SLOBA JE STANIŠIĆU VEROVAO BEZ POGOVORA, A OVAJ JE BIO NA VEZI SA CIA OD 1991! Haški sud otkrio ulogu šefa DB u ratovima 90-tih! I, OPET MU PRETI DOŽIVOTNA!
Podeli vest
Odbrana Jovice Stanišića, bivšeg šefa DB Srbije, na poslednjem danu iznošenja završnih reči na ponovljenom haškom suđenju Stanišiću i Franku Simatoviću Frenkiju, bivšem komandantu JSO, ponovo je apostrofirala saradnju Stanišića sa američkom obaveštajnom agencijom CIA
Kako navodi Blic, Stanišićeva odbrana je navela da je on 1991. godine stupio u kontakt sa agencijom CIA i da je 1993. naveo CIA na lokacije masovnih grobnica u Bosni.
Bivši predsednik SRJ 2001. izneo basnoslovnu ponudu tadašnjem šefu JSO, verujući da može da se spase od privođenja... Zamisao mu nije uspela, a detalje o tome je u svojim beleškama otkrio čuveni srpski pisac
14.04.2021
07:49
Ovo nije prvi put da se Stanišić dovodi u vezu sa CIA, podseća list i navodi da je advokat Vejn Džordaš, branilac Stanišića, u finalu iznošenja završne reči opet potegao saradnju sa CIA kao adut svog klijenta.
- Stanišić je stupio u kontakt s CIA 1991. godine i bio je pouzdani sagovornik - rekao je danas Džordaš.
Džordaš je sudijama rekao da Stanišić ne bi 1993. godine vodio CIA u BiH da nađe masovne grobnice da je bio učesnik u zločinačkom udruženju, za šta ga tereti optužnica.
Stanišića je pred haškim sudom 2019. godine kao agenta CIA označio i ser Ajvor Roberts, bivši britanski ambasador u Srbiji, koji je svedočio na poziv odbrane Stanišića.
Prvog dana iznošenja završnih reči, 12. aprila, Tužilaštvo je zatražilo kaznu doživotnog zatvora za Stanišića, šefa DB-a između 1991. i 1998. godine, i Simatovića, komandanta Jedinice za specijalne operacije DB, gde je na raznim poslovima radio između 1978. i 2001. godine.
Drugog dana je završnu reč dala odbrana Stanišića, a bilo je mnogo reči o tome kome su zapravo na ratištu odgovarali Željko Ražnatović Arkan i njegova "Srpska dobrovoljačka garda".
Dok Tužilaštvo tvrdi da se Arkan i njegova jedinica mogu povezati sa Stanišićem i Simatovićem "na više načina", odbrana tvrdi da je Arkana kontrolisao Radovan Stojičić Badža, funkcioner srpske policije.
Odbrana je na kraju izlaganja zatražila da Stanišić bude oslobođen.
Stanišić i Simatović terete se da su učestvovali u udruženom zločinačkom poduhvatu na čelu s tadašnjim predsednikom Srbije Slobodanom Miloševićem, čiji je cilj bio uklanjanje Bošnjaka i Hrvata s delova teritorija BiH i Hrvatske radi uspostavljanja etnički čiste srpske države.
Posle prvostepenog suđenja, Haški tribunal je 2013. Stanišića i Simatovića oslobodio krivice, ali je Apelaciono veće 2015. usvojilo žalbu Tužilaštva i zbog nepravilnosti u postupku naložilo da suđenje bude ponovljeno po istoj optužnici. Apelaciono veće odlučilo je da, po prvi put u istoriji tog suda, u potpunosti obnovi jedno suđenje.
Novo suđenje počelo je u leto 2017. godine, dok bi se presuda, prema ranijim najavama, mogla očekivati ovog maja.
Stanišića i Simatovića su vlasti Srbije uhapsile 2003. godine. Stanišić se zbog bolesti od jula 2017. nalazi na privremenoj slobodi u Beogradu. Ni jedan, ni drugi nisu prisustvovali iznošenju završnih reči.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ako je sve to tacno onda posle Haga da mu se sudi za veleizdaju a celokupna njegova I imovina clanova porodice da se zaplene... ili da ga posete nase tajne sluzbe jer ih je izdao...kao I srbiju...
Mi smo jedina zemlja ciji lideri nepogresivo biraju poltrone a ne strucnjake koji im posle toga rade o glavi.
Jedina smo zemlja ciji su nacelnik drzavne bezbednosti i nacelnik generalstaba bili spijuni CIA pa ne cudi kako smo prosli. Sloba je progurao i Milutinovica sa 100% glasova u Prekazu cisto albanskom selu koje je vojska oslobadjala 12 dana, a onda ga ovaj izdao i odbio da ga zastiti abolicijom na koju je imao pravo. A Sloba ga je zastitio iako je znao da je ovaj pokrao pare drzave jer je prodao KANADERE za gadenje pozara koje sada nemamo.
Tako je bilo i sa Tadicem, a vidimo po samim recima Vucica da ni on nije bolje prosao samo sto je on otkrio na vreme, a da li je to dovoljno videcemo u narednom periodu.
Mediokriteti, izdajnici, poltroni imaju zajednicku oosbinu POHLEPA i odsustvo RODOLJUBLJA, POSTENJA, CASTI I MORALA.
ако је станишић био на вези ЦИА од '91. био је и слоба још од '80их,док је био банкар у америци.никаква то тајна више није,само то још амери ЗВАНИЧНО нису признали,али и то ће мо ускоро дочекати.нјих двојица су јасан доказ како пролазе 'пријатељи америке''.то би шиптарима могло бити за наук !!!
Bivši predsednik SRJ 2001. izneo basnoslovnu ponudu tadašnjem šefu JSO, verujući da može da se spase od privođenja... Zamisao mu nije uspela, a detalje o tome je u svojim beleškama otkrio čuveni srpski pisac
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
Direktorka Instituta za uporedno pravo Jelena Ćeranić Perišić i njeni najbliži saradnici napravili su od zdanja tog Instituta u Beogradu kulperaj, saznaje Informer.
Program reformi Bosne i Hercegovine sa NATO savezom danas je podržalo Veće ministara, uključujući i srpske ministre, što je šef diplomatije Elmedin Konaković pripisao prošlonedeljnoj poseti srpskog lidera i izaslanstva Vašingtonu.
Tamara Jeremić, blokaderka sa Stomatološkog fakulteta koja je gostovala u Utisku nedelje i sa kojom se sprdaju društvene mreže, podigla je nivo blokaderske gluposti na viši nivo.
U 26. epizodi Exatlona Plavi tim je došao do zaključka da među njima postoji "krtica", odnosno izdajnik, koji Crvenima otkriva informacije. Najsumnjivija im je Anabela Zonai, kapitenka ekipe.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Srbin (33) iz Jagodine poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 7. februara u Minhenu, dok je vozač ''poršea'' teško povređen. Sada su se pojavile prve fotografije sa mesta nesreće, a scene su uznemirujuće.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se 7. februara u Minhenu, a u njoj je poginuo muškarac iz Jagodine (33), dok je vozač ''poršea'' u kom je bio, teško povređen.
Nakon filmskih dešavanja i kidnapovanja pevača Daniela Kajmakoskog, koje sticajem okolnosti nije prošlo po planovima otmičara,, oglasila se njegova supruga Marina kao i advokat Branislav Stanišić.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 15 časova na državnom putu drugog A reda između Vladičinog Hana i Surdulice, kod sela Žitorađe, a jedna osoba je nastradala.
Stanovnica Harkova, Ana Kornilova, objavila je na društvenim mrežama ispovest u kojoj navodi da je potpuno iscrpljena od stalnih očekivanja da bude čvrsta i nepokolebljiva.
Zvaničnici Merilenda saopštili su da se u ponedeljak popodne dogodila pucnjava u jednoj srednjoj školi. Kako se navodi, najmanje jedna osoba je pogođena iz vatrenog oružja.
Nastup portorikanskog repera Beda Banija na poluvremenu Superboula nimalo se nije dopao američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je uputio niz kritika na račun izvođača i organizatora.
Sin glumačkog para Dragana Petrovića Peleta i Olge Odanović je proteklog petka prvi put nastupio u javnosti kao direktor Filmskog centra Srbije, a tu funkciju obavlja od oktobra prošle godine.
Dok se opozicioni blok utrkuje da film "Svadba" proglasi simbolom pomirenja između Srba i Hrvata, katolička župa javno je pozvala vernike na bojkot filma jer "ismeva veru".
Otac preminulog glumca Nebojše Glogovca, Milovan Glogovac, u svojoj poslednjoj televizijskoj ispovesti otvoreno je govorio o poslednjim trenucima Nebojše Glogovca.
Nikola Tesla je verovao da jutarnja ishrana mora da rastereti telo i izoštri um, pa je birao namirnice koje ne troše energiju, već je čuvaju, kao što je celer.
Bivši kandidat za predsednika Hrvatske Miro Bulj, poznat po proustaškim stavovima, udario je na bivšeg čelnika Dinama Zdravka Mamića i pevačicu Svetlanu Cecu Ražnatović zarad jeftinih političkih poena.
Pevačica Rada Manojlović otkrila je da mnogi greškom misle kako je ugradila silikone u grudi i zadnjicu, a sve zbog viška kilograma koji je nedavno dobila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar