Vučić posle sastanka sa rukovodstvom RS u Vili Mir: SLEDEĆE BORBENO VOZILO VOJSKE SRBIJE ZVAĆE SE LAZANSKI! /FOTO, VIDEO/
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Beogradu sa rukovodstvom Republike Srpske. Nakon sastanka medijima se obraća predsednik Srbije Aleksandar Vučić
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na Instagramu zajedničku fotografiju sa Miloradom Dodikom uz veoma interesantan opis
04.08.2021
12:15
Predsednik Srbije rekao je da je danas poseban dan, kada obeležavamo godišnjicu zločinačke operacije "Oluja".
Osvrnuo se i na smrt Miroslava Lazanskog, izrazio porodici saučešće i naveo da je "danas težak dan za Srbiju".
Foto: Jovo Mamula, ministarstvo odbrane
- Danas je težak dan za nas. Izgubili smo Lazanskog i još jedanput izražavam saučešće njegovoj porodici. I da vam kažem da smo se već dogovorili sa SDPR da se sledeće borbeno vozilo, posle Miloša i Lazara, zove LAZANSKI - rekao je Vučić.
Kada je reč o sastanku sa predstavnicima RS, predsednik je rekao da ih je saslušao po pitanju situacije u regionu i BiH, posebno imajući u vidu nametnute odluke Incka.
- Stav Srbije je da nametnute odluke nikada nisu dobre, već da se odluke donose u dogovoru, što je u duhu Dejtonskog sporazuma - rekao je Vučić. Ističe da je Srbija izrazila želju da se Dejtun poštuje, da se sačuva mir i stabilnost, te da Srbija poštuje BiH i RS unutar BiH.
Razgovarano je, kaže, o infrastrukturnim projektima, o izgradnji autoputa Beograd-Sarajevo, kao i o energetskim projektima.
Vučić je rekao da će Srbija nastaviti da pruža pomoć RS, posebno opštinama Drvar, kostajnica, Dubica i Nevesinje.
- Uskoro će, nadam se, građani moći da vide boljitak za sebe i svoju decu - kaže Vučić.
Foto: Tanjug
Nakon predsednika Srbije medijima se obratio Milorad Dodik. On je takođe izrazio žaljenje zbog smrti Miroslava Lazanskog.
Milorad Dodik rekao je da je Miroslav Lazsanski bio njegov veliki prijatelj kao i prijatelj Banjaluke.
Kazao je da je na sastanku bilo reči i o aktuelnoj situaciji u BiH.
- Srbija je garant mira, posvećeni smo miru, ali strani faktor u BiH uperen je ka uništavanju identiteta i entiteta. Mi ne možemo da računamo i da verujemo u namere koje su uvek išle na degradiranje naših prava i Dejtona. Ne možemo da prihvatimo legitimitet čoveka koji se sada predstavlja kao visoki predstavnik jer želi da napravi čvrstu granicu na Drini. Ne želimo centralizaciju BiH i suprotstavljanje Srbiji bez ikakvog razloga. To bi bilo na štetu svih nas, kao što je na štetu protivljenje pristupanju mini Šengenu - kaže Dodik.
Dodik je istakao da je RS posvećena izgradnji mira i da ne traži ništa što nisu njena ustavna prava.
Sastanku prisustvuju srpski član Predsedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik, predsednica RS Željka Cvijanović, predsednik Narodne skupštine RS Nedeljko Čubrilović i predsednik Vlade RS Radovan Višković.
U razgovrima učestvuju predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić, premijerka Ana Brnabić, ministri Nikola Selaković, Aleksandar Vulin, Siniša Mali.
Posle sastanaka, koji je oko podne počeo u Vili Mir planirane su izjave za medije u 13.00 časova.
Predsednik Vučić je najavio sastanak sa političkim predstavnicima Srba u BiH posle odluke bivšeg visokog predstavnik Valentina Incka da izmeni krivični zakon i zabrani i kažnjava negiranje genocida.
Inckove izmene zakona Skupština Republike Srpske proglasila je "neprimenjivim", a političke stranke u RS su odlučile da bojkotuju institucije u BiH.
Vučić je ranije rekao da Beograd pažljivo prati situaciju u Sarajevu i Banja Luci uz ocenu da je atmosfera u BiH "najuzavrelija" od Dejtonskog sporazuma i da Srbija ne može da ostavi RS u ekonomskom ili bilo kom drugom problemu.
Dodik je uoči sastanka u Beogradu rekao da će biti razgovarano o složenoj političkoj situaciji u BiH, ali i o nastavku realizacije ključnih zajedničkih projekata kao što su hidro-elektrane Buk Bijela, izgradnja auto-puta od Bijeljine do granice na Rači i izgradnja Aerodroma Trebinje.
Inače, spski član Predsedništva BiH u utorak nije prisustvovao prvom sastanku novoimenovanog Visokog predstavnika u BiH Kristijana Šmita, koji je 1.avgusta nasledio Incka na toj funkciji, sa ostalim članovima Predsedništva Željkom Komšićem i Šefikom Džaferovićem.
Političke stranke u RS bile su protiv izbora Šmita na mesto Viskog predstavnika, a njegovo imenovanje nisu podržale Kina i Rusija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srbija je uvek bila tu za svoj narod sa druge strane Drine. I ne samo za njih nego svuda, sirom regiona, sveta. To smo i pokazali za vreme najjace pandemije.
Zbog čega će se zvati po njemu?Kakav je njegov doprinos,bilo čemu u ovoj zemlji.Najobicniji komentor,koji je radio za VBA...osim ukoliko je lično vas zadužio sa nečim,o da je to ok....bože, bože
Састали се босански срби.Одотуд и одовуд.И? Вероватно су преко Дрине однели 20 милиона евра Србије ,,јер Србија има обавезу ...'''?За то време,на пример,градови по Србији немају довољно воде!
Jutros je u Kanjiži pravo opsadno stanje, helikopteri u vazduhu, psi tragači, veliki broj pripadnika policije... Svi češljaju teren u potrazi za eksplozivnim materijama.
Obaranje još jednog američkog lovca F-35 iznad Irana, ukoliko se ti navodi potvrde, moglo bi ozbiljno da promeni dosadašnju računicu Vašingtona i natera SAD da smanje broj letova i vazdušnih udara nad iranskom teritorijom.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Na samom kraju šeste nedelje velikog Vaskršnjeg posta, proslavljamo i svečani ulazak Isusa Hrista u Jerusalim. Ovaj praznik naziva se Cveti i uvek pada u nedelju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će vrlo brzo biti otvorena i deonica auto-puta na Moravskom koridoru, od Čačka do Kraljeva, kao i da će za dva do tri meseca krenuti radovi na izgradnji brze saobraćajnice "Vožd Karađorđe".
Na današnji dan, 1999. godine, mete nato agresora bili su civilni objekti u Vranju, Aleksincu, Beogradu, Nišu, Prištini, kao i u mnogim drugim gradovima. Reketirane su škole, bolnice i stambene zgrade, a najmanje 13 civila izgubilo je živote.
Na području Kanjiže policija je jutros blokirala puteve iz pravca sela Trešnjevac ka selu Vojvoda Zimonjić i putni pravac iz sela Vojvoda Zimonjić ka selu Velebit, oblast koju ovi putevi okružuju, mesto je na kom je pronađen razorni eksploziv koji je pretio da uništi gasnu infrastrukturu koja povezuje Srbiju i Mađarsku.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Premijer Mađarske Viktor Orban sazvao je Savet odbrane nakon što je u blizini gasovoda između Srbije i Mađarske pronađen eksploziv, čime je dodatno pojačana zabrinutost za bezbednost kritične energetske infrastrukture u regionu.
Američki predsednik Donald Tramp sada predstavlja Sjedinjene Američke Države onakve kakve zaista jesu – bez maske, brutalne, slepe i cinične, ocenio je ruski filozof i politički komentator Aleksandar Dugin u objavi na društvenoj mreži Iks.
Serija "Katarina Velika" od ponedeljka biće emitovana u novom terminu, od 21.30 čas, razlog za to jeste nova informativna emisija na TV Informer "Srpski dnevnik", koji ćete moći da gledate u 21 čas.
Viber je godinama među najpouzdanijim aplikacijama za razmenu poruka, ali trenutak nepažnje može dovesti do toga da radoznale oči zavire u vašu prepisku. Zato je važno znati kako zaključati Viber i sačuvati privatnost svojih razgovora.
Pevačica Edita Aradinović gostovala kod sestre Lune Đogani, gde je otvoreno progovorila o trudnoći i nedavnom rastanku od oca svog deteta Nenada Stevića.
Dečko pokojne Stele Savić, Miša Paskulov, otkrio je kako je sa Kristijanom Golubovićem sklopio dogovor da mu ostavi kuću pod uslovom da Golubović bude njegov staratelj.
Jedan od najstarijih pevača na estradi, Andrija Bajić, nekadašnji član benda "Braća Bajić", iznenadio je priznanjem da uživa u ljubavi sa 41 godina mlađom koleginicom Malom Canom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar