RUSI "RAZNELI" BRITANCE: Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio "bez rukavica"
108. 04. 2026. u 16:26
208. 04. 2026. u 16:26
Vesti
Srpska napredna stranka na predstojećim lokalnim izborima u Beogradu može da računa na 39,3 odsto glasova, dok koalicija oko Dragana Đilasa, Saše Jankovića i Vuka Jeremića ima čak tri puta slabiju podršku od naprednjaka! Naime, žuto-riđoj tajkunskoj koaliciji ovog trenutka svoj glas bi dalo svega 13,1 odsto birača!
Svi na čvrstim pozicijama
To pokazuje najnovije istraživanje jedne renomirane domaće agencije za istraživanje javnog mnjenja u koje je Informer imao uvid! Ova poslednja analiza rejtinga stranaka rađena je za potrebe jedne velike zapadne ambasade koja je želela da ima precizan uvid u tendencije rasta i pada rejtinga stranaka pred izbore u Beogradu 4. marta.
InformerPrema toj anketi, na trećem mestu je Aleksandar Šapić sa 10,5 procenata, SPS, čiji je kandidat za gradonačelnika Aleksandar Antić, za sada ima 8,7 odsto podrške, dok DS Dragana Šutanovca može da računa na šest odsto glasova. Kada bi se izbori održali u nedelju, cenzus bi još prošla koalicija Dveri-DJB sa 5,5 procenata i SRS Vojislava Šešelja sa tačno pet procenata. Istovremeno, blizu ulaska u Skupštinu grada je organizacija "Ne da(vi)mo Beograd" sa četiri odsto podrške, dok su sve ostale stranke daleko ispod neophodnog izbornog praga.

Nebojša Stefanović
FUNKCIONER SNS
Analitičar Dejan Vuk Stanković kaže da rezultati ovog istraživanja pokazuju da će u Beogradu, najverovatnije, kontinuitet vlasti imati SNS i SPS.
- Jasno je i da će kampanja, zbog prilično izjednačenog rezultata stranaka na vlasti i opozicionih partija, biti oštra i intenzivna i da će se svi boriti za svaki glas. Bukvalno je i jedan odsto glasova jako bitan i mogao bi da bude presudan - naglašava Stanković, dodajući da one stranke čiji se rejting kreće od četiri do šest odsto podrške moraju ozbiljno da zasuču rukave.
- Te stranke bi mogle da budu najveći gubitnici ovih izbora ukoliko ne odrade dobru kampanju i pređu cenzus. S druge strane, ovi rezultati pokazuju sliku Beograda koja je otprilike ista kao i za predsedničke izbore - ističe Stanković, podvlačeći da je razlika u tome što se tada pojavio Beli, a sada je to Šapić.
S druge strane, direktor agencije "Partner konsalting" Miroslav Šutić kaže da se krajnji izborni rezultat neće mnogo razlikovati od ovih istraživanja javnog mnjenja.
|
Đilas nikako da prikupi potpise Kandidat za gradonačelnika Dragan Đilas i njegovi prilepci Saša Janković, Vuk Jeremić, Borko Stefanović i Janko Veselinović ni četvrti dan zaredom ne uspevaju da skupe dovoljan broj potpisa za predaju svoje izborne liste! Iako su pre samo nedelju dana tvrdili da će ceo posao biti obavljen za jedan dan (!), a lista biti predata u sredu 24. januara, očigledno je da ova propala dosistička koalicija nije uspela da ubedi Beograđane ni da im daju potpis za listu. Da blam bude veći, oni svakodnevno preko društvenih mreža agituju da Beograđani dođu i daju im svoj potpis... |
Bez većih promena
- Ne očekujem neku snažnu kampanju koja bi drastično mogla da poremeti ovakve i slične rezultate istraživanja. Do izbora je ostalo još nekih mesec dana i za to vreme slabo šta može značajnije da se promeni i izmeni postojeće stavove građana. Ne verujem ni da neki veći skandali mogu da poremete ovaj odnos snaga. Ako su ovi procenti korektno izmereni, oni se lako mogu pretvoriti u izborni rezultat, s eventualnim mikropromenama - ocenjuje Šutić.
Bez većih promena
- Ne očekujem neku snažnu kampanju koja bi drastično mogla da poremeti ovakve i slične rezultate istraživanja. Do izbora je ostalo još nekih mesec dana i za to vreme slabo šta može značajnije da se promeni i izmeni postojeće stavove građana. Ne verujem ni da neki veći skandali mogu da poremete ovaj odnos snaga. Ako su ovi procenti korektno izmereni, oni se lako mogu pretvoriti u izborni rezultat, s eventualnim mikropromenama - ocenjuje Šutić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 8 godina
Gradjani Beograda treba da glasaju za SNS jer su dobili do sada u Beogradskim opstinama o cemu nisu do sada nikada dobili jer su ih opozicionari-Djilas i njegovi tajkuni opljackali i prezaduzili sto je Mali-Gradonacelnik izgradio i vratio 50% Djilasove pljacke zasta treba da odgovara-most,tramvaji Kosutnjak itd.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
08.04.2026
13:42
Dragan J. Vučićević je tokom emisije Kolegijum izneo podatke o gledanosti nove informativne emisije na Informer TV "Srpskog dnevnika".
07.04.2026
11:48
Srpski dnevnik koji je sinoć prvi put emitovan na Informer TV oduševio je narodni auditorijum sudeći po komentarima gledalaca.
07.04.2026
10:51
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
06.04.2026
21:39
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
08.04.2026
18:00
Povodom Svetskog dana Roma, koji se obeležava 8. aprila, večeras je zasijala Kula Beograd.
08.04.2026
22:54
Lokomotiva "Milan" zauzima posebno mesto u srpskoj istoriji kao prva lokomotiva proizvedena u Srbiji.
08.04.2026
22:00
Završena je 30. epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer TV, koja je gledaoce do samog kraja držala kraj malih ekrana.
08.04.2026
19:00
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
08.04.2026
18:13
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
08.04.2026
23:29
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
08.04.2026
22:34
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
08.04.2026
21:44
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
08.04.2026
21:29
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas između Kovina i Smedereva.
08.04.2026
20:50
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
08.04.2026
23:10
Sukob Izraela i Hezbolaha dobija novu dimenziju direktnim uključivanjem Iranske revolucionarne garde u retoriku odmazde.
08.04.2026
22:20
Mađarska planira da kupi američke raketne sisteme HIMARS u vrednosti od 700 miliona dolara, saopštila je danas Bela kuća.
08.04.2026
21:40
Ukrajinski televizijski kanali bliski vlastima u Kijevu objavili su da je Ukrajina „ponovo pobedila“, ovoga puta u kontekstu sukoba sa Iranom, uz tvrdnju da je ključnu ulogu u toj navodnoj pobedi odigrala ukrajinska protivvazdušna odbrana.
08.04.2026
21:10
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
08.04.2026
18:05
Glumca Milenka Pavlova je na snimanju "Srećnih ljudi" ošamarila koleginica Aleksandra Nikolić.
08.04.2026
14:38
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
08.04.2026
10:54
Javni servis Srbije će na dan Vaskrsa emitovati domaći film "Tajvanska kanasta" koji je premijeru imao pre 41. godinu, tačnije 30. marta 1985.
08.04.2026
12:36
Prema veštačkoj inteligenciji najbolji film o Isusu Hristu je "Stradanje Isusovo" koji je režirao Mel Gibson.
08.04.2026
12:14
Glumica Nataša Lion je šokirala sve prisutne kada se pojavila u više nego provokativnoj kombinaciji na premijeri treće sezone serije Euforija.
08.04.2026
21:40
Tamni kolutovi ispod očiju mogu se pojaviti zbog umora, stresa ili genetike i često čine da lice izgleda iscrpljeno.
08.04.2026
21:00
WhatsApp je predstavio niz noviteta koji bi trebalo da dodatno unaprede korišćenje ove popularne aplikacije za dopisivanje.
08.04.2026
18:20
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
08.04.2026
17:40
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
08.04.2026
17:00
Bivši verenici Asmin Durdžić i Stanija Dobrojević ne prestaju da iznose "prljav veš" iz svog odnosa.
08.04.2026
23:02
Danas su u "Elitu" uneti pokloni za Boru Santanu, među kojima se našao i verenički prsten za njegovu devojku Anastasiju Brčić.
08.04.2026
22:31
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
08.04.2026
22:07
Nina Đogani, ćerka Anabele Atijas i Gagija Đoganija, otkrila je da dečka krije od javnosti jer on ne želi da se medijski eksponira.
08.04.2026
21:48
Pevačica Sandra Rešić progovorila je o razlozima kraha ljubavi sa pevačem Miroslavom Ilićem.
08.04.2026
21:08
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar