KURTI, DŽABE SE KU*ČIŠ! KOSOVO NE MOŽE DA TUŽI SRBIJU ZA GENOCID, A EVO I ZAŠTO! Stručnjaci objasnili ŠTA SE KRIJE iza pretnji novog šiptarskog premijera!
Podeli vest
Kosovo nema nikavog pravnog osnova da podnese bilo kakvu tužbu protiv Srbije bilo kojoj međunarodnoj insitituciji, pa ni Međunarodnom sudu pravde, jer nije država, niti je član Ujedinjenih nacija, slažu se srpski pravnici
- Takozvano Kosovo nema legitimaciju da pokrene postupak pred Međunarodnim sudom pravde jer nije država, a to je neophodni uslov prema Statutu tog suda - izričit je profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Bojan Milisavljević.
Odlaganje u procesu formiranja nove kosovske vlade nije impresioniralo specijalnog izaslanika predsednika SAD za dijalog između Beograda i Prištine Ričarda Grenela, piše Gazeta Ekspres
20.01.2020
20:40
On je podsetio da je i ranije bilo takvih najava koje nisu donele nikakve rezultate.
Prema njegovom mišljenju, najava novog kosovskog premijera Aljbina Kurtija da tuži Srbiju pred MSP, pokazuje da on gubi strpljenje jer je, kako kaže, očigledno da Kosovo neće moći da zaokruži svoju državnost.
- Što više vremena prolazi i što više država povlači ili preispituje svoju odluku o priznavanju Kosova, to će potezi Kosova biti nelogičniji i sve lošiji. Ovakve najave služe samo za unutrašnju političku upotrebu - zaključio je profesor.
I beogradski advokat Branislav Tapušković smatra da Kosovo nema pravnog ni činjeničnog ni pravnog osnova za podnošenje tužbe protiv Srbije bilo kom međunarodnom sudu i najavu Kurtija da će podneti tužbu vidi kao propagandu i dnevno političku temu.
Tapušković za genocid odgovorim smatra NATO.
- Ako je genocid izvršen, njega je prema svim narodima izvršio NATO bombardovanjem Srbije 1999. godine, kada su sa Kosova su bežali i Srbi i Albanci - rekao je Tapušković.
On je podsetio da je zbog NATO bombardovanja 750.000 Albanaca otišlo sa Kosova u Albaniju, Makedoniju i Crnu Goru i da su se vratili nakon prestanka.
Sa druge strane, kako je naveo, 250.000 Srba je napustilo sa Kosova nakon prestanka bombardovanja.
Foto: kosovo online/printscreen
Prema njegovom shvatanju, upravo bombardovanje NATO-a ima genocidne dimenzije prema oba naroda, jer je, kako je rekao, ta alijansa naterala narod da beži sa Kosova, uništavajući kompletnu infrastrukturu.
I advokat Toma Fila ističe da bi država koja želi da podnese tužbu Međunarodnom sudu pravde morala da bude član Ujedinjenih nacija, i podseća da je Kosovo po Rezoluciji Saveta bezbednosti 1244 - teritorija, a ne država.
Prema njegovim rečima, nije prvi put da se Srbiji pripisuju ratni zločini i genocidi.
- To je počelo od Vukovara 1991. godine. Hrvati nam najavljuju tužbu za sve to... Nešto slično je pričao i Izetbegović. Ne znam kom sudu taj Kurti misli da tuži, jer taj sud ne postoji - rekao je Fila.
Aljbin Kurti je najavio u ponedeljak u svom ekspozeu u kosovskom parlamentu da će, dok on bude na čelu vlade, pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu podneti tužbu protiv Srbije za navodne zločine počinjene na Kosovu tokom poslednjih sukoba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Smrad
pre 5 godina
odite u Prištinu te tamo recite da nije država ako smete
Odlaganje u procesu formiranja nove kosovske vlade nije impresioniralo specijalnog izaslanika predsednika SAD za dijalog između Beograda i Prištine Ričarda Grenela, piše Gazeta Ekspres
Advokat blokader Aleksandar Olenik, kom je očigledno jedan od glavnih zadataka blaćenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, sad je otišao još dalje u svojoj prvljavoj kampanji protiv srpskog lidera pa iskoristio Ukrajinu kako bi ga zavadio sa šefom Kremlja Vladimirom Putinom.
Grupa blokaderskih sudija i tužilaca okupila se danas u 13 časova ispred Ustavnog suda u Beogradu i još jednom pokazala kako izgleda totalni blokaderski debakl.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
Baranin Vladimir Ulama (38) visokorangirani pripadnik "škaljarskog klana" i jedan od glavnih saradnika pokojnog vođe barskog ogranka te kriminalne grupe, Mileta Radulovića Kapetana, uhapšen je juče na Dorćolu u Beogradu.
Natali Rej (56) iz britanskog Herne Beja suočava se s višedecenijskom zatvorskom kaznom u SAD zbog krađe šest boca luksuznog vina Domaine de la Romanée-Conti, vrednog oko 42.000 dolara.
Špansko ministarstvo poljoprivrede saopštilo je danas da se istražuje da li je epidemija svinjske kuge, koja se nedavno pojavila u regionu Barselone, mogla biti izazvana curenjem virusa iz laboratorije.
Američka delegacija, predvođena Trampovim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom Džaredom Kušnerom, ove nedelje boravila je u Moskvi na razgovorima sa Vladimirom Putinom.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Cene pametnih telefona i drugih uređaja koji koriste memoriju mogle bi porasti zbog velike potražnje za komponentama, posebno u industriji veštačke inteligencije.
Tatjana, majka učesnika "Elite 9" Uroša Stanića, progovorila je o odnosima u porodici, ističući da je godinama bila između sina i supruga tokom njihovih sukoba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar