MOSKVA JE OTVORENA ZA MIR Oglasio se Kremlj: Garancije da Kijev neće pristupiti NATO-u – ključno pitanje
115. 12. 2025. u 12:37
215. 12. 2025. u 12:37
Za dlaku sprečena katastrofa
Ne čudi me što je otkriven snajper... U subotu je za dlaku izbegnuta katastrofa
Mile Novaković, policijski pukovnik
Agenti OSA, obaveštajne agencije Bosne i Hercegovine, pronašli su u nedelju ujutro snajper marke "hekler i koh" na manje od 1.000 metara vazdušne linije od memorijalnog centra Potočari, u kom je u subotu linčovan premijer Vučić!
Ovo je, kako ekskluzivno saznajemo, informacija koju su insajderi u ponedeljak uveče dostavili srpskim bezbednosnim službama. Vlasti u Sarajevu na sve načine pokušavaju da zataškaju ovu vest.Prema Informeru dostupnim informacijama, snajper koji je bio sakriven u žbunju pored lokalnog puta pronađen je na osnovu anonimne dojave.
Informer

Almir Merdić iz Tešnja, koji je označen kao glavni napadač na Vučića u Potočarima, tvrdi da se samo našao na pogrešnom mestu u pogrešno vreme.
- Tačno je da sam bio na nekoliko metara odatle, ali samo sam podigao ruku kako bih spasao foto-aparat - pravda se Merdić, verovali ili ne...
- Pored oružja je pronađena i municija. Na puški je bio montiran optički nišan, a sve je zajedno bilo uvijeno u debelo platno i spakovano u plastičnu, nepromočivu torbu - opisuje naš sagovornik, ističući da je upravo zbog pretnje napada snajperom Vučićevo lično obezbeđenje u jednom trenutku otvorilo kišobran (da otkrije odakle nišani snajperista, prim. aut.) i zaštitilo premijera balističkim koferima.
On tvrdi da su operativci OSA odmah po pronalaženju odneli snajper u Sarajevo, bez prijavljivanja policiji Republike Srpske.
- Oni skrivaju neku strašnu tajnu! I nikad i ni po koju cenu neće priznati da je taj snajper pronađen. Jer, ako bi priznali, morali bi da otvore istragu koja bi došla ko zna dokle... Pazite, šta je snajper tražio pored puta, nadomak mesta na kom je Vučić zamalo linčovan?! Da li je to njega neko hteo da smakne kao Đinđića pre 12 godina?! Da li je neko imao ideju da u subotu izazove novi balkanski rat?! - pita se naš sagovornik i kaže da bi najbolje bilo pitati Britance odakle snajper nadomak Potočara:
Mogli su da ga gađaju snajperom, bombom ili bilo kojim drugim oružjem jer je goloruk bez obezbeđenja prolazio kroz narod. Nije bilo ni policije, nijedan državnik nije bio uz njega.
Aleksandar Radić. vojni analitičar
- OSA u Sarajevu, ali i BIA u Beogradu dobro znaju da je danima uoči pokušaja atentata na Vučića u Srebrenici bilo desetak britanskih agenata...
Zvanično, kao što smo i očekivali, juče su svi u Sarajevu odlučno demantovali ovu informaciju. U Beogradu su pak svi odreda tvrdili da prvi put čuju za tako nešto...
Međutim, penzionisani pukovnik srpske policije Mile Novaković kaže da ga ovo saznanje uopšte ne iznenađuje.
- Ne čudi me što je pronađen snajper, sve je moguće. Očigledno je da je napad organizovan i vrlo je moguće da je za dlaku izbegnuta katastrofa. Nisam u životu video da premijer jedne zemlje dolazi u posetu drugoj, a policije nema nigde. Važne ličnosti se obično kreću kroz špalir policije, a u Potočarima nije bilo ni traga od kordona - izričit je Stojanović, koji misli da organi BiH nikada neće otkriti prave počinioce.
Informer
Premijer Vučić ističe da je najveću grešku počinio Bakir Izetbegović, koji ga je i pozvao da dođe u Srebrenicu i garantovao mu bezbednost.
- A onda se nije ni rukovao sa mnom! Da se onako nešto desilo mom gostu, ja bih se zaleteo da ga branim - rekao je Vučić, dodajući da se kao predsednik Vlade nada efikasnoj istrazi, ali da kao čovek nije siguran da će se to dogoditi.
Vučić je još jednom istakao da je vreme da se prevaziđe napad iz Potočara i da će zato uputiti poziv članovima predsedništva BiH da dođu u Srbiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 10 godina
Kako to da je jedini Vucic isao tom brdskom stazom a ne i ostali drzavnici ? Normalno je poloziti cvijece i na lijevo krug , nazad odakle si i dosao . Samo u komediji mogu da zamislim Saudijce, Amerikance, Britance i druge da se pentraju uz brdo . Srpska zeli da se odvoji , i njima ide u prilog . A ima bar pola Srbije koja nece u EU , i protive se pregovorima . Hoce da izazovu sukobe, da bi se Rusija umjesala i opet san o velikoj kraljevini Srbiji . Snajper je mogao biti podmetnut i kasnije . Vama svima je najbolje da zaposlite strance kao predsjednike republika . Mikrosoft ima stranca za predsjednika pa mu ide dobro . Nije drzava za svakoga . Zemlja od 8 miliona da ima 200 registrovanih stranaka ne ide .
Britanski parovi sve više se okreću veštačkoj inteligenciji kako bi začinili svoj seksualni život, otkrivaju najnovije studije.
15.12.2025
08:45
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
15.12.2025
09:30
U prvih deset meseci 2025. godine na Zlatiboru je boravilo 382.542 turista, što je za osam procenata više nego u istom periodu prošle godine.
15.12.2025
08:15
Prodavci na pijacama širom Srbije mogu da odahnu - fiskalne kase neće morati da koriste na tezgama još godinu dana!
15.12.2025
14:15
Jeziva tragedija dogodila se danas u Beogradu kada je u naselju Mirijevo preminula beba stara nekoliko meseci.
15.12.2025
12:29
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
15.12.2025
14:28
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
15.12.2025
14:03
Brutalan napad dogodio se u toku noći u beogradskom naselju Cerak, a pretučen je maloletni dečak (13).
15.12.2025
11:38
Policajci u Zaječaru rasvetlili su teško ubistvo koje se dogodilo 13. decembra, te uhapsili tri osobe osumnjičene za izvršenje krivičnog dela.
15.12.2025
09:42
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
15.12.2025
15:39
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
15.12.2025
14:55
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
15.12.2025
14:26
Evropa se nalazi na pragu velike prilike i Sjedinjene Američke Države uskoro bi mogle da stave tačku na rat koji Evropljani nisu uspeli da reše već četiri godine, izjavio je premijer Mađarske Viktor Orban.
15.12.2025
13:30
Varšava planira da prebaci šest do osam lovaca MiG-29 u Kijev, koji će biti povučeni iz upotrebe u poljskoj vojsci do kraja godine, izjavio je zamenik ministra odbrane Poljske, Čezari Tomčik.
15.12.2025
13:07
Hrvatski mediji burno su reagovali na seriju "Tvrđava", koja se sinoć završila, optužujući autore da njome "manipulišu ratnim događajima" iz devedesetih godina.
15.12.2025
09:09
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
15.12.2025
13:22
Komšije Pitera Grina kažu da je glumac koji je pronađen mrtav bio okružen krvlju, a da je pored njega ostavljena jeziva poruka.
15.12.2025
12:24
Policija je saopštila da je na ispitivanje privela Nika Rajnera, sina reditelja Roba Rajnera koji je sinoć sa ženom pronađen mrtav.
15.12.2025
11:54
Ove nedelje, energija tišine i introspekcije biće snažno prisutna, pa će znaci koji vole samoću pronaći unutrašnji mir u svom svetu.
15.12.2025
11:00
Ako vas stres često dovodi do neprijatnog grča u stomaku, postoji jednostavan način da brzo povratite mir.
15.12.2025
10:20
Ako vam džigerica često bude gorka ili žilava, postoji jednostavan trik koji će je učiniti savršeno mekanom i sočnom prstohvat šećera pre prženja.
15.12.2025
11:40
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama. Evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
15.12.2025
07:05
Ajfon 16e proglašen je za najdosadniji telefon u 2025. godini
15.12.2025
15:00
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
15.12.2025
14:55
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
15.12.2025
14:02
Katarina Lazić, supruga pevača Darka Lazića, ukupno ima sedam tetovaža.
15.12.2025
13:31
Pevačica Aleksandra Prijović prisetila se prvog nastupa u karijeri, koji je imala priliku da održi sa pokojnim pevačem Šabanom Šaulićem.
15.12.2025
13:00
Katja Gobeljić, ćerka pevačice Katarine Grujić i fudbalera Marka Gobeljića, danas slavi 4. rođendan, a slavlje je proteklo u bajkovitoj atmosferi.
15.12.2025
12:20
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar