi stariji sugrađani budu vakcinisani.
Gradska sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević ponovila je da gradska opština Palilula organizovala na zavidnom nivou rad kol-centra i kada je u pitanju broj poziva i prevoz starijih sugrađana.
Foto: Beoinfo
Goran Vesić
Prema njenim rečima, kol-centri rade i vikendom, u punom obimu, od 8-20 časova.
"Putem kol-centara se preko 34.000 sugrađana prijavilo za poslednje tri nedelje. To znači da se dosad prijavilo 10 odsto starijih sugrađana od 65 godina. Pomogli smo te ljude da se prijave za vakcinu i verovatno ih je većina već dobila", kazala je gradska sekretarka.
Ona je napomenula da se do sada, za tri nedelje, oko 2.000 puta izašlo na teren, kako bi svakome bila omogućena pomoć u prevozu.
Veliko hvala gradskim volonterima na svemu što rade na organizaciji ovakvog projekta, dodala je ona.
Foto: Beoinfo
Kol centar Palilula
Predsednik opštine Palilula Aleksandar Jovičić naveo je da opština misli na svoje sugrađane.
"Nastavljamo da dajemo doprinos i budemo servis građana", rekao je Jovičić.
On je kazao kako očekuje da uskoro bude organizovan punkt za vakcinaciju u novoizgrađenom Domu zdravlja u Borči.
"Važno je obezbediti da ljudi sa leve obale Dunava mogu da se vakcinišu u blizini a ne da prelaze prosečno i po 30 km u oba pravca kako bi ostvarili svoje pravo i dobili vakcinu", naznačio je Jovičić.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić čestitao je danas u ime grada Beograda ministru unutrašnjih poslova Aleksandru Vulinu i načelniku Uprave beogradske policije Veselinu Miliću na hapšenju kriminalne grupe Veljka Belivuka
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić čestitao je danas u ime grada Beograda ministru unutrašnjih poslova Aleksandru Vulinu i načelniku Uprave beogradske policije Veselinu Miliću na hapšenju kriminalne grupe Veljka Belivuka
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada.
Mirko Poledica, nekadašnji fudbaler a danas jedan od istaknutih blokadera, pridružio se hajci na Sprsku pravoslavnu crkvu (SPC) i donošenja Pojasa Presvete Bogorodice u Srbiju.
Borislav Borko Stefanović, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, odjavio je blokadere, poručio da im ništa ne veruje, ali i da "nije dobra pozicija da Kosovo bude deo Srbije"!
Broj Hrvata u Hrvatskoj se svake godine smanjuje, rekao je hrvatski premijer Andrej Plenković u utorak u Banskim dvorima, gde je primio mlade pripadnike hrvatske dijaspore, koje je pozvao da se vrate u domovinu i doprinesu demografskoj obnovi zemlje.
Na profilu Pavla Grbovića, opozicionara, blokadera sa dna kace i predsednika Pokreta slobodnih građana (PSG), osvanuo je, najblaže rečeno, skandalozan tekst koji na krajnje perfidan način otkriva šta zborovi, plenumi i ostale zgubidanske tvorevine spremaju.
Generalni sekretar PSG Aleksandar Radovanović objavio je skandalozan tekst na sajtu ovog Pokreta u kojem na sramne načine pokušava javnost da ubedi da je "Kosovo nezavisno", a za svoje tvrdnje se poziva na sopstvenu interpretaciju Rezolucije 1244.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Veljko T. (27) i Nikola M. (28) zbog postojanja osnova sumnje da su 6. juna 2026. godine na teritoriji opština Grocka pokušali da na podmukao način liše života oštećenog M.N.
Apelacioni sud Crne Gore potvrdio je presudu Specijalnog odeljenja Višeg suda u Podgorici kojom su Radoje Zvicer i još četvorica optuženih osuđeni zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca kokaina.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je da Kijev ubrzano podiže svoje kapacitete za udare duboko unutar ruske teritorije, kako bi Moskva osetila iste posledice koje trpe ukrajinski gradovi.
U glavnom gradu Ruske Federacije Moskvi zabeležen je novi bezbednosni incident u kojem je uništeno jedno putničko vozilo, što je odmah podiglo stepen pripravnosti bezbednosnih službi.
Ruske bezbednosne službe počele su sa primenom nesvakidašnjih odbrambenih mera u neposrednoj blizini zvanične rezidencije ruskog predsednika Vladimira Putina u Valdaju, pokušavajući da preduprede inovativne taktike ukrajinskih obaveštajaca.
Bugarski ministar odbrane Dimitar Stojanov zvanično je potvrdio da Sofija više ne planira da šalje naoružanje i vojnu opremu Ukrajini. On je naglasio da nastavak borbi ne vodi ka rešenju krize.
Beba koja je gugutala tokom predstave "Bura" Vilijama Šekspira, u kojoj je glavnu ulogu igrao glumac Kenet Brana, izbačena je iz sale nakon što je ometala izvođenje u pozorištu Kraljevske šekspirovske pozorišne trupe u Stratfordu na Ejvonu, rodnom mestu slavnog engleskog pisca.
Istraživači iz kompanije SafeBreach otkrili su bezbednosni propust u Gugl Geminiju na Android uređajima koji je mogao da omogući napadačima da utiču na rad ovog AI asistenta.
Gugl je unapredio svog AI asistenta Gemini u okviru Workspace paketa, pa sada korisnici mogu da koriste razgovore iz Gmaila kao izvor informacija direktno u Gugl Drajvu.
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
Glumica Jelisaveta Orašanin i njen kolega Pavle Mensur već neko vreme su u emotivnoj vezi, a kako vreme prolazi tako isplivavaju novi detalji vezani za njih.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.