• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: espreso/mediji

14.08.2018

17:55

(FOTO/ANKETA) OVAKO SU ŠIPTARI PODELILI KOSOVO: Srbiji šipak, njima sve i plus Preševska dolina!

Vesti

(FOTO/ANKETA) OVAKO SU ŠIPTARI PODELILI KOSOVO: Srbiji šipak, njima sve i plus Preševska dolina!

Albanski mediji s Kosova objavili su mapu takozvane Republike Kosovo, nakon eventualnog razgraničenja sa Srbijom. Cilj je da se i dodatno isprovocira Beograd

Ono što odmah upada u oči jeste da je Sever Kosova, koji bi po nekom dogovoru trebalo da bude deo Srbije, pradstavljen kao autonomni i u sastavu takozvane Republike Kosovo.

Taj deo na objavljenoj mapi označen je bojama Srbije (plava u ovom slučaju) i Kosova (siva).

DAČIĆ: Slažem se sa Angelom da nema promene granica, jer Srbija nikad nije imala granicu sa Kosovom!

Deo Preševa i Bujanovca albanski mediji su pripojili Kosovu i obojili ga crvenom bojom, dok je za njih još jedino sporna Medveđa, koju su ostavili u Srbiji, ali su je prošarali sivom bojom Kosova s mape.

VUČIĆEVIĆ: Srbi sa KiM treba da znaju ko je kriv što će ostati da žive u suverenoj i lažnoj državi!

Printskrin

To praktično znači da taj deo vide kao albansku pokrajinu u Srbiji, poput Severa Kosova koji bi prema njihovim željama bio srpska autonomna oblast na Kosovu.

(VIDEO) KRATKO I JASNO! Evo kako je Vučić "razbio" Šolakovog i Đilasovog novinara sa CIA TV N1!

Anketa

Anketa

Tagovi:

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set