UBIJENO DVOJE, A RANJENO ČETVORO SRPSKE DECE 18 godina od zločina u Goraždevcu za koji niko nije odgovarao
Podeli vest
Danas se navršava 18 godina od zločina u Goraždevcu kada su nepoznati počinioci iz automatskog oružja pucali na grupu srpske dece dok su se kupala na Bistrici i ubili Ivana Jovovića (19) i Panteliju Dakića (12)
U zločinu koji se dogodio 13. avgusta 2003. godine ranjeni su Bogdan Bukumirić (14), Marko Bogićević (12), Dragana Srbljak (13) i Ðorde Ugrenović (20), a u rasvetljivanju tog napada nije pomogla ni nagrada od milion evra koju je UNMIK ponudio.
Međunarodne vojne snage na Kosovu i Metohiji krajem avgusta i u septembru izvešće vojnu vežbu, zbog koje će privremeno biti povećan broj jedinica i vojnika na terenu, saopštio je Kfor
12.08.2021
18:18
Godišnjica tog jednog od četiri najveća zločina od dolaska međunarodnih misija na KiM biće obeležena parastosom u lokalnoj crkvi Presvete Bogorodice, kojem će prisustvovati i predstavnici Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
Foto: Public
Spomenik ubijenoj deci
Istraga obustavljena
Euleks je u februaru 2001. godine pismom obavestio porodice da je usled nedostatka dokaza obustavio istragu, a tokom koje, prema ranijim navodima, policija saslušala 75 svedoka i pretresla 100 kuća. Tada su saopštili i da bi mogli ponovo da pokrenu istragu, ako se pojave nove informacije.
Roditelji ubijenih Ivana i Pantelije godinama su ogorčeni jer ubice nisu izvedene pred lice pravde, iako su, kako su tvrdili, njihova imena poznata.
Oni žele da podsete sve koji prate i koji znaju za zločin da je "na Bistrici bila grupa od 98 dece i da je na njih ispaljeno 87 metaka".
Napadači na grupu srpske dece, koja su se kupala 500 metara od centra sela, nikada nisu kažnjeni uprkos obećanju tadašnjeg šefa UNMIK policije da će "prevrnuti svaki komad zemlje kako bi našao ubice".
Ubijeno 14 žetelaca
Zbog zločina u Goraževcu održana je i hitna sednica Saveta bezbednosti UN.
U najteže zločine nad Srbima spadaju i ubistvo 14 žetelaca u Starom Grackom, ubistvo tročlane porodice Stolić kod Obilića kao i postavljanje eksploziva pod autobus Niš ekspresa kod Podujeva kada je poginulo 12 putnika koji su iši na zadušnice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na Srbe je dozvoljen lov još od vremena turaka svima koji imaju volje da jih napadaju i linčuju ... samo ako su protiv srba oni imaju nečiju dozvolu a i saglasnost od naše vlasti izgleda dok sve to prolazi nekažnjeno!
Međunarodne vojne snage na Kosovu i Metohiji krajem avgusta i u septembru izvešće vojnu vežbu, zbog koje će privremeno biti povećan broj jedinica i vojnika na terenu, saopštio je Kfor
Peta epizoda Exatlona Srbija bila je veoma napeta, kako na poligonu, tako i u redovima Plavih i Crvenih. Ipak, Plavi tim je odneo ubedljivu pobedu rezultatom 10:1.
U večerašnjim nominacijama u Exatlonu Srbija, borbu je izgubio Marko Milovanović, koji je ujedno prvi učesnik koji će napustiti najveći sportski rijaliti na svetu.
U petoj epizodi Exatlona Srbija, član Crvenih Jovan Radulović Jodžir, slomio se zbog nominacija momaka iz njegovog tima, te priznao da se oseća kao slina.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Danas se nastavlja suđenje četvorici pripadnika organizovane kriminalne grupe optuženih da su 29. januara 2021. godine, u Rakovici, na podmukao način ubili Zorana Uskokovića zvanog Skole.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su vlasti Irana uputile poziv Sjedinjenim Američkim Državama za pregovore, dok njegova administracija istovremeno razmatra, kako je naveo, "veoma snažne" vojne opcije zbog smrtonosnih mera koje iranski režim sprovodi protiv demonstranata.
Ukrajina planira novi raspored sastanaka i nastavak pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u sinoćnjem redovnom video-obraćanju naciji.
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Bela kuća saopštila je da je tokom bezbednosne kontrole na Međunarodnom aerodromu Palm Bič na Floridi otkriven sumnjiv predmet, zbog čega je američka Tajna služba bila primorana da privremeno prilagodi rutu predsedničke kolone vozila uoči putovanja američkog predsednika Donalda Trumpa ka Vašingtonu.
Reper Snup Dog trebalo je da uruči nagadu za najbolji podkast na dodeli Zlatnih globusa ali je uživo prenos bio prekinut zvučnim signalom zbog govora koji je pripremio.
Glumica Olivera Viktorović (62) priznala je da je nudista i otkrila je da je to postala sasvim slučajno zbog zdravstvenih problema koje je imala sa jajnicima.
Pevačice Sabrina Salerno, Samanta Foks i Kim Vajld su osamdesetih godina važile za najveće seks bombe u svetu, a veliku popularnost imale su i u Srbiji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar