REZULTATI IZBORA NA KOSOVU I METOHIJI: Srpska lista ostvarila ubedljivu pobedu
107. 06. 2026. u 22:03
207. 06. 2026. u 22:03
Vesti
- Usvojenik se obratio za pomoć meni i zamenici Udruženja Milanki Momčilović da mu pomognemo da sazna ko su mu roditelji. Kada smo počeli da istražujemo, shvatili smo da žena koja se vodi kao njegova majka kroz kompletnu dokumentaciju, od porođajnog protokola, preko prvog upisa matične službe do usvojenja - ne postoji! Dve matične službe potvrdile su nam da žene sa tim generalijama, ni pod devojačkim, ni pod udatim prezimenom, nema i nije je nikad ni bilo - kaže Pavlović.
Da u slučaju usvajanja kruševačke bebe nešto ne štima, pokazuje i dokumentacija iz matične službe. Naime, kako tvrdi Pavlović, matičar je upisao rođenje bebe u matične knjige pre nego što je uopšte stigla prijava da je mališan rođen!
Da je i otac nepostojeći jasno je jer postoje dve prijave rođenja. U prvoj se navodi i ime oca, u drugoj ga, međutim, nema. Nema ni udatog bračnog stanja žene koja je navodna majka, a nepostojeća mati u posebnom dokumentu odriče se deteta i daje ga na usvajanje.
Porođaj se desio 3. marta 1981. godine u Opštoj bolnici u Kruševcu. Pavlović kaže da je jasno da je neko dete moralo biti proglašeno mrtvim, da bi se došlo do bebe za usvajanje, a onda je izmišljena majka i svi njeni podaci, i formalno je "odrađeno" usvojenje.
Naš sagovornik zato poziva sve žene koje su se tog datuma porodile u kruševačkoj bolnici, a rečeno im je da im je dete preminulo, da se jave Udruženju i Vladinoj komisiji. To će nadležnim organima umnogome olakšati potragu.
Foto: Pixabay
Pošto u podacima stoji da je nepostojeća majka iz jednog sela u blizini Aleksinca, Radiša Pavlović i Milanka Momčilović obavili su razgovore i u aleksinačkom centru za socijalni rad. Tamo su pokušali da saznaju sa kim su radnici centra, pre nego što je tadašnji direktor potpisao rešenje o usvajanju, razgovarali ako majka ne postoji. Odgovora nije bilo.
- Podnećemo danas krivične prijave protiv odgovornih u bolnici u to vreme, da bismo saznali koji lekar je radio, koja babica, koje osoblje je bilo u toj smeni. Za sada nam nije cilj da jurimo krivce, a jasno je da je više osoba u ovom slučaju bilo u sprezi, već da saznamo ko su biološki roditelji ovog momka. O celom slučaju obavestili smo i policiju i tužilaštvo - kaže Radiša Pavlović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 7 godina
- Doktore,ti si porađao trudnicu čije dete je proglašeno umrlim a roditeljima nije dato?Priznaj od reči do reči ŠTA SI UČINIO SA DETETOM? ... Zašto toga nema?Pa,bre,krađu nije mogao da izvede portir ili neka čistačica.Kada se rodilo moje prvo dete bila je u blizini moja svastika da ga sačuva jer se smatralo da deca umiru OD NEBRIGE OSOBLJA?Ni uludilu se osamdeset i neke godine prošlog veka nije mislio da se deca kradu!KO JE PORAĐAO TRUDNICU JE ORGANIZATOR KRAĐE.Kada se rodilo moje drugo dete sledeće godine bilo je spašeno u zadnjem trenutku JER DRUGOROTKE SU BILE TIPOVANE.Mojoj supruzi je dojavila medicinska sestra da uradi to i to.Pošto je to dete danas alamunja te mu majka često veli ŠTO TE NIJE UKRAO TUTA BUGARI NE BI MI JEO DŽIGERICU!
Novinar "Frankfurtskih Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na tribini "Proglasa" u tom gradu i to samo zato što je postavio pitanje koje se okupljenima nije svidelo.
07.06.2026
21:01
U Frankfurtu se na tribini ProGlasa dogodio incident kada je napadnut novinar Frankfurtskih vesti - Zoran Vicelarević koji je postavio pitanje. Istovremeno, iza scene su pristalice ProGlasa delile promotivni materijal, dok na pitanja o finansiranju svojih aktivnosti nisu znali da odgovore.
07.06.2026
21:09
Novinar "Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na "Proglasovoj" tribini u Frankfurtu, a ovo divljanje osudili su čak i blokaderi koji su nekada podržavali taj pokret.
07.06.2026
22:07
Predsednica Narodne skupštine Srbije reagovala je napad na novinara na blokaderskom skupu u Frankfurtu.
07.06.2026
21:20
U Frankfurtu se dogodio skandal kada je na tribini Proglasovca napadnut Zoran Vicelarević, novinar Frankfurtskih vesti, koji se javio da postavi pitanje.
07.06.2026
20:10
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Prošlo je 29 godina otkako je na Senjaku 7. juna 1997. godine ubijen Milan Roganović Rogo, visokopozicionirani član "klana Amerika".
07.06.2026
21:00
U pucnjavi koja se danas dogodila na na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu jedan od ranjenih je Amel B, saznaje Avaz.
07.06.2026
20:45
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
07.06.2026
20:00
Mafijaški obračun je pozadina pucnjave koja se dogodila danas u Sarajevu i tom prilikom ranjena su trojica muškaraca, prenose sarajevski mediji.
07.06.2026
19:32
Psiholog Marija Milenković za Informer.rs upozorava na činjenicu da je porast porodičnog nasilja u kojem su muškarci žrtve, ali da to još uvek nije realna slika, jer se mnogi pripadnici jačeg pola srame da prijave zlostavljanje.
07.06.2026
19:00
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
07.06.2026
22:00
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
07.06.2026
21:20
Helikopter francuske Nacionalne žandarmerije, koji je bio na operativnoj misiji, srušio se danas u popodnevnim satima u regionu Loare, izjavio je izvor blizak istrazi.
07.06.2026
20:35
Pet osoba je ranjeno i prebačeno u bolnicu kada je muškarac u rumunskom gradu Lupeniju otvorio vatru na automobil u kojem su se nalazili njegova bivša devojka i članovi njene porodice.
07.06.2026
19:51
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Cveće nije samo prelepa dekoracija, već nosi jedinstvenu simboličku moć. Prema verovanjima, ljubičice mogu da privuku ljubav.
07.06.2026
22:00
Ostati budan do kasno i izlagati se svetu od 00:30 do 6 ujutru, povećava rizik od dijabetesa.
07.06.2026
20:00
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
07.06.2026
18:00
Tortilja sa piletinom i povrćem može se jesti i topla i hladna, a u sebi objedinjuje sve važne hranljive sastojke potrebne za jedan kompletan obrok.
07.06.2026
17:00
Mnogi ljudi koriste tečnost za čišćenje naočara za brisanje ekrana monitora, ali to može biti pogrešno. Hemikalije u tim sredstvima mogu oštetiti osetljive zaštitne slojeve na ekranu, što u najgorem slučaju dovodi do trajnih oštećenja ili skupih popravki.
07.06.2026
16:15
Od ludačkih ubrzanja na auto-putu do punjenja novinskih stubaca zbog divljanja za volanom, ovo je spisak najvećih "gasera" na srpskoj estradi.
07.06.2026
21:43
Dok mnoge javne ličnosti venčanje pretvaraju u spektakl sa stotinama zvanica, ovi poznati parovi najvažniji dan u životu proveli su krugu najbližih.
07.06.2026
20:36
MMA borac Marko Bojković oglasio se nakon navoda da je njegov brat udario ćerku muzičara Dejana Petrovića i za medije poručio da ne zna ništa o tome.
07.06.2026
19:31
Pevačica Tanja Savić otkrila je nepoznate detalje iz svog života i ispričala da je dadilja maltretirala njene sinove, kao i da se bori sa anksioznošću.
07.06.2026
18:48
Glumica Mirka Vasiljević u detinjstvu je trpela prozivke vršnjaka da je "seljančica" jer igra folklor u opancima.
07.06.2026
18:17
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar