Lider Narodne stranke Vuk Jeremić govorio je za televiziju N1 o formiranju nove vlade na Kosovu i Metohiji, pri čemu je jasno stao na stranu Aljbina Kurtija koji je dobro poznat kao zagovornik tzv. Velike Albanije i mrzitelj Srba
- Dakle, izabrana vlada u Prištini je sklonjena, postavljena je ova koja je bila prilično slaba i opterećena mnogim i unutrašnjim podelama, ali sada da ne ulazim u te detalje. Nova vlada će imati novi legitimitet, jači mandat. Verovatno će biti predvođena Aljbinom Kurtijem - rekao je Jeremić.
Na pitanje da li će to biti olakšavajuća okolnost za Srbiju, Jeremić je odgovorio:
- Pa paradoksalno, neke stvari mogu postati lakše, jer Kurti nije zainteresovan za priznanje od strane Beograda. Prema tome, možemo pokušati da tu priču o priznaju i članstvu UN sklonimo sa dvenog reda jer ne postoji ta vrsta prioriteta sa strane Prištine.
Foto: printscreen
Vuk Jeremić
Kurti je inače dobro poznat i srpskoj javnosti po čestom zagovaranju tzv. Velike Albanije, ali i kao političar koji je tvrdio da je "Oliver Ivanović bio ratni zločinac".
Podsetimo, Jeremiću ovo nije prvi put da podržava i hvali Aljbina Kurtija. Tako je krajem 2019. godine, takođe u gostovanju na televiziji N1 izrazio svoje divljenje prema velikoalbanskom lideru Aljbinu Kurtiju.
- Ne može se osporiti da je Aljbin Kurti jedan intelektualac, patriota i stabilan čovek – naveo je tada Jeremić.
Predstavnici dela opozicije i udruženja građana pokušavaju da uđu u Sava centar i spreče održavanje sednice Skupštine grada Beograda, kako bi se sa dnevnog reda skinuo plan detaljne regulacije za Makiško polje koji, kako tvrde, ugrožava vodosnadbevanje građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jeremić je naneo ogromnu štetu Srbiji prebacivanjem pregovora o KiM iz UN u EU. Sada pokušava da nam mnašteti sardnjom sa Kurtijem, ali mu taj plan neće poći za rukom.
Da je Vuk jeremić vlastoljubiv i da će lične interese staviti ispred državnih i nacionalnih, svedoči vreme kada je bio predsednik Generalne skupštine UN.
Taman čovek pomisli da opozicija hoće da uspostavi vezu sa narodom, da izađe na izbore sa konkretnim stavkama kad tamo međutim.Izreke koje su nastale u narodu nisu tek tako tu, bile su zaslužene kao što je, Vuk dlaku menja ali ćud nikada.
Jeremiću je jedino bitno da mu Priština makar i na posredan način pomogne , a da li je to moguće, znamo svi da nije. Njega ne interesuje sudbina srpskog naroda na KIM.
Jeremic je odavno dokazao da je najveci neprijatelj Srbije i njenih gradjana, otuda ne cudi prijateljski savez sa pristinskim vlastima. Njemu je imperativ unistenje drzavnog poretka zemlje Srbije i sredstva za to ne bira!
Predstavnici dela opozicije i udruženja građana pokušavaju da uđu u Sava centar i spreče održavanje sednice Skupštine grada Beograda, kako bi se sa dnevnog reda skinuo plan detaljne regulacije za Makiško polje koji, kako tvrde, ugrožava vodosnadbevanje građana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u poseti Kini, posetio je Muzej posvećen Prvom kongresu Komunističke partije Kine u Šangaju, sastao se sa visokim zvaničnicima Komunističke partije, kao i sa predstavnicima šangajskih kompanija.
Istražni komitet Ruske Federacije saopštio je da je došao do novih informacija i dokumenata koji, prema njihovim tvrdnjama, svedoče o razvoju komponenti biološkog oružja na teritoriji Ukrajine, a pod pokroviteljstvom i uz direktno finansiranje Ministarstva odbrane SAD (Pentagona).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Policijskom upravom u Šapcu, podneli su krivičnu prijavu protiv M. M. (77) zbog sumnje da je izvršila krivično delo poreska utaja. Starica se sumnjiči da je ovim postupkom oštetila budžet Republike Srbije za više od osam miliona dinara.
Ustavni sud Crne Gore odbio je kao neosnovanu ustavnu žalbu bivše predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, koja je podneta na rešenja o određivanju pritvora nakon izricanja osuđujuće presude.
Najmanje četiri osobe povređene su u napadu nožem na železničkoj stanici u gradu Vintertur, nedaleko od Ciriha u Švajcarskoj, preneli su lokalni mediji.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući izjavu diplomate Evropske unije Kaje Kalas o zahtevima za ograničavanje ruskih Oružanih snaga ako počnu pregovori o Ukrajini, izjavio je da ne komentariše "idiotske izjave“.
Nezavisni Balkanski festival filmske režije, koji se ove godine održava od 10. do 14. juna, sa ponosom proglasio je jugoslovenskog sineastu Lordana Zafranovića za 15. dobitnika počasne nagrade "Živojin Žika Pavlović", za promociju kinematografije Balkana u svetu, saopštili su organizatori festivala.
Apsolutni promašaji i najgori filmovi koje je Netfliks ikada snimio, zvanično su "Diana: The Musical", "Naked", "Hillbilly Elegy", erotski serijal "365 Days" i natprirodna komedija "We Have A Ghost".
Policija u Budimpešti uhapsila je momka iz Jordana zbog sumnje da je ukrao podatke sa bankovne kartice Džonija Depa i potrošio skoro pola miliona funti, što je oko 619.500 evra.
Južnokorejska kompanija Samsung electroniks planira da investira oko 1,5 milijardi dolara (oko 1,3 milijardi evra) u izgradnju fabrike za testiranje poluprovodnika u Vijetnamu, objavio je danas Rojters.
Zlata Petrović se nekada borila za potomstvo, ali je tek nedavno u emisiji otkrila da je zahvaljujući Ceci i Željku Ražnatoviću uspela da postane majka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar