KALENDAR ISPLATE NOVCA! Evo ko će, kada i koliko para dobiti od države! Uskoro i VELIKO IZNENAĐENJE za penzionere!
Podeli vest
U sklopu trećeg paketa pomoći privredi, ukupne vrednosti 266 milijardi dinara, do sada su isplaćena 3 minimalca za više od 1,2 miliona građana, 60 evra za se nezaposlene, prvih 30 evra za 5,7 miliona građana kao i 3.000 dinara za sve vakcinisane
Ipak, isplata nije gotova i postoji još nekoliko isplata koje naši sugrađani mogu da očekuju.
Penzioneri dobijaju u novembru 80 evra, punoletni građani 30 evra. Doneli smo odluku da damo građanima još 20 evra u decembru. Daćemo mogućnost za dodatnu prijavu, rekao je Vučić na Pinku
- Imam veliku i važnu vest, imali smo sastanak Ana, Siniša i ja i doneli smo odluku da građanima damo još po 20 evra u decembru. Tako da će penzioneri ta četiri meseca od septembra do decembra dobiti 100 evra na poklon od države, a da će svi ostali građani koji su se prijavili, a daćemo mogućnosti i dodatne prijave za ovih 20 evra u decembru, dobiti 50 evra - rekao je Vučić.
Vučić je kazao da je odluka o dodatnoj pomoći od 20 evra doneta zbog dobrih rezultata, jer očekuje u julu da imamo više od 200 miliona evra suficita u budžetu.
- Imaćemo mnogo više novca i doneli smo odluku da građanima damo još po 20 evra u decembru - kazao je Vučić.
- Imaćemo rast plata i rast penzija. Spremam veliko iznenađenje za penzionere i to će biti iduće godine.
U narednom periodu novac od države će dobiti svi građani koji su se prijavili za 60 evra pomoći, autoprevoznici, slobodni umetnici zaposleni u turizmu i ugostitelji, kao i penzioneri.
Kalendar isplata
Sledeće nedelje: Četvrta rata pomoći autoprevoznicima. Autoprevoznici u sklopu ove pomoći dobijaju 600 evra po autobusu. Nakon ovoga ostale su još 2 rate koje će biti isplaćene u naredna dva meseca. Novac se isplaćuje na račune 654 privredna društva sa 6.393 vozila tj. autobusa.
6. avgust: Isplata minimalca za slobodne umetnike.
Foto: Pixabay
16. avgust: Isplata drugog punog minimalca za ugostitelje i zaposlene u turizmu. Ova uredba je usvojena u aprilu, kada je propisano da će im biti uplaćene dva minimalca (u julu i avgustu). Sredstva se dodeljuju po svakom zaposlenom za koga je privredni subjekat isplatio zaradu za decembar 2020. godine i podneo odgovarajuću poresku prijavu.
Septembar: 50 evra pomoći penzionerima.
Novembar: Drugih 30 evra pomoći građanima. Isplatom ove pomoći na račune 4.076.127 građana, završava se treći paket pomoći privredi i građana.
Koliko je država po građaninu ukupno dala?
Penzioneri bi do novembra mogli od države da dobiju oko 16.000 dinara, nezaposleni nešto više od 17.000, a svi ostali punoletni građani oko 10.000 dinara, ne računajući minimalce i polovine minimalaca koje dobijaju u svojstvu zaposlenih, i pod uslovom da su vakcinisani ili da su prvu dozu dobili do 31. maja ove godine.
Prema podacima koje je Ministarstvo finansija objavilo u aprilu, u okviru sva tri ekonomska paketa podrške privredi i građanima, zaposleni koji su koristili mere dobijaju ukupno 174.806 dinara, zaposleni u turizmu i ugostiteljstvu 269.195, a penzioneri ukupno 33.780.
Zaposleni u privredi su dobili tri minimalne zarade u prvom paketu pomoći, 60 odsto minimalca u drugom, i tri polovine u tekućem, trećem paketu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zašto diskriminacija? Zašto vakcinisanima 3000 dinara a nevakcinisanima ništa. Koje se to pare dele, poklanjaju? Iz Budžeta? Da li su to pare vakcinisanih ili nevakcinisanih poreskih obveznika. Šta, ako neko, nevakcinisan, a uredan poreski obveznik kaže: "Ja nedam svoje pare vakcinisanima', ako se poreski obveznici uopste pitaju, gde njihove pare zavrsavaju. Pošto je više nevakcinisanih, to su oni u većini i u Budžetu. Pod hitno to da se promeni, bez obzira što su to sitne pare. Stvarno nema smisla. Za ovo ne treba fakultet, da bi se razumelo. Ja sam se vakcinisao zbog sebe i svih onih sa kojima sam u kontaktu.
Penzioneri dobijaju u novembru 80 evra, punoletni građani 30 evra. Doneli smo odluku da damo građanima još 20 evra u decembru. Daćemo mogućnost za dodatnu prijavu, rekao je Vučić na Pinku
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Dok Evropa pokušava da se obračuna sa ekstremizmom i govorom mržnje, u centru Splita zabeleženo je novo divljanje ekstremista uz neizostavni ustaški pozdrav "Za dom spremni".
Zahvaljujući inicijativi predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića i snažnoj podršci države, u Srbiji je obezbeđen inovativni lek pod nazivom "Trikafta", koji obolelima od cistične fibroze donosi drastično poboljšanje kvaliteta života i realnu šansu za dugoročnu budućnost.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je danas da "ustaške snage danima šire mržnju prema Srbima u toj državi povodom nastupa pevačice Snežane Đurišić na tradicionalnoj Srpskoj večeri u Zagrebu".
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Telo Živka Bakića, nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, pronađeno je juče u šumi kod Ripnja, a obdukcioni nalazi su pokazali da je upucan u telo, pa "overen" u glavu sa dva hitaca.
Na Odeljenju ortopedije bolnice u sistemu tzv. Kosova, u južnom delu Kosovske Mitrovice, juče se dogodio incident u kojem su napadnuti jedna medicinska sestra i dva radnika fizičkog obezbeđenja tokom obavljanja svojih radnih dužnosti.
Policija i tužilaštvo i dalje proveravaju ko je 13. avgusta prošle godine brutalno pretukao M.T., staricu u osmoj deceniji života, u pljevaljskom selu Bobovo.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Lideri Evropske unije upozorili su sinoć da bi uvećane carine protiv osam evropskih zemalja koje je, zbog njihovog protivljenja zauzimanju Grenlanda, najavio predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Varšava će istupiti iz međunarodnog sporazuma o zabrani protivpešadijskih mina i pokrenuti njihovu proizvodnju, uz pripreme za moguće razmeštanje duž granice sa Rusijom, potvrdio je zvaničnik ministarstva odbrane.
Specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev izjavio je sinoć da Evropska unija ne bi trebalo da ljuti američkog predsednika Donalda Trampa slanjem vojnih trupa na Grenland.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Dugotrajno odsustvo intimnosti dovodi do određenog obrasca ponašanja kod žena koje je otkrivaju, a stručnjaci su otkrili na koje simptome da obratite pažnju.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar