• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

19.06.2019

00:07

FINSKA POLITIČARKA TURPIJENEN: Račak je tragedija Srba i sramota Finske

Vesti

FINSKA POLITIČARKA TURPIJENEN: Račak je tragedija Srba i sramota Finske

Bivša finska političarka, psihijatar, Pirko Turpijenen, autorka knjige "Tri ličnosti u istoriji", koja će se do kraja meseca pojaviti i u Srbiji, tvrdi da je Nemačka zajednički imenitelj Finske i Srbije u političkom smislu.

- Vama su dva puta razbijali zemlju, a mi smo dva puta ratovali za njihove interese. Na kraju tih ratova, oni su nam napisali istoriju - kakva nije bila - rekla je Turpijenen za Novosti.

Prema njenim rečima, Srbi nikada ne smeju da poveruju u ono što im se nameće i, kako kaže, moraju ostati verni svom sećanju.

Kao primer ona je navela Račak, selo na KiM gde je fingirani masakr Albanaca poslužio za donošenje odluke o NATO agresiji na tadašnju SRJ.

- Račak nije samo tragedija Srba i istine, nego i sramota Finske - navela je uz podsećanje da su Marti Ahtisari i Helena Ranta samo dvoje od nekoliko Finaca koji su saučesvovali u keiranju tragedije srpskog naroda koja je u toku.

Turpijenen će u septembru doći u Beograd na promociju svje knjige, a u međuvremenu piše blog na kome je više od 5.000 članaka i im stalnu citalačku publiku. 

Ona smatra da je to način da promeni impregniranu neistinu o događajima na Balkanu koja vlada u Skandinaviji.

Nju, kao psihijatra, kaže, intresuje samo istina.

- Događaji u vašoj pokrajini su sramota čovečanstva. Svakodnevo skupljam informacije od ljudi sa terena i od običnih građana koji su napustii Kosmet. Prikupljam i što govore političari u Evropi o stanju na Kosmetu. Moja nova knjiga govori o posrnuću evropske civilizacije - rekla je Turpijenen.

Tagovi:

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set