• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

05.11.2023

18:42

Bankama dugujemo 1.495 milijardi dinara! Ovo su najpopularniji krediti

Informer DN

Vesti

Bankama dugujemo 1.495 milijardi dinara! Ovo su najpopularniji krediti

Podeli vest

Stanovništvo Srbije je kroz kredite bankama na kraju oktobra dugovalo 1.495,36 milijardi dinara, od čega se najveći deo duga odnosi na gotovinske kredite koji su na kraju prethodnog meseca iznosili 698,02 milijarde, navodi se u oktobarskom izveštaju Udruženja banaka Srbije.

Drugi po visini bili su stambeni krediti i krediti za adaptaciju i iznosili su 659,93 milijarde, a treći poljoprivredni, čija visina je 31. oktobra bila 89,95 milijardi dinara.

Kada je reč o kašnjenju u otplatama, učešće kašnjenja u dugu ukupnih bankarskih kredita iznosilo je 2,8 odsto, koliko je iznosilo i na kraju prošle godine, dok je učešće docnje u dugu po osnovu kredita stanovništvu iznosilo 2,5 odsto i bilo je isto kao i 31. decembra 2022. godine.

Broj tekućih računa i njihovih korisnika je porastao za prethodnih godinu dana za 5,1 odsto, pošto je ovih računa 31. oktobra bilo 8.916.591 a godinu dana ranije 8.480.083, dok je broj korisnika sa 5.688.867 u oktobru 2022. porastao na 5.909.783 koliko ih je bilo na kraju oktobra ove godine.

Broj kreditnih kartica je od oktobra prošle do aprila ove godine smanjen sa 1.206.193 na 1.167.898.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set