Donald Tramp ozbiljno razmatra mogućnost da posle reizbora za predsednika SAD u okviru "balkanske turneje" već u novembru poseti našu zemlju. Oduševio ga podatak da ga u SAD podržava čak 89 odsto Srba
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp mogao bi već krajem ove godine da poseti Srbiju! Prema tvrdnjama naših odlično obaveštenih diplomatskih izvora, Tramp sa najbližim saradnicima ozbiljno razmatra mogućnost da u slučaju pobede na predsedničkim izborima u SAD 3. novembra svoj drugi mandat u diplomatskom smislu započne "balkanskom turnejom", u okviru koje bi posetio i Srbiju!
Najpopularniji u Srbiji
Kako tvrde upućeni, Trampov protokol već je isplanirao i neke detalje "balkanske turneje". U okviru nje, prva destinacija bila bi Beograd, i to iz više razloga.
Foto: reuters
Donald Tramp
- Pre svega, jedna od presudnih činjenica u donošenju odluke o planiranju "balkanske turneje" bilo je istraživanje IRI-ja (Međunarodni republikanski institut, prim. aut.), u kome se navodi da će čak 89 odsto Srba u SAD glasati za Trampa. Takođe, predsednika Amerike oduševljavaju i tvrdnje koje je dobio iz više izvora da je on u Srbiji danas popularniji nego u svim ostalim evropskim zemljama. U prilog tome govori i najava dolaska njegove ćerke i, još važnije, vrlo bliske saradnice Ivanke Tramp u Beograd. Njena poseta mogla bi da bude svojevrsna "prethodnica", posle koje bismo mogli da govorimo i o definitivnom dolasku samog Trampa na već pripremljen teren. Ma koliko bio spontan i neposredan, on je ipak predsednik SAD i zna se pod kojim i kakvim uslovima može da poseti neku zemlju - objašnjavaju naši diplomatski izvori.
Oni podsećaju i da je nedavno sam Tramp, prilikom potpisivanja tzv. sporazuma o normalizaciji ekonomskih odnosa Beograda i Prištine, pomenuo da bi voleo da obiđe ove krajeve.
Smajlovićeva: Vučić je bio rame uz rame sa Trampom!
Poznata novinarka i nekadašnja urednica "Politike" Ljiljana Smajlović ocenila je, gostujući na TV Prva, da je Srbija zahvaljujući predsedniku Aleksandru Vučiću ostvarila veliki diplomatski trijumf u Vašingtonu.
- Važne stvari su se desile. Ko je bio jači u Vašingtonu? To je lako pitanje. Mi smo jači, naravno. Nema govora! Vučić nije moćan kao Tramp, ali je bio u najmanju ruku izjednačen s njim. Priština je otišla u Ameriku sa mišlju da će se potpisati priznanje, ali ništa od toga. Vidi se i po plaču i kukanju naših protivnika ko je bolje prošao - rekla je Smajlovićeva i podvukla da je nisu ni najmanje iznenadile negativne reakcije iz srpske opozicione javnosti na račun predsednika Vučića:
- I mislila sam da će da usledi nešto što je uvek sledilo. Sindrom poremećaja "Vučić". A to je: šta god uradi Vučić, oni će da ga napadnu. Politički život u Srbiji se sveo na to da, ako ne mogu da naškode Vučiću, da mu bar malo napakoste.
- Tada mu je i predsednik Vučić uputio poziv da dođe, a i sve što je dogovoreno u Vašingtonu tog dana predstavlja odličan temelj za dalju saradnju. Taj dokument je jedan od važnijih aduta u njegovoj predizbornoj kampanji, u kojoj je glavni akcenat stavio na stvaranje trajnog mira na Bliskom istoku, ali i u ovom regionu. Ako Tramp trijumfuje 3. novembra, šanse da ga vidimo u Beogradu bile bi zaista velike. Štaviše, nije isključeno da upravo Srbija bude i centralna zemlja u toj "balkanskoj turneji" jer radna verzija plana posete predviđa da čak Tramp prenoći u Beogradu, pa odavde nastavi put u Prištinu i dalje - zaključuju naši sagovornici upućeni u ova dešavanja.
Komentarišući mogućnost eventualnog Trampovog dolaska u Srbiju, šef srpske diplomatije Ivica Dačić kaže za Informer da bi ga takav epilog veoma radovao.
- Bio bi i red da nam dođe Tramp jer je, podsetiću vas, poslednji američki predsednik koji je posetio našu zemlju bio još Džimi Karter u junu 1980. To bi u svakom slučaju bila istorijska poseta, i znak strateške saradnje Srbije i SAD - ocenjuje Dačić.
Vučićeva zasluga
S njim je saglasan i Predrag Rajić iz Centra za društvenu stabilnost, koji podseća da su Srbi i Amerikanci decenijama bili saveznici i da to treba da postanemo ponovo.
- Predsednik Vučić je daleko najcenjeniji i najpoštovaniji lider u regionu, ali i u novijoj srpskoj istoriji, a mogućnost Trampove posete Beogradu upravo to i potvrđuje. Nijedan predsednik SAD nije bio u Beogradu još od 1980. godine. I zato je, između ostalog, značaj vašingtonskog sporazuma zaista istorijski - konstatuje Rajić.
Poznata novinarka i nekadašnja urednica lista "Politika" Ljiljana Smajlović gostujući na Prvoj televiziji komentarisala je sporazum u Vašingtonu, a zatim začepila usta svim dušebrižnicima koji su bili protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića i koji su danima pričali da će Priština izaći kao pobednik
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da očekuje da će se krajem septembra sastati sa predsednikom Kine Si Đinpingom u Vašingtonu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznata novinarka i nekadašnja urednica lista "Politika" Ljiljana Smajlović gostujući na Prvoj televiziji komentarisala je sporazum u Vašingtonu, a zatim začepila usta svim dušebrižnicima koji su bili protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića i koji su danima pričali da će Priština izaći kao pobednik
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Radnica V. R. (61) teško je povređena nakon što je pala kroz otvoreni prostor sa trećeg na drugi sprat magacinskog dela objekta preduzeća "Put Gross" u Bijelom Polju.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da svi državni službenici koji ne izvršavaju svoje obaveze treba da budu upućeni u vojsku i na južnu granicu sa Ukrajinom.
Jedan od osumnjičenih u istrazi o sabotaži gasovoda "Severni tok" je tokom prisluškivanog telefonskog razgovora priznao da je radio za Službu bezbednosti Ukrajine (SBU).
Dok se u Ukrajini šire tvrdnje da je predsednik Volodimir Zelenski smenio glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Oleksandra Sirskog, na frontu se desio težak udarac koji je definitivno pojačao pritisak na vojni vrh.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.