AMERIKU NE ZANIMA ŠTO SU EVROPSKI VOJNICI NA GRENLANDU: "To neće promeniti Trampov stav"
115. 01. 2026. u 21:31
215. 01. 2026. u 21:31
Vesti
Direktor RTS Dragan Bujošević, u narodu poznatiji kao Žuti Bujke, dokazao je da je veći Đilas od Đilasa!
Emitovanje predizbornog spota liste "Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd" zabranjeno je u noći između subote i nedelje pošto je RTS prijavio Regulatornom telu za elektronske medije (REM) da se u jednom kadru spota navodno krši zakon!?! Pritom, na sporni spot nisu se žalili ni Dragan Đilas ni Aleksandar Šapić, čiji se likovi pojavljuju u kadru.
Zvali devet puta
U saopštenju REM navodi da je svim televizijama zabranjeno emitovanje predizbornog spota SNS.
|
Cenzura i šikaniranje Nacionalna televizija uvodi cenzuru i otvoreno se stavlja na stranu opozicije, pritom šikanirajući SNSIvana Vučićević, urednica Studija B |
"Na osnovu zahteva JMU RTS za monitoring predizbornog spota izborne liste 'Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd', Savet REM odlučio je da naloži hitno obustavljanje emitovanja izborne oglasne poruke, koja sadrži zapise likova kandidata drugih izbornih lista bez njihove saglasnosti", piše u saopštenju.
Ovoj odluci, kako saznajemo, prethodio je nezapamćen pritisak vrha RTS na rukovodstvo REM.
- Ljudi sa RTS su, osim pisanog prigovora, uputili tačno devet telefonskih poziva ljudima iz REM, zahtevajući da se spot odmah zabrani. Tačno toliko puta je zvao i urgirao generalni sekretar RTS Stanislav Veljković. Tolika rešenost da se izgura zabrana iznenadila je sve u REM, pogotovo što na spot nisu reagovali ni Đilas ni Šapić. Moguće da je sve to njihov dogovor, mada me ne bi čudilo ni da Bujošević želi da se dodvori opoziciji posle protesta ispred zgrade RTS... - objašnjava naš izvor.

I dok se Bujošević juče ovim povodom nije oglašavao, generalni sekretar RTS Stanislav Veljković kaže da je njihova intervencija "pogrešno interpretirana u javnosti". On nije umeo da objasni zašto je RTS tražio zabranu spota kada to nisu radili ni Đilas ni Šapić.
- RTS je tražio mišljenje REM jer nam je izgledalo da spot nije u skladu sa Zakonom o oglašavanju. Nismo tražili zabranu, već samo mišljenje. To nema veze sa SNS, niti smo želeli da bilo kome naudimo. Isto smo postupili i tokom kampanje za predsedničke izbore prošle godine, kad smo tražili mišljenje u vezi sa Jeremićevim spotovima... - ističe Veljković, dodajući da je to "uobičajena procedura" (?!?).
Dragan Đilas, slučajno ili ne, posle odluke REM oglasio se saopštenjem u kojem ističe da je "sa velikim čuđenjem pročitao odluku o zabrani spota" i da se zalaže za njeno ukidanje. Lider SNS Aleksandar Vučić, s druge strane, poručuje da će ta stranka poštovati odluku nadležnih organa:
- Spot je šaljiv, nije uvredljiv, ali govori istinu. Poštovaćemo odluke državnog organa...
Brutalna cenzura
Glavna urednica Studija B Ivana Vučićević smatra da je ovo "skandal nad skandalima u režiji RTS".
- Nacionalna televizija uvodi cenzuru i stavlja se na stranu pojedinih političara, otvoreno šikanirajući SNS. RTS vidi navodne uvrede, a ne vide ih ni Đilas ni Šapić?! Kako je to moguće?! Kako RTS sad primećuje uvrede, a nije ih primećivao u skandaloznim spotovima DS koje je svojevremeno emitovao? Ako nečeg dobrog ima u ovoj odluci, to je činjenica da danas u Srbiji funkcionišu institucije za razliku od 2012. godine, kada su Tadić i DS vodili najprljaviju kampanju, a REM je ćutao... - zaključuje Vučićevićeva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
15.01.2026
22:02
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
15.01.2026
21:12
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
15.01.2026
23:50
Učesnice Exatlona Anabela Zonai i Milica Ohman otvoreno su kritikovale cimere iz Plavog tima, iako same pripadaju istoj ekipi.
15.01.2026
23:16
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
15.01.2026
22:47
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i najvišom temperaturom do 10 stepeni. Ujutru nas očekuje mraz, a tokom dana biće suvo i relativno toplo.
16.01.2026
06:45
Zvanični srednji kurs dinara za evro danas iznosi 117,3492 dinara.
16.01.2026
07:00
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
15.01.2026
21:40
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su isključenje vode u Beogradu.
15.01.2026
22:10
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
15.01.2026
21:28
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
15.01.2026
22:47
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
15.01.2026
21:54
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
15.01.2026
21:45
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
15.01.2026
21:06
Na dramatičnom snimku sigurnosnih kamera na jednoj zgradi u Čačku zabeležen je uznemirujući napad koji se dogodio u ulazu u objekat, a okolnosti incidenta zasad nisu u potpunosti razjašnjene.
15.01.2026
23:35
15.01.2026
23:22 >> 23:29
15.01.2026
19:50 >> 22:49
U noćnom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Rjazanjsku oblast povređene su dve osobe, potvrdio je guverner Pavel Malkov. Povređenima je ukazana ambulantna pomoć i, prema zvaničnim informacijama, nisu životno ugroženi.
16.01.2026
07:40
Evropska komisija saopštila je da pokreće primenu novog mehanizma za korekciju cene ruske nafte, kojim se prvi put uvodi automatski i dinamički sistem za određivanje gornje granice cene.
16.01.2026
06:40
Rusija nema nikakve teritorijalne pretenzije prema Grenlandu i ne planira agresivne poteze u Arktiku, izjavio je ambasador Rusije u Danskoj Vladimir Barbin.
16.01.2026
06:15
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zapretio je da će primeniti Zakon o pobuni ukoliko zvaničnici savezne države Minesote ne zaustave demonstrante koji, prema njegovim rečima, ciljaju pripadnike imigracionih službi.
16.01.2026
05:30
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
15.01.2026
13:01
Žarko Laušević je u svojoj knjizi "Padre, idiote" detaljno opisao jedan svoj susret sa Željkom Ražnatovićem Arkanom.
15.01.2026
16:01
Glumica Sidni Svini se u trećoj sezoni serije "Euforija" pojavljuje u do sada najprovokativnijem izdanju.
15.01.2026
11:13
Glumac Miodrag Radovanović je još u detinjstvu dobio nadimak "Mrgud" nakon jedne nesuglasice sa školskim drugom.
15.01.2026
15:10
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
15.01.2026
14:02
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
16.01.2026
08:00
Ako je istraživanje koje je objavio The Sun tačno, onda ste zaista srećnica ako vaš muškarac ima smeđe oči i bradu.
15.01.2026
23:20
Brz obrok koji je istovremeno ukusan i zasitan su njoke u bogatom krem sosu od pečuraka.
15.01.2026
22:20
Manekenka Bela Hadid privukla je sve poglede na premijeri nove serije "The Beauty", koja je održana u prestižnom Muzeju moderne umetnosti u Njujorku.
15.01.2026
21:40
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
15.01.2026
21:00
Kik-bokser Miloš Stojanović Tigar ističe da veruje u Boga, a sada je na društvenoj mreži Instagram podelio i snažnu motivacionu poruku.
15.01.2026
23:41
Sestra pevačice Nataše Bekvalac, modna kreatorka Kristina Bekvalac, odlučila se na veliku promenu imidža, što joj je teško palo.
15.01.2026
23:11
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
15.01.2026
22:46
Pevač Acko Nezirović otvoreno priznaje da već decenijama farba kosu i da se toga nimalo ne stidi.
15.01.2026
22:17
Političar Čedomir Jovanović napustio je stan sa prijateljem Aleksandrom Kosom s kojim živi, kako bi otišli do marketa, gde su se držali za ruke.
15.01.2026
21:43
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar