• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

29.04.2022

07:31

KOLIKA ĆE ZAISTA BITI NOVA CENA GORIVA? Šta znači marža od 7 dinara po litru i smanjenje akcize za 15 odsto

Tanjug

Vesti

KOLIKA ĆE ZAISTA BITI NOVA CENA GORIVA? Šta znači marža od 7 dinara po litru i smanjenje akcize za 15 odsto

Podeli vest

Maloprodajna cena derivata nafte koja će važiti od danas do 31. maja biće formirana kao i do sada na osnovu srednje veleprodajne cene derivata koju će utvrđivati Ministarstvo rudarstva i energetike, a na cenu će biti dodata trgovačka marža od sedam dinara po litru, koja je do sada bila šest dinara po litru, rečeno je u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija



Takođe, akciza na gorivo koja je u prethodnom periodu bila umanjena za 20 odsto sada će biti smanjena za 15 odsto.

Konačna maloprodajna cena za naredni period biće formirana danas u 15 časova za narednu nedelju i kao i svakog petka do kraja važenja uredbe objavljena na sajtu Ministarstva trgovine.

Vlada Srbije usvojila je juče izmenjenu Uredbu o ograničenju visine cena derivata koja će važiti od danas do 31. maja.

Vlada je usvojila i odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na derivate nafte za 15 odsto od objavljenih usklađenih iznosa na derivate nafte - olovni benzin, bezolovni benzin i gasna ulja, a imajući u vidu aktuelnu situaciju sa cenom sirove nafte na svetskom tržištu, kao i njenu tendeciju daljeg rasta, koja negativno utiče na makroekonomsku stabilnost u zemlji.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Knežević: Botun je bio samo okidač da ubrzamo inicijative i za jezik, državljanstvo i trobojku
Politika

Knežević: Botun je bio samo okidač da ubrzamo inicijative i za jezik, državljanstvo i trobojku

Ukoliko na prvoj narednoj sednici Vlade budu odbijene naše inicijative o srpskom jeziku, državljanstvu, trobojci i dijalogu u vezi sa gradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, ministri iz redova Demokratske narodne partije, Milan Zogović i Maja Vukićević, podneće ostavke. Poslanički klub će otkazati podršku Vladi Milojka Spajića, a Odbornički klub DNP-a u Skupštini Glavnog grada otkazaće podršku gradonačelniku Saši Mujoviću.

14.01.2026

09:55

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set