ŠOK IZ MOSKVE Rusija objavila detalje o vojnoj paradi, izgledaće kao nikada do sada
128. 04. 2026. u 22:48
228. 04. 2026. u 22:48
Vesti
Popovi su mi okadili kuću i napokon oterali moju ženu vampira! Milunija mi se sada više ne sveti i život nam se koliko-toliko vratio u normalu. Ovako svoju ispovest za Informer počinje Blagoje Pešić (66) iz Crnoklišta, koga je pre mesec dana posetila naša ekipa jer je tvrdio da mu se javljaju natprirodne pojave za koje je krivio svoju pokojnu ženu Miluniju Pešić (78), koja je umrla prošlog oktobra.
Prema njegovom svedočenju, duh pokojnice bacao je kamenje na kuću, zabijao noževe po zidovima, odvezivao stoku, razmeštao krevete, ostavljao poruke ispisane na brašnu u šupi i zvao ga telefonom.
Pošto su on, sin i unuk živeli u strahu i noćima nisu spavali, siroti Blagoje se prvo obratio vračarama, koje nisu uspele da mu pomognu, a nakon toga spas je potražio u crkvi.
Blagoje nam je rekao i da je zvao policiju da ga zaštiti od Milunije, ali da su se oni uplašili kada su videli natprirodne pojave.
- Policajci su došli na moju prvu prijavu. Kada je počelo da leti kamenje sa zemlje i udara o kuću i štalu, preplašili su se. Samo su se uhvatili za pištolje i gledali levo-desno, ali tamo nije bilo ničega. Posle toga, nikada više nisu ni smeli da dođu - ispričao nam je Pešić.
Foto: Informer DN
- Bio sam očajan, onako se više nije moglo živeti. Tražio sam pomoć na sve strane, samo da nas moja pokojna žena ostavi na miru. Išao sam kod vračara, davao novac, one su pokušavale nekim magijama da oteraju Miluniju, ali uzalud. Zbog toga sam odlučio da odem u crkvu i da molim sveštenike za pomoć. Oni su došli kod mene, okadili mi kuću i molili se za spas moje porodici. Na našu radost, od tog dana pa do sada duh moje bivše žene se više nije pojavljivao da nas maltretira. Prestala je da mi se sveti i nadam se da sada počiva u miru. Opraštam joj sve što je radila samo da to ne ponavlja i da ne plaši decu. Potrudiću se da je više nikada ne naljutim, idem joj svaki dan na grob, a za svaku godišnjicu ću da zakoljem jagnje i da to upriličim kako dolikuje. Samo da se nikada više onako ne naljuti - ispričao nam je još uvek potresen Blagoje, koji je potom podsetio šta je sve preživeo zajedno sa svojim sinom Bojanom i unukom Željkom:
Foto: Informer DN
- Od Petrovdana naši životi su postali pakao. Tada su počele da se dešavaju strašne stvari iza kojih sam odmah znao da stoji moja Milunija. Prvo su se ovce same odvezivale, pa mi je deo stoke nestao, a potom je nastao pravi haos. Sedam dana zaredom kamenje od po dva kila se iz čista mira podizalo sa zemlje na visinu od pet metara i svom silinom udaralo i razbijalo crepove na kući i štali. Uz to je u kući iz čista mira razmeštala krevete i palila sveće. Na sve to jedan dan su po kuhinji leteli rasečeni krastavci i paprike, a to je salata koju mi je tražila da joj nosim na grob kada umre. Ostavljala mi je i poruke ispisane na brašnu u šupi "ne nerviraj se" i zvala me telefonom i nešto šaputala. To je bila prava agonija. Moj unuk, sin i ja noćima nismo spavali - priseća se nesrećni Blagoje.
Nakon što su sveštenici oterali Milunijin duh, i u Crnoklište se vratio život. Meštani koji su se krili u svojim kućama sa navučenim zavesama na prozorima sada ponovo šetaju sokacima, zahvalni što je duh Blagojeve bivše žene napustio selo.
Foto: Informer DN
- Svima nam je lakše otkad su popovi osveštali kuću. Milunijin duh više ne dolazi kod Pešića i selo ne živi u strahu. Celo selo je ovo preživljavalo zajedno sa našim komšijom Blagojem. Išli smo kod njega, čuvali stražu i ono što smo tamo videli nemoguće je rečima objasniti. Dobro je što ju je konačno oterao, sada se vratio mir u selo - rekao nam je komšija Boško Stoilkov.
Foto: Informer DN
Meštani Crnoklišta otkrili su nam da je Milunija sa onog sveta iskaljivala bes na muža jer ju je godinama maltretirao i iskorišćavao.
- To i sve ostale stvari radio je Milunijin duh i jasno je da Blagoju nije bila čista savest. Ona je bila mirna, dobra i jako vredna žena, a on baš i nije bio muž za primer. Ponašao se jako ružno, tukao ju je i zato mu sada nakon smrti ovako vraća - rekao nam je Blagojev komšija Ilić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Udarne pesnice tajkunske antisrpske televzije N1, Žaklina Tatalović i Mladen Savatović, danas su zakukali na sav glas na društvenoj mreži Iks, objavivši, najblaže rečeno, patetične poruke.
28.04.2026
23:56
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
28.04.2026
21:58
Blokaderi su zapali u pravo stanje šizofrenije i sada, verovali ili ne pozivaju predsednika Srbije Aleksandra Vučića da otkaže izbore.
28.04.2026
22:21
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta je istakao da se izostavljanjem srpskog jezika u oglasu za posao najgrublje krši Ustav, Zakon o zabrani diskriminacije i odluka o konstitutivnosti Srba i ravnopravnosti srpskog jezika i ćirilice u Federaciji BiH zajedno sa druga dva jezika.
28.04.2026
22:53
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
28.04.2026
22:16
Ne propustite!
28.04.2026
13:45
Ne propustite!
26.04.2026
19:19
Ne propustite!
25.04.2026
11:29
Samo na TV Informer!
24.04.2026
15:04
Tržni centar "Alta" u Sarajevu evakuisan je večeras, nešto pre zatvaranja, nakon što je dojavljeno da je u njemu postavljena eksplozivna naprava.
28.04.2026
23:51
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
28.04.2026
22:29
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
28.04.2026
20:12
Danas je u Ulcinju došlo do stravične saobraćajne nezgode, u kojoj su povređene majka i beba.
28.04.2026
19:28
Muškarac star oko 50 godina pronađen je mrtav danas oko 15 sati nakon požarau Skenderbegovoj ulici u centru Beograda!
28.04.2026
19:24
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da nemački kancelar Fridrih Merc "ne zna o čemu priča" kada iznosi stavove o ratu protiv Irana.
28.04.2026
23:30
Kina polako potiskuje Rusiju u oblasti Srednje Azije, pre svega Kirgistanu i to u trenucima kada je Moskva pod teretom sad već četvorogodišnjeg rata u Ukrajini.
28.04.2026
23:00
Parada pobede 9. maja biće održana bez vojne tehnike, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
28.04.2026
23:00
Bivši direktor FBI Džejm Komi optužen je je ponovo, ovaj put zbog fotografije školjki za koju su zvaničnici Ministarstva pravde rekli da predstavlja pretnju predsedniku Donaldu Trampu.
28.04.2026
22:45
Večeras je na Informer TV emitovana 42. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
28.04.2026
22:30
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
28.04.2026
15:07
Pesma "Sve što želim u ovom trenutku" iz kultne serije "Sivi dom" umalo je mogla biti izbačena i neotpevana u hit ostvarenju reditelja Darka Bajića.
28.04.2026
14:11
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
28.04.2026
12:55
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
28.04.2026
11:35
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
28.04.2026
20:20
Sve više ljudi se okreće prirodnim načinima za očuvanje zdravlja, a jedan od napitaka koji je jako efikasan je čaj od lista smokve.
28.04.2026
19:40
Ova srpska zasitna i ukusna verzija salate savršena je kada vam treba brz, ali kompletan obrok koji kombinuje sveže i tople sastojke.
28.04.2026
18:20
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
28.04.2026
17:40
Lotos poza u seksu mnogima je omiljena jer pruža neverovatnu povezanost sa partnerom.
28.04.2026
23:20
Takmičarka Sara Novčić na snimanje "Zvezda Ganda" stigla je pravo iz Urgentnog centa gde je završila zbog zdravstvenih tegoba.
28.04.2026
23:16
Već neko vreme svi bruje o povratku pevača Milana Stankovića na scenu posle nekoliko godina pauze, a sada je to prokomentarisala i njegova koleginica Tamara Milutinović.
28.04.2026
22:42
Zadrugar Bora Sanata žestoko je kažnjen nakon što je nasrnuo na Jovanu Tomić Matoru.
28.04.2026
22:08
Folkerka Dara Bubamara našla se u centru skandala kada je krenula da kruži audio poruka u kojoj je pričala o seksu, a sada je navodno otkriven i identitet dečka o kom je pričala.
28.04.2026
21:28
Supruga pokojnog pevača Đorđa Balaševića Olivera Balašević podelila je prvu fotografiju unuka koji je danas došao na svet i dobio ime po dedi.
28.04.2026
20:52
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar