Republički hidrometeorološki zavod izdao je najnovije upozorenje na vremenske nepogode koje mogu biti intenzivne pretežno u zapadnim i južnim krajevima.
Plјuskovi i grmlјavine lokalno će biti intenzivniji (preko 20 mm za kratko vreme), praćeni gradom i jakim ili olujnim vetrom danas (19.08.) pretežno u zapadnim i južnim krajevima, sutra (20.08.) ponegde i u centralnoj Srbiji, a u sredu (21.08.) izolovano i na području Vojvodine, saopštio je RHMZ.
Nestabilno sa padom temperature
Podsetimo, kako je ranije RHMZ najavio, tokom ove sedmice vreme u Srbiji biće sve nestabilnije, sa blažim padom temperature.
Do sredine sedmice biće promenlјivo i nestabilno, povremeno sa plјuskovima i grmlјavinom koji će danas lokalno biti izraženiji uz grad i jak i olujni vetar u zoni najjačih plјuskova, uglavnom u zapadnim i južnim krajevima.
Foto: Tanjug/Vladimir Sporčić
Srbija se danas cepa na dva dela
U Srbiji su i danas na snazi dve vrste meteoalarma i to zbog tri pojave.
Narandžasta i žuta upozorenja i dalje su na snazi u više delova zemlje zbog visokih temperatura.
Narandžasto i žuto upozorenje na snazi su i zbog grmljavine u sledećim delovima zemlje:
Bačka
Srem
Zapadna Srbija
Jugoistočna Srbija
Jugozapadna Srbija
Kosovo i Metohija
Narandžasto i žuto upozorenje zbog pljuskova na snazi su u sledećim delovima zemlje:
Zapadna Srbija
Jugoistočna Srbija
Jugozapadna Srbija
Kosovo i Metohija
Ono što je zanimljivo jeste činjenica da mapa Srbije pod meteoalarmima izgleda kao da se „pocepala“ na dva dela. Kako se vidi na mapi, žuti meteoalarm po sredini preseca zemlju, dok sa leve i desne strane ostaju narandžasta upozorenja.
Ogromne saobraćajne gužve i danas su zabeležene na graničnom prelazu Gostun, sa Crnom Gorom. U zavisnosti od intervala na ulazak u susednu zemlju čeka se čak i do dva sata. Kilometarske kolone evidentirane su rano jutros.
Mnoge ljude prođe jeza kad se pomene radno mesto spremač umrlih. Veliki broj njih kaže da pomenuti posao nikad ne bi mogao da radi iako može da donese dobru zaradu.
Polaganje popravnog ispita, kao i pripreme, nisu iste za svaku školu. Zna se da su uvek u avgustu - okvirno počinju nakon 15. avgusta pripremnom nastavom, a završavaju se 30. avgusta.
Prema izveštaju Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", od 23. jula, kada je u Srbiji potvrđen prvi slučaj groznice Zapadnog Nila, do 11. avgusta, kod još sedam osoba primećeni su simptomi koji ukazuju na zarazu ovim virusom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslanik i lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević, tvrdi da je odbornik stranke Ranko Milić "ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu" jer je prošle nedelje u podgoričkom parlamentu rekao da je bio učesnik dubrovačkog ratišta.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp oštro je kritikovao Senat nakon usvajanja rezolucije o ratnim ovlašćenjima u vezi sa Iranom, ocenivši da je glasanje došlo u "loše vreme" i da je oslabilo poziciju Vašingtona u odnosima sa Teheranom.
Hrvatski novinar i srbomrzac Domagoj Margetić doživeo je nervni slom nakon što su monstruozne laži o navodnom „Sarajevo safariju” potpuno raskrinkane. U naletu besa i nemoći, Margetić je udario na sve – od ugledne agencije Rojters, do majke predsednika Aleksandra Vučića!
Advokat Aleksandar Olenik stigao je u zgradu UKP-a na Novom Beogradu vidno uplašen i uznemiren, gde upravo sada pripadnici policije sa njim obavljaju informativni razgovor jer je nakon protesta 15. marta 2025. godine u javnosti širio laži i dizao paniku o upotrebi "zvučnog topa" od strane državnih organa.
U nedostatku morala i bilo kakvog dostojanstva, poslanica Stranke slobode i pravde Jelena Spirić iskoristila je temu zdravstva za najprizemnije sakupljanje poena, optužujući vlast za ljudske živote, nakon čega je usledio žestok i zaslužen odgovor predsednice Skupštine Ane Brnabić!
Katarina Perović, blokaderka iz Kule, poručila je opoziciji da je nesposobna i sočno odbrusila Mariniki Tepić, najpoznatijoj srpskoj preletačici i prvoj saradnici tajkuna Dragana Đilasa.
Svi građani koji dođu na skup 27. juna na plato ispred Skupštine Srbije dobiće papir na kom će moći da zaokruže po pet od ukupno 15 važnih tema i na taj način istaknu prioritete i šta od države žele da se menja!
U naselju Begaljica, u opštini Grocka, u Beogradu juče oko 18 časova dogodila se jeziva nesreća u kojoj je teško povređen dečak star godinu i po dana, a lekari se trenutno bore za njegov život.
Ulcinjska policija traga za grupom nepoznatih muškaraca koji su prethodnih noći pokušavali da opljačkaju više kuća u naselju Đerane 2, a u potragu su se uključili i meštani, koji su u noći između subote i nedelje organizovali straže kako bi zaštitili svoju imovinu i lopove uhvatili na delu, saznaj u crnogorski mediji iz više izvora.
Zemlje Grupe sedam (G7) do kraja maja obezbedile su Ukrajini kredite u ukupnom iznosu od 45,5 milijardi dolara, koji se finansiraju prihodima od zamrznute ruske imovine, proizilazi iz analize Sputnjika, zasnovane na podacima Ministarstva finansija Ukrajine.
Generalni sekretar NATO Mark Rute sastaće se danas u Beloj kući sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom, pred samit NATO zakazan za 7. i 8. jul u Ankari.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp oštro je kritikovao Senat nakon usvajanja rezolucije o ratnim ovlašćenjima u vezi sa Iranom, ocenivši da je glasanje došlo u "loše vreme" i da je oslabilo poziciju Vašingtona u odnosima sa Teheranom.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
"All inclusive" aranžman podrazumeva da su hrana, piće i većina hotelskih usluga već uračunati u cenu, ali dilema oko napojnica i dalje muči mnoge turiste.
Reper Marko Popov, iznenadio je javnost iskrenim priznanjem tokom gostovanja u emisiji "Amidži šou", kada je otvoreno govorio o problemima sa zakonom iz prošlosti.
Nekadašnje prijateljice, pevačice Jelena Karleuša i Milica Pavlović, ponovo su dospele u centar pažnje javnosti nakon najnovijih prozivki na društvenim mrežama.
Pevačica Sandra Afrika progovorila je o svom ljubavnom životu, a zatim se dotakla ljudi na nastupu koji traže dozvolu od roditeljka kako bi pevačima dali bakšiš.
Pevačica Buba Miranović posle duge medijske pauze pojavila se u javnosti i progovorila o operaciji glasnih žica i navodima da je Rođa Raičević bio zaljubljen u nju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.