REZULTATI IZBORA NA KOSOVU I METOHIJI: Srpska lista ostvarila ubedljivu pobedu
107. 06. 2026. u 22:03
207. 06. 2026. u 22:03
Vesti
Tajkuni Dragan Šolak i Dragan Đilas tajno pregovaraju o kupovini TV Prva i O2 TV, dve televizije sa nacionalnom frekvencijom, otkriva Informer!
Šolak i Đilas ove nedelje su, kako saznajemo, vlasniku televizija, grčkom biznismenu Teu Kirijakuu, dali 'obavezujuću ponudu za preuzimanje' tešku više od sto miliona evra! Šolak, koji je vlasnik SBB, i Đilas, koji kontroliše ogroman deo medija u Srbiji, kupovinom TV Prva i O2 TV postali bi monopolisti i kontrolisali bi više od 50 odsto tržišta elektronskih medija u zemlji.
Ne žale novca
Prema rečima naših izvora, razgovori Šolaka i Đilasa sa Teom Kirijakuom intenzivno traju već neko vreme i u poslednjih desetak dana ušli su u završnu fazu.
- Šolak je u dogovoru sa Đilasom rešio da pošto-poto kupi Prvu i O2. Kirijaku je, s druge strane, još pre godinu dana odlučio da se povuče sa srpskog tržišta i sada je samo pitanje da li će mu Šolak i Đilas ponuditi dovoljno para... - prenosi izvor Informera koji je odlično upućen u pregovore o kupovini dve televizije.
Takođe, kako saznajemo, Dragan Šolak preko svoje firme SBB uveliko se sprema da uđe i u biznis merenja televizijskih rejtinga i šerova.
- On će tako pokušati i da manipuliše podacima o gledanosti. Njegov i Đilasov cilj je da kontrolišu što veći deo javnog mnenja i da na taj način pokušaju da izazovu promenu vlasti u Srbiji - kaže jedan od naših sagovornika.
Mario Spasić iz Saveta za monitoring ocenjuje da je na delu pokušaj preuzimanja medijske scene.
- Veoma je opasna tolika koncentracija medijske moći. Nadležna regulatorna tela ne bi smela ovako nešto da dozvole. Ne može postojati samo jedan mikrofon koji bi bio u rukama jednog čoveka ili jedne grupe ljudi. Koncentracijom medijske moći ugrožava se sloboda medija - upozorava Spasić.
I dok se Šolak i Đilas juče nisu oglašavali i nisu odgovarali na naša pitanja, direktorka Studija B Ivana Vučićević kaže da sve ovo nije iznenađenje.
- Za Šolaka i Đilasa je normalno, njima se podrazumeva da oni i samo oni kontrolišu medije i marketinški kolač, ucenjujući i novine i televizije. Za Đilasa je normalno da novinare izbacuje sa konferencija i preti im zatvorom. Normalno mu je i da od REM traži da krši zakon i oduzima nacionalne frekvencije televizijama koje objavljuju informacije o njegovim mutnim poslovima sa Šolakom... Ali čak i da im uspe ovaj opasan naum, nijedna laž im neće pomoći da promene mišljenje građana. Kolegama kojima će Šolak postati vlasnik, a Đilas urednik, želim sve najbolje, uz upozorenje da mogu završiti na sudu ili čak u zatvoru ako budi radili po svojoj savesti - podvlači Vučićevićeva.
Uhodan tandem
Vladimir Orlić, zamenik šefa poslaničke grupe SNS, navodi da Šolak i Đilas samo šire partnerski biznis.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potvrđuje da su Đilas i Šolak dali ponudu Grcima da kupe O2 TV i TV Prva.
- Oni već kontrolišu SBB, najvećeg kablovskog operatera u Srbiji i najvećeg internet provajdera. Sada bi hteli i dve televizije sa nacionalnom frekvencijom. Žele da svima upravljaju! Kada bi kupili ove dve televizije, mislite li da bi na njima neko smeo da pomene milione na Đilasovom i Jeremićevom računu? Naravno da ne! Reč je samo o tome da Đilas i kompanija zapravo žele da preko politike unište konkurenciju - podvlači Vučićević.
- Đilas ima ogromno iskustvo u kontroli medija iz perioda kada je žario i palio Srbijom, a i dosadašnja saradnja tajkunskog dvojca bila je vrlo plodonosna. Od milionskog posla sa zgradom na Novom Beogradu, pa sve do zajedničkih firmi u poreskim rajevima... Pošto su već uhodan tandem, sada ubrzano zaposedaju tržište medija u Srbiji. Dok jedan operiše milionima, drugi tuži, preti zatvorom, oduzimanjem frekvencija i zatvaranjem svima koji odbiju saradnju sa njima. To je u skladu sa čuvenom Đilasovom devizom: "Zgaziću svakog ko mi se nađe na putu" - zaključuje Orlić.
'Malteške mućke': Izbegavaju porez
Kako smo ranije pisali, gazda SBB Dragan Šolak, koji sa Đilasom kontroliše većinu elektronskih medija u Srbiji, kupio je za 650.000 evra državljanstvo Malte ne bi li izbegao plaćanje poreza u Srbiji i Hrvatskoj.
* SBB
* Total TV
* Grand
* 8 kanala Sport kluba
* N1
* Sinemaniju
* TV Ultra
Kako je pisala "Malta tudej", Đilas i Šolak su preko svojih ljudi u julu 2017. registrovali firmu na Malti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
07.06.2026
17:46
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
07.06.2026
18:21
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
07.06.2026
23:15
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je najnovije saopštenje o vremenskim prilikama u našoj zemlji do kraja današnjeg dana.
07.06.2026
21:30
Postoji zabluda da je patrijarh Pavle predložio da se Petrovski post ukine, ali istina je da je predložio da isti traje samo sedam dana.
07.06.2026
21:00
Patrola saobraćajne policije zaustavila je noćas oko 2 sata posle ponoći na Novom Beogradu, u Ulici Jurija Gagarina, vozilo "golf" radi kontrole.
07.06.2026
23:40
Građevinski radnik se bori za život nakon što je danas oko 17 sati teško povređen na gradilištu u Novom Beogradu.
07.06.2026
22:38
Prošlo je 29 godina otkako je na Senjaku 7. juna 1997. godine ubijen Milan Roganović Rogo, visokopozicionirani član "klana Amerika".
07.06.2026
21:00
U pucnjavi koja se danas dogodila na na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu jedan od ranjenih je Amel B, saznaje Avaz.
07.06.2026
20:45
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
07.06.2026
20:00
Iran je večeras pokrenuo vazdušni napad na sever Izraela. Ovo je prvi napad nakon primirja 8. aprila, javlja Times of Israel.
07.06.2026
21:31
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
07.06.2026
22:45
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
07.06.2026
22:18
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
07.06.2026
22:00
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Cveće nije samo prelepa dekoracija, već nosi jedinstvenu simboličku moć. Prema verovanjima, ljubičice mogu da privuku ljubav.
07.06.2026
22:00
Ostati budan do kasno i izlagati se svetu od 00:30 do 6 ujutru, povećava rizik od dijabetesa.
07.06.2026
20:00
Za Lavove, Škorpije i Jarčeve uskoro stiže povišica, a stanje na računu će se tek popravljati u narednim mesecima.
07.06.2026
19:00
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
07.06.2026
18:00
Tortilja sa piletinom i povrćem može se jesti i topla i hladna, a u sebi objedinjuje sve važne hranljive sastojke potrebne za jedan kompletan obrok.
07.06.2026
17:00
Rijaliti učesnica Aneli Ahmić šokirala je javnost kada u "Eliti 9" nije mogla da se seti koje godine je rodila ćerku Noru.
07.06.2026
23:14
Tajna veza glumice Jelisavete Orašanin i njenog kolege Pavla Mensura traje najmanje dva meseca.
07.06.2026
22:42
Pevač Haris Džinović oštro je reagovao na pitanje voditeljke Bojane Lazić o patnji zbog propale ljubavi.
07.06.2026
22:11
Od ludačkih ubrzanja na auto-putu do punjenja novinskih stubaca zbog divljanja za volanom, ovo je spisak najvećih "gasera" na srpskoj estradi.
07.06.2026
21:43
Dok mnoge javne ličnosti venčanje pretvaraju u spektakl sa stotinama zvanica, ovi poznati parovi najvažniji dan u životu proveli su krugu najbližih.
07.06.2026
20:36
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar