KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
106. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
206. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
Informer DN
Vesti
Smeštaj za deset dana tokom vaskršnjih i prvomajskih praznika u Srbiji porodica sa dvoje dece može naći već za 18.000 dinara!
Ponuda ima za svačiji džep bilo da se odlučite za banju, planinu ili izletište, gde se cene smeštaja u apartmanima kreću od 2.000 do 12.700 dinara po danu. Hotelske usluge su nešto skuplje, jer dobijate i doručak i spa-program, pa cena u ovakvim smeštajima ide od 4.600 dinara po osobi dnevno, do čak 58.495 dinara.
Veliko je interesovanje i za seoska domaćinstva i etno-sela sa velikim dvorištima, voćnjacima, igraonicama na otvorenom.
Foto: Informer DN
Marija Labović, direktorka Turističke organizacije Srbije (TOS), kaže za Informer da će turisti koji zbog školskog raspusta spoje praznike, odmor uglavnom provesti u banjama ili na planini.
- Tradicionalno tokom praznika naši turisti će pohrliti na Zlatibor, a veliko interesovanje vlada i za Vrnjačku Banju, Sokobanju, Frušku goru, Divčibare i Vrdnik. Ono što ih privlači da svoj odmor provedu u našoj zemlji su svakako prirodne lepote, mir, ali i bogat sadržaj za one koji vole aktivniji odmor. Interesantno je što su se navike turista poslednjih godina promenile, pa je velika potražnja za dobro opremljenim hotelima i apartmanima koji u svojoj ponudi imaju sadržaje kao što su velnes i spa centar, ali i pešačenje, planinarenje, plivanje.... Srbija u tom smislu zaista ima šta da ponudi - kaže Labović.
* Zlatibor
* Vrnjačka Banja
* Sokobanja
* Vrdnik
* Palić
Ona dodaje da je turistima na raspolaganju ponuda za svačiji džep i da je primetno da turisti rado biraju mirna mesta, daleko od gužvi:
- Naša je preporuka da se okrenu prirodi nekih od naših planina, gde ih očekuju prelepe staze za pešačenje i biciklizam i zaista pravi odmor. Za one koji žele da vide nešto novo u ponudi su manastiri, arheološki lokaliteti, tvrđave, parkovi prirode kojima mogu da upotpune odmor, a kojih u Srbiji ima pregršt.
Foto: wikipedia/vanilica
Direktor Turističke organizacije Zlatibor Vladimir Živanović kaže da će mnogi turisti tokom predstojećih praznika ostati u našoj zemlji i da su kapaciteti na omiljenoj srpskoj planini već popunjeni 75 odsto.
- Zlatibor je već godinama jedna od najinteresantnijih lokacija za posetioce tokom prvomajskih u vaskršnjih praznika. Najposećenije lokacije su vodopadi Gostilje, Staro selo Sirogojno, Stopića pećina, Kaubojski grad, Avantura park i zip-lajn na Ljubišu. Svojevrsna atrakcija svakako je i vožnja Gold gondolom, za koju interesovanje ne jenjava i kojom se već provozalo 350.000 turista - kaže Živanović.
Foto: Informer DN
On dodaje da ova planina ima prirodno bogatstvo i gosti Zlatibora svoje vreme najčešće provode u dugim šetnjama i planinarenju uređenim stazama, vožnji bicikla...
- Mesta će biti za sve koji žele da uživaju u atrakcijama naše prelepe planine, jer je obezbeđeno 5.500 kreveta u hotelima i čak 30.000 ležajeva u apartmanima. Zanimljivo je što je u hotelima i boljim apartmanima u ponudi kompletna usluga, od velnes i spa centara, igraonica za decu, usluge vodiča, restorani "a la kart", bazeni i sve ono što je potrebno za idealan odmor - dodaje on.
Cene prazničnog putovanja |
|||
| DESTINACIJA | NAZIV SMEŠTAJA | USLUGA | UKUPNO |
| Vrdnik | "Dunja" | najam apartmana | 26.488 |
| Vrnjačka Banja | "Holidej" | najam apartmana | 35.906 |
| Palić | "Lausev garden" | najam aprtmana | 26.488 |
| Sokobanja | "Gold Sokobanja" | najam apartmana | 25.429 |
| Zlatibor | Konačište TO "Zlatibor" | najam apartmana
|
18.000 |
| Zlatibor | hotel "Palisad" | noćenje sa doručkom | 164.300-264.600 |
| Tara | "Milica" | najam apartmana | 33.670 |
| Etno selo | "Tiganjica" | najam apartmana | 53.100 |
* cene su izražene u dinarima za 10 dana/9 noći za četvoročlanu porodicu
Cene prazničnog putovanja |
||||
| DESTINACIJA | NAZIV SMEŠTAJA | USLUGA | CENA PO NOĆENJU | UKUPNO ZA ČETVOROČLANU PORODICU |
| Vrdnik | Etno-selo apartmani Vrdnik | najam brvnare | 8.450 | 76.051 |
| Vrdnik | "Dunja" | najam apartmana | 2.943 | 26.488 |
| Vrnjačka Banja | "Holidej" | najam apartmana | 8.976 | 35.906 |
| Vrnjačka Banja | hotel "Solaris" | noćenje sa doručkom | 20.131 | 80.524 |
| Palić | "Lausev garden" | najam aprtmana | 6.622 | 26.488 |
| Palić | Hacijenda "Mali raj" | najam apartmana | 12.740 | 50.963 |
| Sokobanja | "Gold Sokobanja" | najam apartmana | 6.357 | 25.429 |
| Sokobanja | hotel "Sunce" | noćenje sa doručkom | 58.495 | 233.980 |
| Zlatibor | Konačište TO "Zlatibor" | najam apartmana
|
2.000 | 18.000 |
| Zlatibor | hotel "Palisad" | noćenje sa doručkom | 4.575-7.350 | 164.300-264.600 |
| Tara | "Milica" | najam apartmana | 3.741 | 33.670 |
| Tara | "Čarolija apartmani Tara" |
najam apartmana |
5.415 | 48.738 |
| Etno selo | "Tiganjica" | najam apartmana | 5.900 | 53.100 |
* cene su izražene u dinarima za 10 dana/9 noći
* u periodu 23.4-2.5.2022.
Bonus video:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
06.12.2025
17:02
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
06.12.2025
15:41
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
06.12.2025
15:08
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
06.12.2025
14:48
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
06.12.2025
14:37
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
U mestu Markovac, nedaleko od skretanja za Stublinu na putu Orašac-Markovac došlo je do lančanog sudara u kojem je učestvovalo nekoliko vozila.
06.12.2025
18:04
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
06.12.2025
17:22
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
06.12.2025
17:10
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas kod Sevojna.
06.12.2025
16:27
Pet osoba povređeno je danas u saobraćajnoj nesreći na obilaznom putu kod Loznice.
06.12.2025
15:47
Stravična tragedija potresla je jutros Madrid kada je 48-godišnja majka skočila sa desetog sprata noseći u naručju svoja dva trogodišnja sina.
06.12.2025
17:00
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
06.12.2025
16:30
SAD planiraju da organizuju obojenu revoluciju u Kijevu, smene Volodimira Zelenskog i primoraju Ukrajinu da potpiše mirovni sporazum.
06.12.2025
16:00
Animatori u kostimima Deda Mraza potukli su se u supermarketu u Bakuu, glavnom gradu Azerbejdžana.
06.12.2025
15:30
Mnogo puta smo čuli da je rat u Ukrajini veoma isplativ za zapadne korporacije. Takvi zaključci mogu se izvesti čak i jednostavno na osnovu činjenica o vlasništvu globalnih investitora nad poljoprivrednim zemljištem na teritoriji Ukrajine.
06.12.2025
15:00
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Večeras se na Prvom programu RTS emituje osma epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.11 sati.
06.12.2025
08:03
Glumica Ivana Panzalović napravila je pravi haos na Instagramu nakon što je objavila seriju vrelih fotografija iz Dubaija.
05.12.2025
16:01
Pevačica La Toja Džekson, sestra pokojnog Majkla Džeksona, objavila je na Instagramu fotografije na kojia je mršavija nego ikad.
05.12.2025
15:05
Melanija Tramp se pojavila na tradicionalnom paljenju jelke, južno od Bele kuće i sve prisutne je oduševila izgledom.
06.12.2025
17:40
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
06.12.2025
17:00
Sve što vam je potrebno za stvaranje pravog zavodničkog mejkapa jeste samo jedan tufer.
06.12.2025
15:40
Jednostavan i brz način da napravite posnu proju od kukuruznog brašna, savršenu za doručak, užinu ili lagani obrok.
06.12.2025
14:20
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
06.12.2025
13:40
Političar Čedomir Jovanović podelio je putem Instagrama snimak na kom peva grašku i nasmejao sve pratioce.
06.12.2025
15:51
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
06.12.2025
15:22
Pevač Aca Lukas pohvalio je harmonikaša i kompozitora Dragana Stojkovića Bosanca, što mu baš i nije svojstveno.
06.12.2025
15:04
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
06.12.2025
14:34
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
06.12.2025
14:01
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar