DRAGICA SE NE PREDAJE, ukrali joj čak i lekove! Noć provela u stanu bez vrata, ali nije htela iz svoje kuće!
Podeli vest
Povratnica u opštini Ðakovica Dragica Gašić, čiji je stan juče obijen i ispreturan, a iz njega ukradene stvari, kaže da joj je sve izneto, ali je ona prethodnu noć ipak provela u stanu
Gašić je juče, nakon što se vratila iz Kline, iz posete sestri, zatekla obijen stan iz koga je, kako kaže, sve izneto "osim brašna i pola kilograma makarona".
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se Dragica Gašić, jedina srpska povratnica u Ðakovici, suočava sada sa novom vrstom pritisaka i problema
30.06.2021
12:00
Dodaje da nije problem hrana i sve ostalo što je odneto, ali jesu lekovi i mesečna doza insulina.
- Otišla sam u petak u pola četiri popodne u selo kod sestre u Veliko Kruševo, kod Kiline, da se malo odmorim. Juče smo se ja i Vuksan vratili i zatekli, šta smo zatekli, razvaljena vrata i sve počišćeno - rekla je Gašić za Kosovo onlajn.
Ispričala je da je imala zalihe hrane i u zamrzivaču, ali da je sve odneto, kao i bela tehnika, nameštaj, a ostavljeno samo brašno i pola kila makarona.
- Najveći problem su lekovi, ja sam srčani bolesnik i dijabetičar. Sestra mi je podigla mesečnu dozu - kaže Gašić.
Uz Dragicu Gašić je i tokom prethodne noći ostao prijatelj Vuksan Gojković, koji joj, po preporuci direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, pomaže da ostane u rodnom gradu, u kome je niko ne želi.
Foto: Kancelarija za KiM
Dragica Gašić
Prema njenim rečima, vrata su skroz razvaljena i to ne može da se popravi.
- Imam vrata koja mi ne daju da ugradim, pisala sam zahtev opštini za promenu vrata, ali još nema odgovora. Vuksan je bio tu, bez njega ne bih smela da ostanem sama u stanu razvaljenih vrata. Kada sam u stanu policija dežura ispred zgrade. Tako je bilo i noćas. Noć je mirno prošla - ispričala je ona.
Boriće se, kaže, da ostane na svome.
Dragica je utorak uveče rekla da ne zna ko to radi i da je sve prijavila policiji, koja je došla i napravila uviđaj.
- Bilo ih je 10-ak, komandir policije je bio, rekao je da će da seredi i da smiri situaciju. Ali, vrata kada su videli kakva su oni su se zapanjili - rekla je Gašić za RTS.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se Dragica Gašić, jedina srpska povratnica u Ðakovici, suočava sada sa novom vrstom pritisaka i problema
Motiv ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43) koju je juče usmrtio njen komšija, a kako tvrde njeni prijatelji i kum Duško G. (55), još se utvrđuje, ali postoji sumnja da je zločin izvršio pod uticajem ideja da mu je žrtva “smestila” hapšenje.
Severna Makedonija suočena je sa najdramatičnijim talasom protesta ove godine, izazvanim hapšenjem vozača bez dozvole, paljenjem guma i blokadama puteva.
Ponovo smo bili svedoci rasprave u Plavom timu pošto je Sanja Kalinović od Anabele Zonai zatražila da se ne druži sa Nevenom Petrović i Crvenima zato što misli da spremaju nameštaljku.
Influenser Jovan Radulović Jodžir sinoć je napustio Exatlon, a društvene mreže usijali su komentari gledalaca koji ne mogu da prežale što je baš on ispao.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
U Ulici Tošin bunar, od 9. februara do 11. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza zbog radova na izgradnji kišne i fekalne kanalizacije i rekonstrukcije vodovodne mreže.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije i potpredsednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke Ana Brnabić, obišla je danas porodicu Premović koja se iz Kule preselila u Ruski Krstur.
Policija u Herceg Novom sprečila je rano jutros pokušaj otmice državljanina Bosne i Hercegovine i uhapsila dvojicu državljana Srbije, potvrđeno je iz Uprave policije Crne Gore.
Efikasnom i pravovremenom akcijom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, sprečeno je izvršenje planiranog teškog ubistva muškarca starog 38 godina.
Istražitelji u Srbiji i Severnoj Makedoniji razotkrili su snažnu međunarodnu vezu u jednoj od najvećih zaplena marihuane u regionu, u kojoj se linija šverca jasno proteže od Skoplja i Strumice do sela kod Kruševca.
Potraga za Nensi Gatri, majkom poznate TV voditeljke Savane Gatri, i dalje traje, dok raste zabrinutost zbog njenog zdravstvenog stanja i brojna pitanja o tome šta joj se dogodilo ostaju bez odgovora.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je međunarodnu zajednicu da hitno reaguje nakon, kako je naveo, masovnih ruskih napada na objekte od kojih zavisi rad nuklearnih elektrana u Ukrajini.
Odluka poljske vlade da Ukrajini pošalje borbene avione MiG-29 mogla bi da predstavlja objavu rata Rusiji, upozorio je Armand Mema, član finske stranke Slobodni savez.
Ruski raketni napadi ozbiljno su oštetili ključne elektrane i visokonaponske trafostanice u Ukrajini, produbljujući energetski deficit u Kijevu i primoravajući vlasti na strože rasporede isključenja električne energije, saopštili su energetski zvaničnici.
Na snimku, koji se munjevito proširio internetom, u kadru su 23 godine mlađa Bojana Radić i njen partner, popularni glumac Vahidin Prelić, dok opis videa glasi:
"Tata kad mu kažem da mi je dečko njegovo godište". J
Filmovi nosioci 12 nominacija za Oskara i nagrađeni na svetskim festivalima biće premijerno prikazani publici u Beogradu u okviru dvodnevnog događaja FEST Intro, 25. i 26. februara 2026. u Sava centru.
Italijanska manekenka Vitorija Sereti, devojka holivudske zvezde Leonarda Dikaprija, pojavila se na svečanom otvaranju Zimskih olimpijskih igara kao nosilac nacionalne zastave i svojom pojavom zasenila čitavu ceremoniju
Instagram "Reels" može brzo da postane monoton kada stalno vidite iste video klipove. Srećom, postoji jednostavan način da osvežite svoj fid i dobijete preporuke koje bolje prate vaša trenutna interesovanja.
Stanovnik ruskog grada Jekaterinburga osvojio je 10 miliona rubalja na lutriji tako što je na tiket upisao datum svog venčanja, saopštila je pres služba Nacionalne lutrije, brenda svih državnih lutrija koje organizuje rusko Ministarstvo finansija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar