Zbor Krajišnika i prijatelja u Kovilovu! Premijer Vučević održao snažan govor posvećen svim Srbima! (VIDEO)
Podeli vest
U Kovilovu danas se održava "Zbor Krajišnika". Na zboru će se predstaviti krajiška udruženja iz čitave Srbije, bogat kulturno-umetnički program, kao i krajiški pisci i slikari, a čitav skup možete pratiti direktno na Informer TV.
Na skupu u Kovilovu organizuje se i sportsko-rekreativna manifestacija "Krajiški višeboj", a očekuju se i mnogobrojni gosti. Podsećamo, čitav događaj možete pratiti uživo tokom celog dana samo na Informer TV.
Osetno zahlađenje, kiša, pljuskovi kao i jači vetar doneli su zahtevnije uslove za vožnju na putevima Srbije, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Kako je najavljeno iz ministarstva, građanima će biti obavljen stomatološki pregled, a po potrebi i intervencije, odnosno popravka, vađenje ili lečenje zuba.
29.09.2024
09:13
-Ljudi koji su ovo gledali na televiziji kažu da je ovo bilo fenomenalno. Vidim da neki u ovim hejterskim društvenim mrežama vređaju. Foliranti i prevaranti! Što oni sa N1 ne odu nekada u narod? Zamisli, pod šatrom! Ja sam baš srećan što je pod šatrom. I pod kišom, vidi šta je bilo- rekao je Vučićević.
Foto: nikola babić
Komentare glavnog urednika Informera, ali i drugih učesnika skupa možete pogledati u videu ispod:
U Kovilovu nastupaju Božo i Repa!
Deo atmosfere možete pogledati u videu ispod:
Počeo koncert Goci benda!
Foto: nikola babić
Deo vesele atmosfere možete pogledati ispod:
Zbor jedinstva srpskog naroda
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, navela je da ova manifestacija pokazuje jedinstvo srpskog naroda,
- Ova manifestacija spaja tradiciju srpskog naroda. Ovakve manifestacije trebaju da se održavaju. Vojvodina odakle sam ja ima veoma isprepletanu istoriju. Pokazali smo našu tradiciju i nasleđe srpskog naroda, ali i jedinstvo sa svih srpskih teritorija. Predsednik Vučić ulaže napor da se nikada ne zaborave sve granice Srbije, ali i da se čuva naša tradicija i pismo - istakla je Maja Gojković.
Vučević: Ne smete da se delite
Premijer Miloš Vučević održao je govor na Zboru Krajišnika, u kome je poručio Srbima da su jedinstvo, tradicija i sve srpske zemlje veoma bitne za naš narod.
- Pomaže Bog. Drago mi je što čuvate ono što jesmo i naše pismo, veru i koren. Danas zahvaljujući organizatorima znamo da nismo zaboravili Krajinu, Crnu Goru, Hercegovinu i Kosova i Metohije. Gde god je naš narod živeo mi ćemo ga negovati. Iz tih krajeva došao je Nikola Tesla, ali i Milutin Milanković. Veliki pozdrav za Srbe sa Kosova i Metohije. Vama iz Republike Srpske da kažem, da ne smete da se delite - kazao je Vučević.
Ekipa Banije pobedila u navlačenju konopca!
Višeboj između ostalog podrazumeva navlačenje kanapa, bacanje kamena sa ramena, ali i mnoge druge igre. Informer je ispratio finale ovog takmičenja gde je ubedljivu pobedu odnela ekipa Banije.
Ekipa Republike Srpske je osvojila treće mesto u navlačenju kanapa. U finalu između Banije i Like pobedila je ekipa Banije.
Foto: Informer
Navlačenje kanapa
Nikola Čović iz pobedničke ekipe Banije otkrio je koja je tajna pobede u navlačenju konopca.
- Očekivano je ove godine niko nije mogao da nas pobedi. Janjetina i prasetina su priprema za ovo takmičenje. Ove godine ćemo sve pobediti, imamo i specijalnog kolegu za trku džakova - kazao je Čović.
Ne odričemo se Banije, Dalmacije, Like i Korduna
Premijer Miloš Vučević ističe da je krajiški narod doživeo užasne zločine kroz istoriju, ali i da Srbija nikada neće da se odrekne autohtonih srpskih delova Dalmacije, Like, Korduna i Banije.
- Generalno je važno da čuvamo sve što je bitno za naš narod. Nemamo prava da predamo ono što je naše. Krajiški narod je srpski narod, to je narod koji je doživeo užasne zločine i u Drugom svetskom ratu i u Bljesku i Oluji devedesetih godina. Mi se ne odričemo Banije, Dalmacije, Like i Korduna, jer je tu autohton srpski narod. Nismo protiv nikoga i nemamo teritorijalne pretendencije. Ne može ni kiša ništa da nam uradi. Radujem se da vidim ljude i da pričam sa njima - rekao je Vučević.
Premijer dodaje i da Srbi ne smeju da zaborave krajišku kulturu.
- Mi smo krajiškom narodu rešavali krov nad glavom i ostaje nam još neke ugrožene delove naroda da obezbedimo. Najveći broj nestalih tokom rata je srpske nacionalnosti. Dan danas imamo optužbe. Srbija je primila svoj narod u svoju maticu, ali ne smemo da zaboravimo krajišku kulturu, pa i Milutina Milankovića, koji je sa tih prostora - rekao je Vučević.
Premijer Miloš Vučević posetio je danas zbor Krajišnika u Kovilovu, a kako je naveo, Srbija se ne odriče Banije, Dalmacije, Like i Korduna, jer je tu autohtoni srpski narod.
- Ni kiša nas nije sprečila da se danas okupimo u Kovilovu, na tradicionalnom “Zboru Krajišnika i prijatelja”. Mnogo je propatio naš narod u prošlosti, kada su ga drugi terali sa vekovnih ognjišta, ali je ostao stamen i nepokolebljiv u ljubavi prema našoj Srbiji. Mi se ne odričemo Banije, Dalmacije, Like i Korduna, jer je tu autohtoni srpski narod. Ali nismo protiv nikoga, i nemamo teritorijalne pretenzije. Hvala Krajišnicima na svoj ljubavi i podršci. Želim da znaju da su i oni zaslužni za sve uspehe naše Srbije, i da budu ponosni na to. Znam da kažu “nema raja bez rodnoga kraja”, ali Srbija je njihova kuća i gradićemo je zajedno, negujući tradiciju i običaje Krajišnika. Zauvek zajedno za našu Srbiju - poručio je premijer na svom Instagram nalogu.
Nemanja Starović, ministar za rad i zapošljavanje ističe da je ovo bitna manifestacija i divan skup tradicije Srba sa srpskih prostora.
- Meni je veliko zadovoljstvo i čast što sam dobio poziv danas. Mislim da je ovo divna manifestacija imamo sportska takmičenja, prehranbene proizvode, kulturno umetnička društva. Ovo je veliki skup tradicije Srba sa svih vekovnih ognjišta. Srpska kultura je uspela da prevaziđe sve nedaće koje su nas zadesile - kazao je Starović.
Drina nije granica
Žika Ivanović, predsednik Udruženja crvenih beretki ističe da su crvene beretke uvek branile i pomagale svoj narod ma gde god bio.
- Ovo udruženje je osnovano od crvenih beretki koje su bile uvek tamo gde je trebalo na braniku otadžbine. Godine su nas sustigle pa pomažemo humanitarno borcima i ljudima kojima je potreban pomoć. Mi smo prisutni u svim manifestacijama koje predstavljaju srpstvo. Mi smo došli da osvojimo prvo mesto u višeboju - rekao je Ivanović.
Ivan Antić predsednik udruženja "Košare", kaže da je danas velika čast za svakog Srbina, ali i da Drina nije granica.
- Uvek idemo na ovakve manifestacije i ovo je velika čast za nas, jer tako spašavamo od zaborava borce koje su pali za svoju zemlju. Drina nije granica, samo geografski objekat - rekao je Antić.
Sva dešavanja sa skupa obavezno gledajte na našoj televiziji i to možete učiniti klikomOVDE.
Pod sloganom „Aktivan pristup može da spasi živote” danas se globalno obeležava Svetski dan srca 29.septembar, sa ciljem da se podigne svest javnosti o tome da se prevencijom mogu sprečiti bolesti srca i krvnih sudova, od kojih svake godine širom sveta umre 20,5 miliona ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Nemačkoj je i dalje više od tri miliona nezaposlenih, a oporavak za sada nije na vidiku, navodi se u danas objavljenom izveštaju Savezne agencije za rad (Bundesagentur für Arbeit).
Andrea Jovanović, filozofkinja, komentarisala je političku scenu u Srbiji, s posebnim akcentom na blokade, otkrivajući njihovu pozadinu, koja mnogima nije poznata.
Aleksandar Jovanović Ćuta, tzv. ekolog i predstavnik dela opozicije, gostovao je na tajkunskoj TV N1 i tu izneo niz nelogičnosti, a onda pomenuo i voditeljku TV Pink.
Opozicionarka Irena Živković napisala je na svom profilu na društvenoj mreži Iks da ju je Slobodan Geogiev blokirao na N1 čim je izašla iz Stranke slobode i pravde.
Prof. dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), izneo je jezivu prognozu kada su u pitanju međunarodni odnosi, raskrinkavši pritom ulogu Sjedinjenih Američkih Država u svemu tome.
Strava i užas u Inđiji - blokaderi iz grupe "Građanin" na brutalan način su na proslavi ove organizacije pretukli jednog od svojih, a potom zabranili da bude pozvana Hitna pomoć.
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Pre tačno godinu dana, svet je zatekao šokantan prizor u Brčkom: u jednoj kući u naselju Ivici pronađeno je 31 dete, uzrasta od nekoliko meseci do 12 godina, koja su, kako se sumnja, bila zatočena i zlostavljana, a mogući su i elementi trgovine ljudima.
Pripadnici policije u saradnji sa Upravom kriminalne policije uhapsili su R.S.(28) po nalogu Višeg Javnog tužilaštva zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
Đorđe Ždrale (50), višestruko osuđivani Sarajlija, kao i njegov prijatelj Zoran Šljivić, optuženi su za nanošenje povreda dvojici mladića, koje su brutalno pretukli 2024. u Istočnom Sarajevu.
U Nemačkoj je i dalje više od tri miliona nezaposlenih, a oporavak za sada nije na vidiku, navodi se u danas objavljenom izveštaju Savezne agencije za rad (Bundesagentur für Arbeit).
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington, u okviru rešavanja sukoba u Ukrajini, želeo postepeno ukidanje sankcija uvedenih Rusiji.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan ponašanjem Irana, ali da se tokom dana očekuju novi razgovori o nuklearnom programu Teherana.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da ruske obaveštajne službe raspolažu informacijama o mogućim planovima Kijeva za sabotažu gasovoda "Plavi tok" i "Turski tok".
Zvanični carski arhivi priznaju samo dvoje dece Katarine Velike i Petra III, Pavla i Anu. Međutim, život slavne ruske carice obeležili su i skandali oko njene vanbračne dece.
Holivudska diva Elizabet Tejlor ostala je upamćena, ne samo po filmovima i burnim ljubavima, već i po čuvenom dijamantu od 69 karata koji je nosila kao simbol glamura i strasti.
Niv Kembel otkriva koje su poznate uloge odbila tokom karijere, uključujući Laru Kroft i "Perl Harbor" i priznaje da su te odluke bile teške, ali nužne.
Ana Rajković, žena golmana Predraga Rajkovića, proslavlja 30. rođendan, a na društvenim mrežama uveliko se komentariše njen izgled zbog nove operacije.
Prošlo je godinu dana od smrti Saše Popovića, a njegovi dugogodišnji prijatelji i saradnici evocirali su uspomene na čoveka koji je ostavio dubok trag na domaćoj estradi.
Da za estradu nema zime, u svakom smislu te reči, pokazuje i činjenica da su brojne javne ličnosti trenutno na Maldivima, odakle se redovno oglašvaju na mrežama.
Đina Džinović, ćerka Harisa Džinovića, trenutno je u Dubaiju i na Instagramu svakodnevno pokazuje kako se baškari, a sada se pohvalila i luks tretmanom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar