Egipatsko letovalište Sal Hašiš zatvorilo je plaže nakon dva napada ajkule na ljude, a danas je i metalnom konstrukcijom ogradilo ulazak u more, kako neko ne bi ušao u vodu
Odmah nakon incidenta u kom je ajkula ubila austrijanku Elizabet Sauer (68) i rumunsku turistkinju lokalne vlasti pokrajine Crveno more zabranile su pristup priobalju na tri dana, odnosno sve pomorske aktivnosti, uključujući ronjenje, jedrenje na dasci i kajting, kao i prilazak ribarskih brodova. Danas je plaža ograđena, a turisti kažu da čuvar ne pušta nikoga da prođe te se postavlja pitanje da li Crvenim morem još uvek krstare ajkule ubice.
Foto: printskirn/ fejsbuk/egyiptom
Ograđene plaže u Sal Hašišu
Nema izleta na otvorenom moru
Prema našim sazanjima posle ovog stravičnog događaja Egipćani su prestali turistima da nude izlete na otvorenom moru.
Novinarka i urednica Informera Marija Kordić koja se nalazi u Egiptu razgovarala sa lokalcima, ali i ljudima koji su došli na letovanje. Iz prve ruke je videla da izleti koje inače svakodnevno nude turistima, trenutno nisu u ponudi.
- Zanimljivo je da na plažama više ne nude nikakve izlate na vodi, naročito ne snorkling. Egipćani koji su uporno trgovci shvatili su da ovo nije trenutak kada turiste treba terati da se kupaju u otvorenom moru. Tako da tih izleta više i nema. Nude tetoviranje, odlazak u Luksor, istorijske izlete, na safari...U najboljem slučaju ponudiće vam da idete u podmornici i uveravaće vas da ste tamo bezbedni iako se nalazite na dubini 20, 30 metara. Uveravaće vas da ništa ne može da vam se desi, a da ćete tamo videti sve lepote Crvenog mora - navodi naša novinarka.
Egipćani krive Sudance za napade ajkula
Urednica Informera je saznala od Egipćana zbog čega se dogodio ovaj incident u kom su stradale dve žene:
- Prema egipatskoj verziji za to su krivi Sudanci. Sudan je pet, šest dana pre toga trebao da isporuči neku veliku količinu ovčijeg mesa za Egipat. Egipat je glavni uvoznik sudanskog mesa jer je tamo mnogo jeftinije. Nekoliko dana pre incidenta, Sudanci su za potrebe izvoza zaklali 16.000 ovaca i sve iznutrice i krv od klanja su direktno u more bacili. To je ogromna količina krvi i iznutrica, dovoljna da ajkula to nanjuši. Ajkula prati trag krvi, a pošto je bila velika količina nije bilo teško da prati taj trag. Jedan od tih delova otpada krenuo je naviše, put Egipta i prateći taj trag krvi ajkula je došla u ove vode. Kako je došla do rizorta i kako se to desilo, to nisu znali da objasne - kaže Kordićeva.
Panika u Egiptu ne jenjava, nakon što su dve turistkinje nastradale u napadu ajkule u Hurgadi, sprski turisti upozoravaju da opasnost i dalje nije prošla
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Panika u Egiptu ne jenjava, nakon što su dve turistkinje nastradale u napadu ajkule u Hurgadi, sprski turisti upozoravaju da opasnost i dalje nije prošla
Direktor američke Centralne obaveštajne agencije Džon Retklif tokom tajne posete Moskvi predložio je održavanje trojnog sastanka predsednika SAD Donalda Trampa, ruskog predsednika Vladimira Putina i Volodimira Zelenskog, objavio je Aksios pozivajući se na dva izvora upoznata sa razgovorima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da su na delu dvostruki aršini u Evropi i regionu kada je reč o predstojećoj sahrani Ratka Mladića i podsetio da je general Rasim Delić, čiji su vojnici odsecali glave Srbima, sahranjen u BiH uz sve državne počasti i da se tome niko nije protivio.
Ispred prostorija Srpske napredne stranke u Užicu odigrale su se horor scene kada je jedan od blokadera, naoružan čekićem, napao okupljene aktiviste SNS i pripadnike policije!
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI), čiji su predstavnici infiltrirani u blokaderske čet naloge i društvene mreže, došla je do šokantnog saznanja o pravom stanju stvari u blokaderskom pokretu.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Novica Elek (45) ubijen je sinoć nešto pre 21 sat u Surčinu na trotoaru ispred kuće. Ubica, koji je navodno bio na biciklu, prišao je Novici kad je izlazio iz automobila, a potom mu ispalio hitac u slepoočnicu.
Jezivo krvoproliće u Velikom Gradištu odnelo je tri života, nakon što je B. K. usmrtio dvoje ljudi, teško povredio dve osobe i na kraju digao ruku i na sebe. Iza stravičnog čina, kako se sumnja, stoje dugogodišnji narušeni odnosi i imovinska parnica unutar porodice.
Skladište ukrajinskih snaga sa granatama, minama, drugom municijom i dronovima nalazilo se u blizini stambenih objekata kod Kijeva, gde je posle ruskog udara došlo do katastrofalne sekundarne detonacije u kojoj je poginulo najmanje 37 ljudi, potvrdio je Volodimir Zelenski.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Više od 113.000 Rusa prešlo je za samo nedelju dana preko graničnog prelaza Verhnji Lars prema Gruziji, dok se u zemlji pojačavaju glasine da bi Kremlj posle septembarskih izbora mogao da pokrene novu mobilizaciju.
Iza funkcionisanja južnog koridora za tankere kod Omana stoji mogući tajni dogovor predsednika SAD Donalda Trampa i iranskog Korpusa garde islamske revolucije, tvrdi ruski ekonomista Mihail Hazin.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Jelena Karleuša sinoć je u okviru manifestacije "Dani šljive" održala koncert u Blacu, a više od 50.000 ljudi dočekalo je pop divu uz gromoglasne ovacije.
Tiktoker i bivši zadrugar Nenad Lazić Neca oglasio se sinoć nakon što je u njegovoj porodičnoj kući u selu Skobalj kod Smedereva došlo do jezivog nasilja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.