Ambasador SAD u Beogradu Entoni Godfri izjavio je danas da će učiniti sve što može da srpsko - američke odnose dovede do najviše tačke u istoriji
Godfi je na video proslavi 244. Dana nezavisnosti, uz intoniranje himni Srbije i SAD, rekao da prošlost ukazuje da prijateljstvo i partnerstvo SAD i Srbije ima potencijal da bude jače i dublje i naglasio da SAD žele da pomogne Srbiji da "krupnim koracima, kao lider Zapadnog Balkana, ide ka članstvu u EU".
"SAD bi želele da u ovom regionu bude više stabilnosti i prosperiteta. Za to se zalaže specijalni izaslanik predsednika Donalda Trampa, Ričard Grenel, i nada se da će se uz pomoć privrede i investicija uspostaviti više normalnosti u odnosima Beograda i Prištine", rekao je Godfri.
Kako je kazao, ideali SAD su mir, blagostanje i partnerstvo i poželeo je Srbiji da u miru i blagostanju zauzme svoje zasluženo mesto u zajednici evropskih naroda.
"Amerika želi da prestane odliv mozgova, da se Srbija posveti reformama koje su potrebne da se izgradi tranparentno, praktično i efikasno sudstvo. Amerika se nada da će Srbija izgraditi političku kulturu u kojoj se slobodno raspravlja o širokom spektru različitih mišljenja", rekao je ambasador.
Godfri je podsetio da su SAD u prethodnih 20 godina pomogle Srbiju sa skoro milijardu dolara pomoći i četiri milijarde direktnih investicija od strane američkih firmi, a da su tokom epidemije kovid-19 pomogle Srbiju sa skoro tri miliona dolara pomoći, pre svega u vidu nabavke zaštitne opreme za biračka mesta.
Godfri je u govoru naveo da je ovo njegova prva proslava 4. jula u Beogradu i da je za osam meseci, koliko je ambasador u Beogradu, iako je većinu vremena proveo zatvoren zbog epidemije, imao priliku da poseti razne delove Srbije u kojime je bio srdačno dočekivan.
Ambasador se zahvalio i svima koji su se poslednjih meseci trudili da ostanemo zdravi i bezbedni.
"Lekari, medicinske seestre, policija, radnici u marketima, dostavljači, prosvetni radnici, roditelji koji su se trudili da održe pažnju dece, radnici gradske čistoće, hvala svima vama, vi ste pravi heroji. Jedva čekam da nastavim svoje doživljaje u Srbiji, upoznam sve vas i saznam što više o ovoj divnoj zemlji", zaključio je Godfri.
Proslavi, koja je prvi put organizovana virtuelno, prisustvovali su Godfri, njegova supruga, sinovi, Godfrijev zamenik i ostalo osoblje ambasade.
U okviru proslave održan je i virtuelni koncert članova orkestra američkih vojnih snaga.
Dok predsednik Aleksandar Vučić i državni vrh Srbije zvanično predstavljaju državu i u ambasadi Amerike, ali i na prijemima u ruskoj, kineskoj i drugim ambasadama, što je normalno za svaku zemlju, Dragan Đilas i Boško Obradović očajnicki liju suze i napadaju Amerikance jer ih nisu pozvali na prijem
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok predsednik Aleksandar Vučić i državni vrh Srbije zvanično predstavljaju državu i u ambasadi Amerike, ali i na prijemima u ruskoj, kineskoj i drugim ambasadama, što je normalno za svaku zemlju, Dragan Đilas i Boško Obradović očajnicki liju suze i napadaju Amerikance jer ih nisu pozvali na prijem
Američki Stejt department oglasio se povodom najave da od sutra počinje strateški dijalog Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, istakavši kako to odražava novu eru odnosa dve zemlje.
Kineski elektromobil "ora ballet cat" osmišljen je isključivo za žene i nudi nešto što nijedno auto pre njega nije imao: ogledalo za šminkanje sa kristalima, deo za ruž i selfi kameru.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da su razgovori između MOL-a i Gaspromnjefta o NIS-u u toku i da su takvi razgovori teška stvar.
Anafilaktički šok izazvan ujedom pčele, ose ili stršljena može dovesti do zastoja srca za samo 15 minuta, a jedino oružje je auto-injektor adrenalina koji ne sme svako da nosi.
Univezitetski klinički centar (UKC) Niš šalje sutra avionom Vlade Srbije svoj multidisciplinarni medicinski tim u Crnu Goru po pacijente povređene u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedelju na magistarlnom putu Lipci-Grahovo.
Najnoviji slučaj iz okoline Pančeva u kojem je prošle nedelje policija tokom pretresa kuće u plišanoj igrački pronašla oko 55 grama praha za koje se sumnja da je kokain, ponovo je skrenuo pažnju javnosti na neobična mesta na kojima krijumčari skrivaju narkotike.
Prijedorčanki M. M. produžen je pritvor za još dva meseca, nakon što je prethodno provela 30 dana iza rešetaka zbog sumnje da je brutalno fizički napala dvojicu muškaraca, pri čemu je jedan od njih zadobio teške telesne povrede, potvrđeno je danas za Srnu iz Okružnog javnog tužilaštva Prijedor
Dve osobe poginule su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u sredu oko 19 časova dogodila na raskrsnici državnih puteva DC-547 i DC-54 kod Obrovca, u blizini nekadašnje fabrike glinice.
Stalni predstavnik Rusije pri OEBS Dmitrij Poljanski izneo je niz oštrih optužbi na račun Evropske unije, tvrdeći da evropske države opravdavaju napade na Ruse.
Američka agencija Blumberg objavila je analizu u kojoj navodi da se Rusija istovremeno suočava sa vojnim, ekonomskim, diplomatskim i društvenim izazovima.
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
Iako važe za jedno od najlakših povrća za uzgoj, tikvicama je nekada potreban mali podsticaj kako bi davale plodove sve do jeseni. Tajna iskusnih baštovana krije se u jednom jednostavnom koraku pre same sadnje malčiranju zemljišta.
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
Pevačica Dara Bubamara trenutno boravi na primorju gde uživa sa 20 godina mlađim dečkom, a neretko provode vreme i na luks jahti odakle se sada oglasila.
Reper Dragomir Despić, poznatiji kao Desingerica, oglasio se nakon što je na jednom profilu na društvenim mrežama pokrenuta peticija da mu se zabrani nastupanje u Crnoj Gori.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.