Epidemiolog i član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa Branislav Tiodorović izjavio je da će se na današnjoj sednici Kriznog štaba raspravljati o školama, ali i o kovid propusnicama.
Tiodorović je na TV Prva rekao da nisu problem mere, već kontrola mera.
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je da će se na popodnevnoj sednici Kriznog štaba razgovarati o trenutnoj epidemiološkoj situaciji i velikom rastu broja novozaraženih, ali i navela da se ne može razgovarati o uvođenju mera kakve su bile pre nabavke vakcina
11.09.2021
10:08
"Videćete na selu čoveka na traktoru potpuno samog koji nosi masku, ali ćete zato po gradovima u prevozu videti ljude koji i dalje ne nose maske", naveo je Tiodorović.
Ukazao je da sada imamo epidemiju nevakcinisanih i naglasio da među umrlima dominiraju starije osobe koje su teški hronični bolesnici i da ih je više od 50 do 60 odsto.
Tiodorović je naveo primer mladića od 21 godine koji je nažalost fatalno završio i ukazao da su i mladi ugroženi.
Foto: Informer DN
Nevakcinisani su uglavnom u veoma teškom stanju
Takođe je rekao da u kovid bolnici u Kruševcu najmlađi pacijent ima 23 godine, nije vakcinisan i nema pridružene bolesti.
"Ono što ja tražim je oštra kontrola strogih mera. Unutra maska i distanca, spolja ne mora maska, ali distanca od metar i po, dva", nagalsio je Tiodorović.
Naveo je da će kovid propusnice biti jedna od tema i postavio pitanje po čemu su one diskriminacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Vlade Ana Brnabić izjavila je da će se na popodnevnoj sednici Kriznog štaba razgovarati o trenutnoj epidemiološkoj situaciji i velikom rastu broja novozaraženih, ali i navela da se ne može razgovarati o uvođenju mera kakve su bile pre nabavke vakcina
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Profesor srednje Elektrotehničke škole "Mihajlo Pupin" u Novom Sadu B.B. (60) uhapšen je jer se sumnja da je učenicima pokazivao pornografski sadržaj, a tim povodom se oglasio Erdmidin Elezović, direktor škole.
Tokom poslednjeg dana državne posete Kini, francuski predsednik Emanuel Makron neočekivano se odvojio od kineskog obezbeđenja i potrčao ka grupi studenata ispred Univerziteta Sečuan u Čengduu, prikazuje snimak francuskog kanala BFMTV.
Američki OFAC uveo je sankcije venecuelanskoj influenserki i bivšoj glumici Himeni Romini Arai Navaro - „Rositi“, koju Vašington optužuje da finansijski pomaže ozloglašenu bandu Tren de Aragva.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar