DR TIODOROVIĆ NAJAVIO NOVE VAKCINE! Evo kada možemo da ih očekujemo u Srbiji i kakve će biti
Podeli vest
Epidemiolog prof. dr Branislav Tiodorović kaže da će na jesen krenuti novi krug vakcinacije
Epidemiolog prof. dr Branislav Tiodorović, član kriznog štaba kaže da će na jesen krenuti novi krug vakcinacije svih redom jer pandemija još nije gotova, a još nije ni izbliza da bude proglašen njen kraj.
Članovi Kriznog štaba kažu da Srbija neće prestati da broji zaražene, jer ih na to obavezuje Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, ali da je moguće da objavljivanje statistike ne bude na dnevnom nivou kada broj inficiranih bude dvocifren
21.03.2022
11:10
- Očekujem da na jesen počne novi krug vakcinacije celog stanovništva, a pre svega onih sa imunodeficijencijom, starijih osoba i hroničnih bolesnika, najnovijim vakcinama, koje će verovatno biti i polivalentne, odnosno sadržati u sebi više sojeva korone koji tada budu dominirajući. Vodeće kompanije, koje proizvode vakcine protiv kovida, rade na tome da naprave vakcinu kakva je ona protiv gripa, da pokrije sojeve koji u tom momentu cirkulišu planetom - kaže za Kurir prof. Tiodorović.
Foto: Shutterstock
On podseća da su sve sadašnje vakcine napravljene od izvornog, vuhanskog soja, koji odavno ne cirkuliše nigde na svetu.
- Zato se farmaceutske kuće utrkuju u tome da što pre naprave nove vakcine i budu spremne, a najkasnije do jeseni, kako bi bila bolja zaštita ljudi od koronavirusa - navodi prof. Tiodorović i dodaje da će Srbija među prvima, kao što je bio slučaj i sa najnovijim lekovima, nabaviti i te vakcine kada stignu.
U Srbiji je počela primena četvrte doze za sve koji su imunokompromitovani ili su stari ili imaju hronične bolesti usled čega vakcina ima manju zaštitnu moć.
- A ko želi može da primi i četvrtu i petu dozu vakcine ako mu je potrebna zarad ulaska u neke države koje ne priznaju rusku il kinesku vakcinu, koje su mnogi naši građani primili - navodi prof. Tiodorović.
Od polovine maja, očekuje prof. Tiodorović, situacija s koronom biće potpuno mirna i imaćemo i mirno leto.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Članovi Kriznog štaba kažu da Srbija neće prestati da broji zaražene, jer ih na to obavezuje Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, ali da je moguće da objavljivanje statistike ne bude na dnevnom nivou kada broj inficiranih bude dvocifren
Izrael je sinoć u vazdušnom napadu ubio šefa iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, potvrdio je izraelski ministar odbrane Izrael Kac.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa predstavnicima kompanije Azvirt nakon čega će biti potpisan komercijalni ugovor o projektovanju i izvođenju radova na izgradnji brze saobraćajnice granični prelaz Bački breg-Sombor-Kula-Vrbas-Srbobran.
Za Draganu Stanojević koja je 17. marta 2004. godine sa tri ćerke od dve, osam i 12 godina bila u Kosovu Polju, sećanja na taj datum nikada neće izbledeti, a dim od paljevina i strah, kako tvrdi, oseća i dan danas.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Zbog pretnje učenika petog razreda da je u školu doneo vatreno oružje, jedan deo učenika Osnovne škole "Stojan Novaković" na Letinjikovcu, kod Šapca, danas je napustio nastavu.
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji je u Ekvadoru osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca od šverca tona kokaina u Evropu, zatražio je od suda da ga hitno izruči Austriji.
Više javno tužilaštvo u Nišu, podiglo je optužnicu protiv V.S. (18) iz tog grada, jer je 19. novembra 2025. godine, izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo stariji muškarac (70).
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta izjavio je danas da Evropska unija sarađuje sa Ukrajinom kako bi se naftovod "Družba" popravio i ponovo otvorio.
Samo nekoliko minuta nakon što su izraelski mediji preneli izjavu ministra odbrane te zemlje Izraela Kaca da je ubijen sekretar Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana Ali Laridžani, pojavila se objava pisana rukom na Laridžanijevom zvaničnom nalogu na društvenoj mreži Iks.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Ako vam je haljina koju je Kajli Džener nosila na dodeli Oskara delovala poznato, niste pogrešili. Reč je o toaleti koju je nosila pre 3 godine, ali u osveženom ruhu.
Boranija pripremljena na manastirski način jedno je od jednostavnih posnih jela koje osvaja bogatim ukusom. Kombinacija povrća, paradajza i maslinovog ulja daje gustu i hranljivu čorbu koja je idealna za dane posta.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar