"Ekspo 2027" kreće u realizaciju! Srbija danas u Parizu podnosi izveštaj o tome dokle se stiglo sa pripremama!
Podeli vest
Srbija i Beograd predstaviće danas pre podne u Parizu dokle se stiglo u pripremi Međunarodne specijalizovane izložbe Ekspo koja će 2027. godine biti održana u našem glavnom gradu. U prezentaciji će učetvovati ministarka nauke Jelena Begović i direktor kompanije "Ekspo 2027 Beograd" Dušan Borovčanin. U delegaciji je i ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović.
Podsetimo, Beograd je za domaćina izabran u junu ove godine na zasedanju Međunarodnog biroa za izložbe (BIE) u Parizu. Najviše glasova osvojio je naš projekat "Igra(j) za čovečanstvo – sport i muzika za sve". Izložbeni prostor gradi se u Surčinu.
Predstavnik liste Dragana Đilasa za izbore u Beogradu Đorđe Miketić preti da će stopirati međunarodnu izložbu "Ekspo" u Srbiji, a njegov kolega Radomir Lazović, Đilasov kandidat za premijera Srbije, podržao je organizaciju ovog sajma u Beogradu!
Beograd će biti domaćin velike međunarodne specijalizovane izložbe EXPO 2027 i dobiti Nacionalni fudbalski stadion.
11.11.2023
12:34
- Prvi put od kada smo izabrani kao zemlja domaćin, na redovnoj skupštini BIE podnosimo izveštaj o napretku – objašnjava Borovčanin.
Svoj izveštaj u Kongresnoj palati u mestu Isi le Mulino podneće istovremeno i Japan koji izložbu organizuje sledeće godine, dok će se posle ovih izveštaja odlučivati o domaćinu Velike svetske izložbe za 2030. godinu.
Srpski EXPO kompleks biće izgađen uz poštovanje svih zakona Republike Srbije, pa i Zakona o javnim nabavkama. Javno, efikasno, brzo, transparentno i kvalitetno, poručuje ministar finansija Siniša Mali.
10.10.2023
11:38
Foto: Vlada Srbije
Naša delegacija predstaviće izveštaj u tri tačke, a delegati će biti obvešteni da je formirana Radna grupa na nivou Vlade koja se bavi pripremom izložbe, da je doneta odluka o osnivanju kompanije, kao i da je usvojen i Osnivački akt.
- Postavljen je i pravni regulativni okvir za pripremu izložbe, kroz poseban zakon, u kome se zemljama učesnicama garantuje da će njihovi zahtevi vezani za učešće na izložbi biti prioritet u tretiranju kod svih državnih organa, što je za njih veoma važno, a i za nas je, operativno, takođe vrlo značajno – naglašava direktor preduzeća "Ekspo 2027 Beograd".
Sastavni deo današnjeg izveštaja biće i izveštaj o napretku o razrađenom elaboratu projekta koji će sadržati sve tehničke elemente o tome kako bi izložba trebalo da izgleda.
- Na njemu se intezivno radi i očekujemo da će biti usvojen tokom sledeće godine – ističe Borovčanin.
Sinoć je u rezidenciji ambasadora Srbije u Parizu organizovan i prijem za članice Međunarodnog biroa za izložbe, kao izraz zahvalnosti svima koji su glasali za našu zemlju i podržali Srbiju da bude domaćin Ekspo 2027.
Pred poslanicima Skupštine Srbije će se uskoro naći predlog budzeta za 2024. godinu, a među planiranim investicijama je i ona za projekat Beograd Expo 2027.
Samo mesec dana pošto je objavljeno da će Beograd biti domaćin izložbe Ekspo 2027, u Surčinu, gde će se graditi kompleks za ovu manifestaciju, cene nekretnina skočile su i za više od tri puta. Tako su cene kuća koje su donedavno koštale 20.000 evra u tom beogradskom naselju, već skočile na 70.000!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predstavnik liste Dragana Đilasa za izbore u Beogradu Đorđe Miketić preti da će stopirati međunarodnu izložbu "Ekspo" u Srbiji, a njegov kolega Radomir Lazović, Đilasov kandidat za premijera Srbije, podržao je organizaciju ovog sajma u Beogradu!
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar