"Idemo u Srbiju da se venčamo, ali pre toga sledi nešto jednako lepo", rekao je u svom videu Stefan, fitnes trener iz Srbije koji godinama živi u Švedskoj i koji već šest godina uživa u ljubavi sa Šveđankom Terezom.
Iako se "ljubav na prvi pogled" desila na Instagramu - nakon samo jednog klika i jedne poruke, Stefan i Tereza pokazuju da čak i ljubav uvek nađe svoj put. A njihova će uskoro biti krunisana brakom ali i promenom vere - Terezine.
Ovaj dvojac, koji na svom Jutjub kanalu "Stefan and Therese" deli razna dešavanja iz svog svakodnevnog života, sa oduševljenjem je objavio da, nakon planova za venčanje, dolaze u pravoslavnu crkvu u Srbiji, gde će se Tereza krstiti.
Nakon što su stigli u Srbiju, Stefan i Tereza su snimili kako izgleda spremanje za krštenje a potom i sam čin krštenja.
Uputivši se u Manastir Presvete Bogorodice Trojeručice u Ripnju, sa osmehom na licu, Stefan je upitao Terezu da li je spremna, na šta je ona sa oduševljenjem rekla: "Rođena spremna".
Nakon samog čina krštenja i prelaska u pravoslavnu veru, Stefan je na putu ka restoranu upitao svoju buduću suprugu kako se oseća.
"Bilo je to tiho i posebno mesto," odgovorila je Tereza kratko i jasno.
Ipak, nije mogla da sakrije razočaranje zbog jednog detalja – svoje kose. Priznala je da je bila iznervirana jer joj niko nije objasnio da će joj sveštenik tokom krštenja seći male delove kose. "Povodom sečenja kose, osećam se veoma razočarano", izjavila je.
Nakon toga, Stefan je objasnio da je njegov brat, inače profesor u teološkoj školi, zaboravio da spomene Terezi da će ostati bez nekoliko pramenova kose.
"Zaboravio je to da joj kaže, a ona je veoma osetljiva po tom pitanju. Odsekli su joj malo kose, ali svakako nije bila spremna na to," objasnio je Stefan.
Tereza se nadovezala, ističući da problem nije samo u činu, već u tome što nije bila obaveštena. Ipak, brzo je na to zaboravila.
"Dobila sam i besplatno pranje kose, polivali su me vodom. Ali ipak sveštenik je bio jako ljubazan, stvarno fin i pun razumevanja. Bilo je zanimljivo," zaključila je ona. Ovaj par priznao je da je Tereza prešla u pravoslavlje najviše zbog venčanja koje planiraju da održe u narednih mesec dana, ali i zbog činjenice da će uskoro postati roditelji.
Godišnji skup Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Grupe Svetske banke (SB) počinje danas u Vašingtonu i trajaće do 26. oktobra, a Srbiju će predstavljati ministar finansija Siniša Mali i delegacija Narodne banke Srbije (NBS).
Ukoliko ne radite domaće zadatke sa svojom decom, u velikoj ste manjini. Od grupnih projekata do zajedničkog učenja deluje da se školovanje za roditelje nikad ne završava. Sve je veći broj vukovaca, a opet deluje da deca imaju sve skromnije znanje i slabije socijalne veštine. Da li je problem u preobimnom gradivu ili u previsokim očekivanjima roditelja koja potom ne oslikavaju realno znanje deteta?
Prvo izvlačenje u jesenjem krugu nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" biće održano u subotu, 26. oktobra, a prema podacima sa sajta Poreske uprave do 14 časova poslato je 168.021.924 računa, kojima je dodeljeno 203.414.432 jedinstvenih kodova.
Vladica Stanković, najpoznatiji hvatač zmija, i dalje ima pune ruke posla, a ovoga puta u pomoć su ga zvali Beograđani koji su "naleteli" na neprijatno iznenađenje u haubi automobila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Godišnji skup Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Grupe Svetske banke (SB) počinje danas u Vašingtonu i trajaće do 26. oktobra, a Srbiju će predstavljati ministar finansija Siniša Mali i delegacija Narodne banke Srbije (NBS).
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom Poljske u okviru velike nacionalne vežbe kojom vlasti proveravaju koliko brzo država može da upozori stanovništvo i pokrene sistem reagovanja u slučaju napada iz vazduha.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
Novi skandalozan i šovinistički potez lažnih vlasti u Prištini podigao je ogromnu prašinu kada je vršilac dužnosti lažnog predsednika takozvanog Kosova, Aljbuljena Hadžiju, potpisala je ukaze o razrešenju dužnosti sedam tužilaca iz srpske zajednice.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Zdravstveni centar Vranje oglasio se povodom saobraćajne nezgode koja se dogodila tokom transporta pacijenta, a u kojoj je vozač saniteta zadobio teške telesne povrede.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
U prigradskom novopazarskom naselju Pazarište, na starom putu Novi Pazar - Tutin, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali teretno vozilo i automobil marke "audi".
Bivši ukrajinski ministar odbrane Mihail Fedorov mogao bi da se priprema za obračun sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i kandidaturu za najvišu državnu funkciju.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Mađarski tužioci pretresli su prostorije u kojima se nalaze serveri opozicione stranke Fides bivšeg premijera Viktora Orbana, dok iz te partije tvrde da su istražitelji došli da preuzmu njihov celokupan sistem komunikacija i baze podataka.
Pojavio se snimak koji, prema tvrdnjama ruskih izvora, prikazuje napad ukrajinskih snaga na civile koji su se kretali autoputem "Novorosija", rutom koja je ranije predstavljana kao bezbedan kopneni koridor ka Krimu.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Mala deca unose mnogo živosti, buke i nepredvidivih situacija u svakodnevni život, pa nisu sve rase pasa podjednako spremne da se prilagode takvom okruženju. Zbog toga pet rasa nisu najbolji izbor za porodice sa malom decom.
Veliko finale "Elite 9" održano je 20. jula, a kao pobednica sa imanja u Šimanovcima i sa čekom od 100.000 evra izašla je rijaliti zvezda i starleta Stanija Dobrojević, koja je osvojila 36 odsto glasova publike. Drugo mesto pripalo je Aneli Ahmić, sa četiri procenta manje.
Nakon tragične pogibije mlade Anastasije, ćerke Nevene Hot, na društvenim mrežama oglasila se i njena tetka Vesna, koja je emotivnom i potresnom porukom raznežila i rasplakala mnoge.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.