ZABORAVITE NA MORE RAMPE OSTAJU SPUŠTENE ZA SRPSKE TURISTE! Grci nemaju nameru da otvore granice!
Podeli vest
Zabrana ulaska za državljane Srbije trajaće najmanje do 15. avgusta, a verovatno i do septembra, najavljuju grčke vlasti
Sve je izvesnije da se srpski turisti ovog leta neće odmarati u Grčkoj! I dok se većina u Srbiji nada da bi Grci 1. avgusta, za kada je najavljena revizija odluke, ipak mogli da otvore granice, iz Atine ne stižu ohrabrujuće vesti. Zabrana ulaska za državljane Srbije trajaće najmanje do 15. avgusta, a verovatno i do septembra, najavljuju grčke vlasti.
Podsetimo, Grčka je za naše turiste zatvorila granice 6. jula zbog povećanja broja zaraženih koronavirusom, zatim je 15. jula ta odluka produžena zbog loše epidemiološke situacije u Srbiji. Nova odluka oko otvaranja granica najavljena je za 1. avgust, ali ni Ivica Dačić, ministar spoljnih poslova, ne veruje da će odluka biti promenjena narednih dana.
- Za sada su male šanse da nam Grci ovog leta otvore granice. Zaista se teško može očekivati da će naši ljudi moći da putuju u Grčku od 1. avgusta. Bugari najavljuju da bi mogli da otvore granice uz negativan PCR test, ali nemamo nikakvo zvanično obaveštenje i nisu rekli od kada bi to bilo. Sve zavisi od epidemiološke situacije - naveo je Dačić za Informer.
Foto: Pixabay
I direktor Asocijacije turističkih agencija Aleksandar Seničić kaže da nema nikakvih najava da će granice biti otvorene za naše turiste 1. avgusta, a pitanje je i kada će ih uopšte otvoriti.
- Sumnjam da će Grci i Bugari podići rampu za putnike iz naše zemlje. Verujem da bismo znali da postoji neka odluka. Grci su sad dodatno pooštrili kriterijume za ulazak u zemlju, pa za turiste iz Rumunije i Bugarske traže obavezan negativan PCR test. Postoje neke informacije da bi neka nova odluka mogla da usledi 4. avgusta, ali ne znamo pod kojim uslovima. Ukoliko bi otvorili granice, putovanja bi mogla da se realizuju već narednog dana. Pre toga teško. Grci još više pooštravaju mere i ne verujem da će, čak i ako nas u nekom trenutku puste, dozvoliti ulazak bez negativnog PCR testa do kraja sezone - naglašava direktor Asocijacije turističkih agencija Aleksandar Seničić.
Propali aranžmani
Seničić dodaje da sve zavisi od epidemiološke situacije u Srbiji, ali da za sada nema naznaka da će biti bolje, i da raste broj zaraženih ne samo kod nas nego i u Evropi.
- Nisu dobre naznake da će se nešto promeniti, svi imaju problem sa rastom broja zaraženih koronavirusom. Mi definitivno nećemo uspeti da realizujemo većinu aranžmana, agencije nemaju ni pet odsto prometa. Mislim da ni do kraja meseca ne možemo da se nadamo većem realizovanju aranžmana - objašnjava Seničić.
Na letovanje u Egipat Tursku, BiH i Albaniju
Turska je svoje granice za strane turiste otvorila, a prvi čarter-letovi krenuli su početkom jula. U Egiptu vam nije potreban test, a režim ulaska je isti kao i ranije. Postoji mogućnost da se "turističke vize" izdaju pri dolasku na aerodrome u Hurgadi, Masr Alamu i Šarm el Šeiku. Naši državljani dolaskom u turističke destinacije u regiji Crvenog mora popunjavaju posebni obrazac i meri im se telesna temperatura. Osobe sa simptomima se upućuju u karantin. Državljani Srbije mogu bezuslovno da putuju i u BiH. Savet ministara BiH odlučio je da otvori granice za sve susedne zemlje - Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru. I granice Albanije su još otvorene, bez ikakvog ograničenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar