TRAMP BRUTALNO ZAPRETIO: Ako budemo primorani da s vojskom završavamo posao, oni više neće postojati
128. 06. 2026. u 07:20
228. 06. 2026. u 07:20
Vesti
Neđa Šubara Šubi (42) gledao je kako mu Dragoslav Jovanović (25) i njegov saučesnik Miloš S. (31) muče i ubijaju majku Darinku (75) i nepokretnu tetku Milju Petković (80) pre nego što je i sam likvidiran.
Izvor otkriva da su Šubara i dve starice ubijeni u svojoj kući u Dobanovcima, odakle su Jovanovićevim automobilom odvezeni do Surčina i bačeni u septičku jamu.
Bratanica se od Neđe oprostila i na društvenim mrežama potresnom oproštajnom porukom.
- Istragom je utvrđeno da su Dragoslav i Miloš S. 5. juna došli u Dobanovce i u kući zatekli Neđu, njegovu majku i tetku, s kojima je on živeo. Prvo su za stolicu vezali Neđu, koji je inače bio izuzetno krupan i snažan čovek, a onda su počeli da se iživljavaju nad nesrećnim staricama. Iako je Milja bila u invalidskim kolicima, to ih nije sprečilo da je udaraju, šutiraju i dave do smrti. Isto su učinili i sa Neđinom majkom. Dok su krvnički mučili i ubijali bake, Neđa je morao sve to da gleda i da sluša njihovo zapomaganje. Navodno žrtva je molila krvnike da ne maltretiraju nedužne žene, ali uzalud - kaže naš izvor i dodaje da su se mladići iživljavali nad žrtvama satima.
- Pretpostavlja se da je Jovanović na taj način hteo da se osveti Šubari, s kojim je poslovno sarađivao i koji mu je navodno dugovao novac za stan. Na kraju, kad su žene preminule, Jovanović je ubio i Neđu hicima iz pištolja. U kući ubijenih navodno su nađeni tragovi zločina - priča izvor i nastavlja:
- Ni to što su ih ubili na zverski način monstrumima nije bilo dovoljno, nego su žrtvama vezali i cigle oko vrata kako tela ne bi isplivala iz jame s fekalijama.
Komšije su ubijenog Neđu poslednji put videle u sredu, 5. juna, kako s majstorima radi na ogradi oko kuće.
Prijatelji zverski ubijenog Šubare još uvek ne mogu da veruju da se ovako nešto desilo, jer je, kako kažu, Neđa bio jak i fizički, ali i materijalno.
- On je imao novca koliko je hteo. Radio je sve i svašta, radio sa automobilima, sa nekretninama. Tačno je da je neko vreme sarađivao s Dragoslavom Jovanovićem, ali možda zbog toga što je izuzetno poštovao njegovog oca Ljubomira. Stakleni i Neđo su bili u odličnim odnosima. Stakleni je za njega bio brat, tako ga je oslovljavao, ma kleo se u njega. Ne znam šta se to između ove dve porodice desilo i šta je zapravo od svega što je do sada objavljeno tačno - rekao je prijatelj.
- U kuću u Dobanovcima se doselio pre nekoliko godina. Živeo je tu s majkom i tetkom. Bio je izuzetno finansijski jak, imao je biznis s preprodajom automobila - kaže jedan poznanik i dodaje da je svima neverovatno da je Šubara nekome ostao dužan.
- Imao je dosta novca. Nikada nikome nije ostajao dužan i sve rokove je uvek poštovao, pa je čudno da je dugovao Dragoslavu. Čuli smo da je taj stan na Ledinama koji je kupio od Dragoslava već bio isplatio, jer je dao ne jedan, nego dva luksuzna automobila, tako da je tu nekretninu isplatio - kaže prijatelj i dodaje da postoji i sumnja da su se Šubara i Jovanović zakačili oko nečeg drugog.
- Ne verujemo da je motiv za ubistvo dug, pre će biti da su neki drugi neraščišćeni računi u pitanju - dodaje on.
Podsetimo, Dragoslav Jovanović je s trojicom drugova počinio masakr u Dobanovcima, a potom leševe sakrio na placu svog oca, iza tržnog centra u Surčinu. Pet dana posle toga on je na Novom Beogradu pokušao da ubije suprugu Teodoru (25), pa je pucao sebi u glavu. Od povreda je preminuo tri dana kasnije, a njegovi drugovi i saučesnici u zločinu uhapšeni su pre tri dana.
Bojana Šubara, bratanica Neđe Šubare, ispričala je u ispovesti za Kurir da su njen stric i bake nestali početkom juna i da je to primetio njihov rođak Danko kada je otišao u Dobanovce da ih obiđe.
Foto: printscreen
- Danko živi blizu njih, pa im je otišao u posetu. Kuća je bila zaključana, a telefoni isključeni. Njemu je to bilo čudno, pa me je obavestio, ali sam ja bila na putu i verovala sam da je i moj stric otputovao negde sa bakama i zaboravio da se javi. Kad smo videli da ih nema danima, prijavili smo nestanak policiji - priča potresena Bojana i nastavlja:
- Neđa mi nije pričao o Dragoslavu Jovanoviću, iako je često pominjao svoje poslovne partnere... Prvi put smo za njega čuli kad je otkriven zločin. Neđa je preprodavao kola, nikad se nije bavio kriminalom - kaže bratanica.
Bojana ističe da je Neđa bio divan čovek velikog srca.
- Svima je pomagao, brinuo je o majci i tetki, održavao kuću, sadio cveće... Izgledao je opasno, ali ni mrava ne bi zgazio. Svi smo istraumirani zbog ovoga što mu se dogodilo - očajna je rođaka.
Ona je dodala da je čula da je motiv za brutalni zločin navodni dug za stan:
- Saznala sam da je Neđa bio vezan i da je bio primoran da gleda kako mu muče majku i tetku. Ne znam kako je neko mogao da pobije celu porodicu! Pa svako ko je jednom ušao u crkvu i prekrstio se ovako nešto ne bi mogao ni da shvati, a kamoli da uradi. Ako je imao psihičke probleme, trebalo je da se leči! Besna sam.
Bojana Šubara kaže da se klupko odmotalo tek kad je otac osumnjičenog Dragoslava Jovanovića obavestio policiju o tome da po Surčinu kruže priče da je njegov pokojni sin počinio zločin.
- Hvala Dragoslavljevom ocu, koji je čuo priče o nestanku i skupio snage da prijavi svog sina policiji, jer sumnjam da bismo se mi snašli i sklopili sve kockice. Kad je Dragoslav ranio suprugu i sebe na Novom Beogradu, nismo ni pomislili da je pre toga već počinio ubistva - kaže Bojana.
Čuveni profesor na Filozofskom fakultetu u Beogradu, Čedomir Antić, sasuo je blokaderima istinu u lice tokom, otkrio ključni detalj o lustraciji kojom oni prete, pa spomenuo Hrvatsku i Sloveniju.
28.06.2026
08:07
Dok se građani Srbije u miru i slozi okupljaju u srcu Beograda kako bi podržali politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić i poslali poruku zajedništva, druga, blokaderska strana Srbije pokazuje koliko je obolela u mržnji.
28.06.2026
07:35
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je juče na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Doma Narodne Skupštine i tom prilikom govorio o nekoliko ključnih tačaka vezanih za njega i Srbiju.
28.06.2026
07:02
Blokaderski siledžija i bivši košarkaš Vladimir Štimac ponovo je napravio dvorsku ludu od sebe nakon što je pokušao da umanji masovnost skupa Srpske napredne stranke u Beogradu.
27.06.2026
21:10
Predsednik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac, u želji da se domogne fotelje po svaku cenu, ponudio se HDZ-u da sa svojom strankom zameni ustaški Domovinski pokret (DP)
27.06.2026
23:46
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
27.06.2026
22:00
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
27.06.2026
21:25
Uoči Vidovdana, devojke koje pod jastuk stave vidovu travu ili ogledalo, parče hleba, malo soli i izgovore molitvu, sanjaće muškarca koji im je suđen.
27.06.2026
20:45
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
27.06.2026
20:01
Za manje od dve godine, prosečna plata u Srbiji će iznositi 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra, rekao je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
27.06.2026
19:24
27.06.2026
07:03 >> 03:37
28.06.2026
01:00 >> 03:29
Bivši šef izraelske službe „Nativ“ Jakov Kedmi ocenio je da bi ukrajinske pretnje Belorusiji mogle da se pretvore u katastrofalan potez za Kijev.
28.06.2026
06:00
Ruski ratni reporter Aleksandar Sladkov ocenio je da najnovije poruke Moskve o spremnosti za pregovore sa Kijevom mogu da znače pripremu nekog novog sporazuma, koji bi Rusiji i Ukrajini doneo pauzu od dve do tri godine, ali ne i trajno rešenje sukoba.
28.06.2026
05:00
Rusija i Indonezija sve brže razvijaju ekonomske mehanizme koji zaobilaze tradicionalne finansijske kanale pod dominacijom dolara, a ruski mediji taj proces predstavljaju kao novi udar na zapadni finansijski sistem i odgovor Moskve na dugogodišnje sankcije.
28.06.2026
00:00
Suprug italijanske ministarke za porodična pitanja Evđenije Ročela, Luiđi Kavalari, nestao je u jezeru Viko u blizini Rima nakon što je bio u čamcu zajedno sa suprugom.
27.06.2026
23:45
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Premijeru treće sezone hit serije "Kuća zmaja" u prva tri dana od emitovanja pogledalo je neverovatnih 21,5 miliona gledalaca širom sveta.
26.06.2026
13:50
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
26.06.2026
13:01
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
27.06.2026
23:20
Kremasti rižoto sa tikvicama i hrskavom slaninom pravo je letnje jelo koje se brzo priprema i osvaja bogatim domaćim ukusom.
27.06.2026
22:20
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
27.06.2026
21:00
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
27.06.2026
20:20
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
27.06.2026
19:00
Pevačica Dia Kostić, ne prestaje da intrigira javnost, a sad je oriznala da ima 800 kubika u grudima, kao i da su joj želja silikoni u zadnjici.
28.06.2026
07:40
Zorana Jovanović Zorannah, pohvalila se da je njen suprug Eloj Rum izabran u tim nedelje na Svetskom prvenstvu u fudbalu.
28.06.2026
07:19
Starleta Atina Ferari ekskluzivno za Informer je otkrila da uživa u vezi sa starijim, ali i sveže razvedenim pevačem.
28.06.2026
06:40
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
27.06.2026
23:34
Pevačica Vanesa Šokčić nastupala je na koncertu "Južnog vetra" gde je zasenila sve izgledom u 55. godini.
27.06.2026
23:04
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.