ZAVRŠEN SASTANAK! SRBIJA POVLAČI ODLUKU O PROTERIVANJU CRNOGORSKOG AMBASADORA! Premijerka objasnila ovu odluku! (VIDEO)
Podeli vest
Nakon sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i ministrom spoljnih poslova Nikolom Selakovićem, premijerka Ana Brnabić obratila se građanima i objasnila da je na tom susretu doneta odluka da crnogorski ambasador ipak ne bude proteran iz Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zakazao je sastanak sa premijerkom Anom Brnabić i ministrom spoljnih poslova Nikolom Selakovićem na kojem će razgovarati o spoljnopolitičkim prilikama, odnosima u regionu s posebnim akcentom na poslednja dešavanja sa Crnom Gorom, saznaje ekskluzivno Informer
28.11.2020
21:33 >> 00:49
- Juče smo uzvratili recipročnim merama, crnogorski ambasador je proteran iz Srbije. Ali važno je prijateljstvo i trudićemo se da popravimo odnose sa Crnom Gorom. Predsednik nas je zamolio da razmotrimo odluku. Tako da smo ipak odlučili da povučemo odluku od proterivanju crnogorskog ambasadora Tarzana Miloševića - rekla je premijerka.
Brnabić je naglasila da su o ovoj odluci konsultovani i Srbi iz Crne Gore. Pročitala je celokupnu izjavu srpskog ambasadora Vladimira Božovića, a potom naglasila da deluje kao da je Crna Gora samo čekala da se nešto dogodi kako bi reagovala na ovaj način.
- Srbija se sada tamo proglašava okupatorom Prvog svetskog rata, ali mi mislimo da to moramo ostaviti po strani kako bismo dali šansu partnerstvu i saradnji. Podsećam, čak 30 odsto stanovništva u Crnoj Gori su Srbi. Zbog njih je ovaj akt dobre volje i nadam se da ćemo nastaviti da gradimo sve bolje odnose sa tom zemljom - objasnila je premijerka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nadam se dobrim vestima, vekovima smo živeli kao jedan narod i tako ćemo i ostati bez obzira što su posebna država.I nadam se da će se odnosi ove dve države izgladiti kad im se formira vlada.
Crne Gora je proterala Božovića jer je odao počast oslobodiocima grada Budve i što je podržavao Srbe u crnoj Gori. Kao što znamo da zakon o slobodi verosipovesti nikada neće povuči. Već srušti crkve i manastire da bi mogli da grade hotele.
... e pa iako još ima nekakvih osoba u Srbiji koji kažu " Braća Crnogorci" vidimo da je to glupost!
Najbolje rešenje: uzmimo sve koji se osećaju kao Srbi iz crne... a vratimo (isterajmo) one koji sa Srbijom neće da žive složno.
E jake države te ...
Odličičan potez. 2 decembra bira se nova Vlada u CG. Nadam se i boljim odnosima između dvije bratske države. Što se tiče Tarzana Miloševića drago mi je jer je to ambasador koji je uvijek izlazio u susret svim građanima koje nikada nije pitao za koju su partiju.
Evo to je demokaratija Srbije. Politika pomirenja tolerancije i uzajamnog postovanja ali samo sa strane Srbije. Cekamo i drugu stranu da napravi isto tako.
Ovakav vid neozbiljnosti moze samo ova vlada ! Da saginjemo glavu pred trulim spartancima koje hranimo i pojimo fuj! Vucicu uzivotu vise niko nece glasati za tebe ovo nije razumno ovo je kukavicluk!
Bratstvo i jedinstvo nam je rasturilo ideju o svim Srbima u jednoj zemlji. Ako im je lepo u crnoj gori sta mi tu talasamo ako pak nije neka odluce sta ce i gde ce.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zakazao je sastanak sa premijerkom Anom Brnabić i ministrom spoljnih poslova Nikolom Selakovićem na kojem će razgovarati o spoljnopolitičkim prilikama, odnosima u regionu s posebnim akcentom na poslednja dešavanja sa Crnom Gorom, saznaje ekskluzivno Informer
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas na Kopaonik biznis formu da bi putnički saobraćaj od Beograda do Budimpešte trebalo da počne 27. marta, a cena karte biće 25 evra.
Kompanija Eekspo 2027 d.o.o. Beograd će od maja pokrenuti poslovnu digitalnu aplikaciju namenjenu privrednicima iz Srbije kako bi se povezali sa stranim kompanijama, ostvarile saradnju i kako bi se na taj način otvorila globalna vrata srpskoj privredi.
Dva psa rase Kane korso napala su svoju vlasnicu G. D. (57) sinoć oko 22 časa u dvorištu porodične kuće u Beranskoj ulici na Voždovcu, ostavljajući je da se bori za život u lokvi krvi!
Policija u Nikšiću uhapsila je A.B. (25) zbog sumnje da je nakon verbalnog i fizičkog sukoba nožem naneo teške povrede dvojici muškaraca. Incident se dogodio 24. februara oko 22.40 časova, a osumnjičeni će biti priveden Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.
General Den Kejn, predsedavajući Združenog komiteta načelnika štabova Oružanih snaga SAD, otkrio je kako je izgledao trenutak kada je predsednik Donald Tramp izdao konačnu naredbu za napad na Iran.
Najmanje 10 ljudi je poginulo nakon što su američke snage otvorile vatru na demonstrante tokom upada u konzulat u pakistanskom gradu Karačiju, javio je Rojters.
Zalihe američkih raketa, uključujući „Tomahavk“, smanjuju se usled sukoba na Bliskom istoku, prenosi televizija Si-En-En, pozivajući se na visokog zvaničnika.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
Manekenka Grejsi Bon iz Paname pojavila se na dodeli nagrada "Premio Lo Nuestro" u Majamiju u uskoj zlatnoj haljini, što je na društvenim mrežama izazvalo brojne negativne komentare zbog njenih oblina.
Brižit Makron zabrinula je Francuze kada se nije pojavila na modnoj reviji svoje ćerke u Parizu. Kako je objasnila, imala je operaciju mrežnjače zbog čega ne može da se kreće.
Lagani, cvetni mirisi savršeno se uklapaju u dolazak toplijih dana, jer sa sobom nose energiju, vedrinu i osećaj čiste svežinem, a evo kojih pet su idealan izbor.
Pevačica Teodora Džehverović oglasila se na Instagramu snažnim i emotivnim porukama povodom dramatične bezbednosne situacije koja potresa Bliski istok, a čije posledice osećaju i stanovnici Dubaija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar