NAZIRE SE STRAŠAN RAT? Nuklearna sila troši stotine miliona dolara na projekte, a sa druge strane je moćna imperija
125. 12. 2025. u 20:22
225. 12. 2025. u 20:22
Vesti
Nakon svakog milosrđa množile su se zatvorene fabrike, radnici bez prstiju, masovni zločinci, pedofili, oceubice, rasturene porodice, muževi zlostavljači, ćerke i majke preobraćene u silikonske lutke, đaci sa Gvantanamo sklonostima. Potvrđeno, piše naš poznati stručnjak za odnose sa javnošću Milorad Bojović
Njegovu analaizu za portal Standard prenosimo u celini!!!
Najava da će se u istragu stravičnog i tragičnog ubistva Olivera Ivanovića uključiti FBI nije dobra vest za Srbiju. To je direktan pucanj u naše interese. Nov pritisak na predsednika Vučića i vladu. Snajper uticaja naciljan u finale beogradskih izbora.
Odakle znam to što tvrdim? Prvo, zato što je politička upotreba Ivanovićevog ubistva najvažnija tačka u strateškom planu antivučićevske kampanje, koja će uslediti u zenitu izbora za Beograd.
Drugo, mnogo je elemenata koji se podudaraju sa akcijama u kojima su rušeni Slobodan Milošević, Đinđić, Koštunica, Gadafi, Janukovič, Asad…
Treće, zato što Ivanovićevo ubistvo brutalno podseća na likvidacije Slavka Ćuruvije i Zorana Đinđića. U sva tri smaknuća hici smrti ispaljeni su bez promašaja, a nalogodavci i inspiratori nisu otkriveni.
Međutim, brutalnost zločina, preciznost egzekutora, i misterioznost nisu jedini niti ključni markeri koje povezuju ove tri smrti. Savršenost političkog zločina krije se u sitnicama. U izmenjenoj prizmi posmatranja.
Reuters/fotomontaža
Automobil registrovan na osobu bez identiteta, kao zlokobni pečat smrti, pojavio se i 1999. i 2003. i sada 2018. godine. Automobil nosi tajnu poruku duge ruke nevidljivih gospodara srpske prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Taj usputni motiv doneće sudbinsko razrešenje u poslednjem činu borbe za Beogard. Uz to, tri ubistva povezuju i tri lenglijevska S - surovost, strah, smrt.
Oni imaju dublju i opasniju pozadinu. Subverzivnost. To četvrto S u američkoj režiji za Srbe je fatum. Početak i svršetak svega, kao u grbu Nemanjića. Ta zla kob očigledna je, ali se krije u detaljima. Mnoštvu detalja. Unapred pripremljenih udica precizno distribuiranih javnosti prvo kroz tabloide, a onda kroz ozbiljne medije koje kontrolišu vašingtonski demijurzi.
Sve te niti treba da dovedu do planiranog finala, u kom će neki Srbin, kradljivac kokošaka, pristati da za par desetina hiljada evra prizna da je likvidirao Ivanovića. Put od Radovanjskog luga do Kosovske Mitrovice takvima nije teško preći.
I sad nek mi neki majčin sin kaže da se srpska sadašnjost ne odvija po istoj matrici kao naša prošlost. Evo dokaza. Nikada nije utvrđeno ko je dužio, ko vozio a ko odvezao beli golf iz ulice u kojoj je Ćuruvija na Vaskrs izdisao u lokvi krvi.
Tanjug
U optužnici se tvrdi da je ustreljen zbog „javnog istupanja u zemlji i inostranstvu i kritike nosilaca političke vlasti, mogućnosti da utiče na javno mnjenje i delovanje opozicionih društvenih snaga, radi očuvanja postojeće vlasti".
Taj politički pamflet otkriva da je upotreba Ćuruvijine smrti više odgovarala CIA, i DOS-u nego Miloševiću. Grupa bandita, iza kojih su operativno stajale dve najveće zapadne službe kidnapovala je i orobila Srbiju. Do zadnje pare.
Dokaz dva. Kao i u svim ostalim krvavim simulakrumima američke špijunaže, uvek samo ubice budu poznate. Po zanimanju su autsajderi, kao u slučaju Kenedi, ili pripadnici policije lojalnom režimu koji se ruši. Konstanta je i činjenica da su naručioci uvek nepoznati. Inspiratori - nedokučivi.
Srbija je po istom metodu korišćenom u slučaju Milošević i posle Đinđićeve smrti poklonjena ljudskim paramecijumima, koji su je sveli na nivo Konga, a sebe uzdigli do Rokfelera. Nepobitna činjenica je da je i s njegovom smrću skopčan automobil. Kamion TAM, koji je bio registrovan na nekog čestitog zemljoradnika.
I onda, kao u Domanovićevom Vođi, tužiocima je sve o zaveri, pripremi, likvidaciji i planovima „haškog lobija" da posle Đinđića preuzme vlast ispričao kradljivac kola Đura Mutavi, čije su hapšenje 10 dana krili od srpske javnosti. Za tih 10 dana morao je da nauči sve što su Montgomeri i njegovi šefovi isplanirali. Po oprobanoj matrici Đinđićevu smrt na sebe je preuzeo „patriota" Zvezdan Jovanović.
Pre nego potpišem da nalogodavci likvidacije Olivera Ivanovića nikada neće biti nađeni, parafiraću dalekosežne posledice njegove smrti po Srbiju. I verifikovati jedan važan detalj, koji se već danima dostavlja medijima.
Automobil, registrovan na ime čoveka iz Srbije, korišćen u ubistvu. Iza te podmetnute lažne vesti krije se namera reditelja tragedije da u savršeno preciznom tajmingu Beograd označi kao inspiratora atentata.
Glumljenje nevinosti zapadnih sila pokazatelj je da je strategija i taktika spremljena mnogo ranije. Da je sam čin ubistva i sve što se sada dešava samo ispunjavanje zacrtanih taktičkih zadataka. Krajni cilj skrivenih centara moći jeste da stvarni atentatiri, njihovi nalogodavci i inspiratori ostanu zauvek skriveni.
fotomontaža
Mnogo pre samog zločina odabrani su pioni koji će biti žrtvovani da se pokuša ostvariti preimućstvo u šahovskoj partiji koja se zove budućnost Srbije.
Vučića je nemoguće pobediti na izborima, a strane obaveštajne službe su već pokazale da im izazivanje kriza i državnih udara predstavlja fetiš. Krvavi modus operandi u Srbiji primenjivan od Gavrila Principa do Žikice Jovanovića Španca.
Glavni osumnjičeni odavno je nađen, samo se čeka zgodan čas da izgovori optužbu i time pokuša ugroziti mit o Vučićevoj nepobedivosti
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 7 godina
Tacno je sve sto je ovaj covek rekao. Uz jednu primedbu i dodatak koji bi on, ali i mnogi drugi, trebalo da zapamte bas u ovakvim trenucima... Jer, svaki put kada bilo ko pomene da bi nase sluzbe bezbednosti trebalo podvrgnuti mnogo vecoj civilnoj kontroli, odmah se stvore strucnjaci ovog profila (obicno i sami pripadnici sluzbi) koji kazu da su to primedbe izdajnika, spijuna, tajkuna, lopova, korumpiranih politicara, itd. Iako nas istorija uporno uci da su ove strukture, na ovaj ili onaj nacin, direktno ucestvovale u svakoj srpskoj izdaji i tregediji koja nas je zadesila poslednjih sto godina, mi i dalje zivimo u jednom prevazidjenom modelu u kome oni kontrolisu i upravljaju nacijom, a ne nacija njima... Valjda zbog toga sto mi ne znamo sta je dobro za nas...
pre 7 godina
ja se da sam na mestu gospodina bojovica nebih mnogo brinuo za rejting gospodina vucica . prosto zbog toga sto on trenutno nema sa kim da se poredi tako da cenim da ce beogradski izbori da se svedu na popodnevnu setnju kalemegdanom . ali u slucaju kosova sta god da se radi i koliko god da su plemenite namere sledi referendum a to moze definitivno da utice na isti .
pre 7 godina
Referendum se uvek moze namestiti , oni zato i skidaju Vucica zato sto nisu sigurni da bi on bio kooperativan za tu opciju. Ili da bi mu dali kredibilitet da narod ide na referendum sa njim u kooperaciji za izdaju. Videcemo kako ce Vucic da odigre ovaj damin-gambit. Putin je odigrao perfektno i dobio partiju. Voleo bih da mu pomogne u ovoj "simultanki".
pre 7 godina
kome je odgovaralo ubistvo Ivanovica osim opozicije,a ko je opozicija i kakvi su ljudi u opozicije to svi znamo lopovi i kriminalci koji bi da sruse legitimno izabranu vladu na celu sa Vucicem,Albancima to nije bila namjera s obzirom da je Ivanovic bio umijereni politicar, i nije im pravio smetnje pocinioce treba traziti u opoziciji koji su spremni na sve kako bi dosli na vlast i sta je njima bilo da plate nekome da izvrsi ovaj gnusan zlocin i za to okrivili Vucica i ostale
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
25.12.2025
20:00
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
25.12.2025
17:15
Usred Beograda, u knjižari "Kengur", verovali ili ne, prodavao se globus sa lažnom državom Kosovo!
25.12.2025
16:00
Od jutros sneg veje širom Srbije, a zabeleli su se čak i pojedini delovi Beograda.
25.12.2025
12:00
Na katolički Božić prošle godine jedan porodični dom u Temerinu pretvoren je u mesto zločina koji je zauvek obeležio ovo mirno mesto.
25.12.2025
21:00
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
25.12.2025
18:04
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
25.12.2025
17:13
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
25.12.2025
15:49
Večeras je u Savinom Selu kod Vrbasa pronađeno telo za sada nepoznatog muškaraca.
25.12.2025
21:53
Policija u Lihtenštajnu istražuje tragičan slučaj nakon što su u sredu pronađena tela četiri člana iste porodice.
25.12.2025
21:40
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
25.12.2025
21:20
Sibir se suočava sa ekstremnim vremenskim uslovima, dok temperature u pojedinim delovima Jakutije dostižu i –56 stepeni Celzijusa, što ovaj region trenutno čini najhladnijim mestom na svetu.
25.12.2025
20:30
U centru švedskog grada Bodena, na Božić, dogodio se stravičan napad u kom je jedna osoba umrla a više osoba je povređeno, prenosi list Aftonbladet.
25.12.2025
19:44
Tridesetšestogodišnji muškarac preminuo je nakon što je brutalno pretučen tokom masovne tuče u kojoj je učestvovalo više od 20 osoba, u noći između srede i četvrtka, u rumunskom gradu Blaželu, saopštilo je Tužilaštvo pri Tribunalu u Sibiju.
25.12.2025
19:30
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
25.12.2025
15:45
Glumica Srna Lango, iznenadila je javnost priznanjem da i danas, u 54. godini, ima naviku iz detinjstva da sisa palac.
25.12.2025
12:59
Igrani film "Đeneral" imaće svoju svečanu premijeru 21. januara u Beogradu a Dragoljuba Dražu Mihailovića glumiće srpski glumac Nikola Rakočević.
25.12.2025
13:30
Glumica Mirka Vasiljević glavna je zvezda serije "Dadilja sa sela" koja je prošle nedelje počela sa emitovanjem na Prva TV.
25.12.2025
12:55
Ako živite u stanu ili imate komšije koji se žale na buku, odabir psa može biti izazov, jer neke rase imaju glasne laveže zbog svog radnog instinkta.
25.12.2025
21:00
Sočan biftek obavijen aromatičnim nadevom i zlatno-pečenim lisnatim testom jedno je od onih jela koje bez mnogo truda ostavlja snažan utisak.
25.12.2025
18:20
Pečene kruške sa topljenim sirom, hrskavim orasima i mirisnim medom predstavljaju savršenu harmoniju ukusa koja se priprema brzo.
25.12.2025
17:00
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
25.12.2025
21:40
Odabir pravog broja lampica za jelku često je dilema, no uz nekoliko jednostavnih smernica lako se postiže skladno osvetljenje.
25.12.2025
17:40
Starleta i bivša učesnica rijalitija Senada Nurkić, poznatija kao Maca Diskrecija iznela je šokantne tvrdnje o rijaliti učesnici Aneli Ahmić.
25.12.2025
20:43
Pevačica Katarina Živković odlučila je da menje govori o svom partneru u javnosti, jer kako ističe, sama je zaslužna za svoj uspeh.
25.12.2025
20:09
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
25.12.2025
19:32
Pevač Uroš Živković doživeo je javni linč nakon što je izjavio da je našao ženu koja će da mu podiže dete i održava kuću.
25.12.2025
18:18
Danas su se navršile dve godine od smrti Mihaila Janjuševića, brata Marka Janjuševića Janjuša, a rijaliti učesnik ne prestaje da plače.
25.12.2025
17:39
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar