Premijerka Ana Brnabić izjavila je da je jedini izborni uslov za koji se bori opozicija da Aleksandar Vučić ne može da učestvuje na izborima, da lista ne može da nosi njegovo ime i da on ne sme da se pojavljuje i učestvuje u kampanji i po mogućstvu mu se uskrati i pravo da glasa
Brnabić je kazala da se izborni uslovi nisu menjali od kada je taj deo opozicije bio na vlasti, osim što se cenzus spustio sa pet na tri odsto, što je ustupak za manje stranke i obezbeđuje veću demokratičnost parlamenta.
Ona je kazala da se nije umorila od izbora i da ih voli jer na njima građani najdirektnije imaju priliku da kažu koliko su zadovoljni time kako je radila vlast.
- Izbori su praznik demokratije. Volim kampanju i uživam u direktnoj komunikaciji sa građanima, u razgovorima o tome šta smo uradili, a na šta treba da obratimo više pažnje. Tada i stranka postaje tim. Zato nikako ne razumem da postoje političari i stranke koji bojkotuju izbore pod izgovorom da im ne odgovaraju izborni uslovi - rekla je ona.
Govoreći o slobodi medija, Brnabić je istakla da pre 2012. godine nije bilo medija koji je bio iole otvoren za tadašnju opoziciju.
- Imali ste potpunu kontrolu. Dragan Ðilas je bio vlasnik određenih medija, a njegova kompanija vlasnik svih sekundi na RTS-u. Danas imate makar polovinu Srbije kojima su prva dva kanala na daljinskom primer medijske neobjektivnosti i pristrasnosti - rekla je Brnabić.
Predsednica Vlade Ana Brnabić čestitala je Božić Sinodu Srpske pravoslavne crkve, sveštenstvu i vernicima koji jedan od najvećih hrišćanskih praznika slave po Julijanskom kalendaru i poručila da vreme u kojem danas živimo, pokazuje svu snagu zajedništva i nedvosmisleno ukazuje na vrednosti koje nas ujedinjuju
Panika u redovima opozicije zbog izbora sve je vidljivija, a to je praktično priznao i opozicioni sociolog Ivan Živkov gostujući na N1, ocenjujući da najave predsednika Srbije Aleksandra Vučića izazivaju nervozu među protivnicima vlasti.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić raskrinkala je blokadere i tajkunske medije, koji su udruženim snagama plasirali vest da će izbori u Srbiji da se održe 12. jula, a potom počeli da šire laži kako je to učinio predsednik Aleksandar Vučić.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš gostovao je u blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje" i prilikom gostovanja, u više navrata, pokao je nesigurnost u njihovu pobedu na izborima, a prema plenumaskoj listi je sve vreme pokazivao prezir.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu "Ostalo je politika", koji vode poznati britanski novinari Alister Kembel i Rori Stjuart, gde je otvoreno govorio o najvažnijim političkim temama koje se tiču Srbije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vučić je odlično parirao testeraškom delu opozicije, antivakcinašima i mnogim drugima kojima je vrhunac znanja tekst sa nekog od mnogih opskurnih sajtova.
Neće opozicija uspeti u svojoj nameri, jer se tih istih izbora plaše kao đavo od krsta. Pobediće na izborima samo onaj koji radi i bori se za narod, a u dosadašnjem radu to je dokazao jedino Aleksandar Vučić.
Dovoljno govori o opoziciji kada im se borba za vlast svodi samo na borbu sa Vucicem. Zar oni nista drugo ne umeju osim da njega kritikuju? Kakav im je to rad stranke?
Opoziciji bi jedino odgovarali izborni uslovi da ih sve tretiraju kao manjinske stranke i da jos imaju barem po 50 garantovanih poslanika u parlamentu.
Predsednica Vlade Ana Brnabić čestitala je Božić Sinodu Srpske pravoslavne crkve, sveštenstvu i vernicima koji jedan od najvećih hrišćanskih praznika slave po Julijanskom kalendaru i poručila da vreme u kojem danas živimo, pokazuje svu snagu zajedništva i nedvosmisleno ukazuje na vrednosti koje nas ujedinjuju
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U nemačkim supermarketima sve je češća pojava praznih polica sa tofu proizvodima, pa tako naglo rastuća potražnja i problemi u proizvodnji stvaraju ozbiljne poremećaje na tržištu.
Granica konzumiranja elektronskih cigareta i vejpova se spušta – čak i deca od 11 godina konzumiraju ovakve cigarete. Posledice su višestruke, po pluća, ali i centralni nervni sistem.
Građevinski radnik Branko D, koji već 25 godina živi i radi u Beču, ostao je bez posla i bez gotovo 13.000 evra zarađenog novca nakon nesreće na gradilištu i otkaza koji je usledio uprkos njegovoj povredi.
Kristijan Aleksić (50), koji se sumnjiči da je u subotu uveče u Drnišu ubio 19-godišnjeg mladića Luku M. na terasi porodične kuće, uhapšen je tokom noći. Kako navode hrvatski mediji, Aleksić se skrivao u žbunju kod lokalne pečenjare.
Sudar dva američka borbena aviona tokom aero-mitinga u bazi Mauntin Houm u saveznoj državi Idaho prošao je bez žrtava ali je otvorio pitanja o ogromnoj šteti i o značaju letelica EA-18G "Growler" koje imaju ključnu ulogu u savremenim američkim vojnim operacijama.
Samo nekoliko nedelja pre prve utakmice Svetskog prvenstva u SAD, američke službe još pokušavaju da zatvore jednu od najopasnijih rupa u bezbednosnom planu — zaštitu stadiona i fan-zona od dronova.
Reditelj Džozef Gordon-Levit režira novi triler za Netfliks pod nazivom "2034" u kojem je veštačka inteligencija u središtu priče. Glavna uloga pripala je glumici Rejčel Mekadams koja boravi u Beogradu zbog snimanja ovog filma.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Iz kompanije "Anthropic", poznate po razvoju AI modela "Claude", stižu najave o novoj generaciji veštačke inteligencije koja neće samo odgovarati na zahteve korisnika, već će pokušavati da predvidi njihove potrebe i navike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar