AMERIKU NE ZANIMA ŠTO SU EVROPSKI VOJNICI NA GRENLANDU: "To neće promeniti Trampov stav"
115. 01. 2026. u 21:31
215. 01. 2026. u 21:31
Vesti
Zahvat je urađen u nedelju, 26. marta, ali se tek danas priča o ovom velikom medicinskom poduhvatu u Srbiji, jer su lekari hteli da sačekaju da prođe nekoliko dana kako bi bili sigurni da je, makar u ovom trenutku, sve dobro prošlo.
Оperaciju je izveo veliki tim stručnjaka, stranih lekara koji već imaju iskustva u ovoj intervenciji i naših.
Klinika u Tiršovoj ima dugogodišnju saradnju sa kolegama iz Švedske, a i dugogodišnje iskustvo sa transplantacijama i genitorekonstruktivnom hirurgijom.
- Vi ovde imate i tehničke i medicinske uslove veoma dobre, naravno i odličan tim stručnjak. Pored saradnje sa timom iz Tiršove, u našim redovima je već godinama i doktor Milenković, koji je u mom timu, i koji živi i radi u Švedskoj. Njega znam 20 godina. Svi zajedno radimo mnogobrojna istraživanja i intervencije - naglasio je doktor Mats Branstrum.
Intervencije su, od uzimanja materice do presađivanja, trajale od osam sati ujutru u nedelju do posle ponoći narednog dana.
- Pacijentkinje su odlično, dobro se oporavljaju. Zasada postoperativni tok ide idealno, još je rano da se radujemo potpuno, ali srećni smo - za sada sve ide kako treba - rekao je prof. dr Zoran Radojičić, direktor Dečje klinike u Tiršovoj.
SPEKTAKULARNO OTKRIĆE NAUČNIKA: Napravili test krvi za otkrivanje raka i pre nego se bolest pojavi!
Objasnio je da je celu operaciju vodio stručnjak Mats Branstrum iz Švedske, a da su sa njim bila još tri lekara iz Geteborga, tri sa Harvarda, tri iz Izraela, kao i ogromna ekipa iz Tiršove.
- Ono što mogu da kažem sada jeste da je sve veoma dobro prošlo. Protok krvi u presađenoj materici je veoma dobar, sve to sada pratimo nekoliko nedelja, i naravno, nadamo se da će pacijentkinja uskoro dobiti i prvu menstruaciju. Znate, ta žena nikada nije imala menstruaciju. I onda, ono što svi očekujemo, jeste da ona zatrudni - istakao je profesor doktor Mats Branstrum sa Univerzitetske klinike u Geteborgu.
Embrioni su, kaže, spremni. Za nekih šest meseci biće urađen embriotransfer.
Оperaciju je izveo veliki tim stručnjaka, stranih lekara koji već imaju iskustva u ovoj intervenciji i naših
LEKAR TVRDI: Pronašao sam lek za jednu od najtežih bolesti!
- Mogu da kažem da je ovo identično na primer prvoj transplantaciji bubrega u svetu, za šta je taj profesor dobio Nobelovu nagradu. Ovo je neverovatno, značajno, zaista značajno - rekao je profesor.
Da se žensko dete rodi bez materice nije retkost. Prema statistici, od 10 do 15 devojčica godišnje rodi se sa ovom kongenitalnom anomalijom.
TUBERKULOZA, nekad vampirska bolest, još uvek se NE PREDAJE!
Profesor Radojičić ističe da je ova transplantacija od velikog značaja jer sada te devojčice imaju mogućnost da postanu majke.
- Ova operacija nije laka i jako dugo traje, ali su pre 10 godina ljudi mogli da sanjaju o ovakvoj operaciji - rekao je Radojičić i istakao da su gosti iz inostranstva bili zadovoljni i pohvalili naš tim.
Tanjug
U Švedskoj je urađeno 10 transplantacija materice, nakon čega je rođeno šest beba, a još dve su na putu.
Transplantacija kod jednojajčanih bliznakinja značajna jer su tkiva identična i veće su šanse da se trudnoća iznese.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
15.01.2026
22:31
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
15.01.2026
21:50
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
15.01.2026
23:05
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
15.01.2026
19:00
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
15.01.2026
23:30
Učesnice Exatlona Anabela Zonai i Milica Ohman otvoreno su kritikovale cimere iz Plavog tima, iako same pripadaju istoj ekipi.
15.01.2026
23:16
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
15.01.2026
22:47
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
15.01.2026
22:44
Radojica Lazić, takmičar Crvenog tima u Exatlonu stihovima Bobana Rajovića pokušao je da isprovocira reakciju Sanje Kalinović.
15.01.2026
20:09
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas deveta epizoda Exatlona, koja donosi napetu psihološku borbu i novi sukob Crvenih i Plavih.
15.01.2026
15:48
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
15.01.2026
22:47
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
15.01.2026
21:54
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
15.01.2026
21:45
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
15.01.2026
21:06
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
15.01.2026
18:59
15.01.2026
23:22 >> 23:29
Ruski zvaničnici i proruski krugovi optužili su Zapad za ubrzanu militarizaciju Arktika, ismevajući, kako navode, „nesposobnost Evrope da zaštiti Grenland“, u trenutku kada američki predsednik Donald Tramp ne odustaje od ideje da SAD preuzmu kontrolu nad ovim arktičkim ostrvom bogatim mineralima.
15.01.2026
23:40
Republikanci u Senatu SAD odbacili su rezoluciju o ratnim ovlašćenjima koja bi ograničila predsedniku Donaldu Trampu mogućnost daljih napada na Venecuelu.
15.01.2026
23:20
Venecuelanska opoziciona liderka i dobitnica Nobelove nagrade za mir Marija Korina Mačado sastala se danas sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući, gde mu je, kako mediji navode, uručila pomenuto priznanje.
15.01.2026
23:01
Na društvenim mrežama pojavio se video snimak iz Kamčatke na kojem se vidi muškarac kako skače kroz prozor stambene zgrade u dubok sneg.
15.01.2026
23:00
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
15.01.2026
13:01
Žarko Laušević je u svojoj knjizi "Padre, idiote" detaljno opisao jedan svoj susret sa Željkom Ražnatovićem Arkanom.
15.01.2026
16:01
Glumica Sidni Svini se u trećoj sezoni serije "Euforija" pojavljuje u do sada najprovokativnijem izdanju.
15.01.2026
11:13
Glumac Miodrag Radovanović je još u detinjstvu dobio nadimak "Mrgud" nakon jedne nesuglasice sa školskim drugom.
15.01.2026
15:10
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
15.01.2026
14:02
Ako je istraživanje koje je objavio The Sun tačno, onda ste zaista srećnica ako vaš muškarac ima smeđe oči i bradu.
15.01.2026
23:20
Brz obrok koji je istovremeno ukusan i zasitan su njoke u bogatom krem sosu od pečuraka.
15.01.2026
22:20
Manekenka Bela Hadid privukla je sve poglede na premijeri nove serije "The Beauty", koja je održana u prestižnom Muzeju moderne umetnosti u Njujorku.
15.01.2026
21:40
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
15.01.2026
21:00
Kada pripremate slavu uvek je zgodno znati recept za jela koja se brzo prave, a upravo su takve susam kuglice - savršeno predjelo za slavsku trpezu.
15.01.2026
19:40
Sestra pevačice Nataše Bekvalac, modna kreatorka Kristina Bekvalac, odlučila se na veliku promenu imidža, što joj je teško palo.
15.01.2026
23:11
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
15.01.2026
22:46
Pevač Acko Nezirović otvoreno priznaje da već decenijama farba kosu i da se toga nimalo ne stidi.
15.01.2026
22:17
Političar Čedomir Jovanović napustio je stan sa prijateljem Aleksandrom Kosom s kojim živi, kako bi otišli do marketa, gde su se držali za ruke.
15.01.2026
21:43
Radomir Marinković Taki precrtao je ćerku Maju zbog njenog odnosa sa Filipom Đukićem u rijaliti programu Elita 9.
15.01.2026
21:22
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar