DOK SVI ČEKAJU PREGOVORE, SATELITSKI SNIMCI ŠOKIRALI: Pogledajte šta Iran gradi oko ključnog nuklearnog postrojenja
111. 04. 2026. u 10:33
211. 04. 2026. u 10:33
Printscreen TV Pink
Vesti
19.18 - Pristunima se obraća predsednik Vučić!
Foto: Printscreen TV Pink
- Slava našim precima, junacima Kolubare, Cera, Kumanova. Srpska trobojka, crveno, plavo, bela bila je veća i važnija i preča od života jer ih je opominjala da sloboda Srbije nema ni cenu ni alternativu. Zato su barjaktari ginuli, ali su zastave preživele. Za njih, za sve one koji su zbog zastavedali živote, odbeležavamo ovaj praznik, praznik našeg identitieta. Datum koji smo izabrali je datum proboja Solunskog fronta. Tog 15. septermbra jedini plan je bila sloboda. Zastava našeg jedinstva u nameri da sačuvamo svoj identitet. Ne želimo nikoga da ugrozimo. Niej uvek sve bilo sasvim svetlo u toku istorije. Bar na ovim prostorima ne posotji nacija koja je prošla korz toliku tamu, onu grobnu. Šta ćemo od svega da zaboravimo, mnoge stvari moramo, može da bude samo naš izbor. Ovu zastavu, zasdtavu našeg stradanja sasvim sigurno nećemo zavboraviti i sa ponosm ćemo je nositi. Robovi su svi isti, porobljeni, slobodni ljudi se razlikuju i zato jesu slobodni. Nije to nikakav poseban srpski svet za koji nas optužuju, to je svet slobodnog, sa svojim imenom. I da večeras odgovorim svima onima koji nas danima napadaju iz regiona, a i nekima u našoj zemlji kojima ni trobojka nije sveta, kažu izmislili ste praznik, ako ćemo tako izmislili smo i Stefana Nemanju jer mu nismo imali ni ulicu ni spomenik, nismo, izmislio je Stefan nemanja nas.
Da se ne bismo kojim slučajem kome zamereili. Smeta samo dan jednog naroda, dan slobode koji tako slavi srpski narod, samo im naša zastava smeta svima i očekuju od nas da im se pravdamo i izvinjavamo, a moj odgovor svima njima je nikada više za srpsku troobojku nećemo da se izvinjavamo. Nosićemo je sa ponosom svuda po svetu. To smo mi, to je nova Srbija, drugačija Srbija, koja nikoga neće da moli. To je jezik naš srpski jezik, jezik i Meše Selimovića, Ive ANdrića i Miloša Crnjanskog.
To nam na kraju daj snagu da tražimo mir i da svoju snagu otrkijemo u životu. Svima koji su prethodnih dana lagali, izmišljali, pretili, samo jednu stvar moram da im kažem ne pada mi napamet da vas pe pravdam, da vam se izvinjavam, jer vodiću Srbiju da bude još jača, još snažnija, da može da pomogne Republici Srpskoj, narodu u Crnoj Gori, na svakom mestu na kugli zemaljskoj i da nam se više nikada ne ponove ni Jasenovac ni Oluja. A vi, napadajte, mi ćemo da poštujemo vaše zastave, ali ono što vam sada kažem, našu trobojku nosićemo posebno uvek. Ostaće ovaj spomenik vekovima iza nas, a naša trobojka biće večna, neka živi srpsko jedinstvo, sloboda naša i naša trobojka.
19.04 - Obraća se Milorad Dodik
Foto: Printscreen TV Pink
- Hvala Vam gospodine VUčiću za napor koji se ulagali da nas okupite u ovom prazinku. Jedinstvo smo uvek pokazivali u najtežim istorijskim trenucima i to je deo našeg karaktera, i taj karakter se razlikuje od drugih. 1999. Srbi su uvek stali da brane slobodu pred najvećom silom u tom trenutku, prolazili smo golgote, ali nismo dali ono što je naše. Srbi ne mogu da žive bez slobode, ali ni bez jedinstva. Republika Srpska je ponosna na činjenicu da je danas usvojen zakon o zaštiti ćirilice. Neće biti više Oluja, a strategija Srbije kae da je Srbija spremna da brani Srbe gde god oni bili. Hoćemo da budemo u miru, ali nemojte nas stalno napadati. Sbi su svesni sebe, ovo je naša zemlja, ovo su naše države.
18.43 Obraća se patrijarh Porfirije
Foto: Printscreen
- Bog je stvorio svakog čoveka i svaki ljudski rod, po svojoj slici i prilici. To što je Bog čoveka stvorio po svojoj slici i prilici zapravo znači da ga je pozvao da zaživi. Svaki čovek je stvoren sa svojim darovima i sposobnostima, sa svojim posebnim ličnim pečatom. OStaviće čovek oca svoga i majku svoju i prilepiće se svojoj ženi i biće svoje jedno. Porodica nije data da bude cilj sam po sebi, nego da bi bila učilište kojim se učimo izgrađivanjem jedinstva ljubavi drugome. Ne možemo voleti druge koji su udaljeni od nas, ako najpre ne volimo svoga oca, svoju majku, svoga brata, sestru, svoga komšiju, svoj rod, svoj narod. To je logika i duhovni poredak stvari. Moramo na prvom mestu upoznati sebe, ono što nas neposredno okružuje. Kako svoje potencijale, uspehe, uzrastanja, ono što je dobro,isto tako moramo spoznati i svoje slabosti kako bismo se ispravljali i bivali bolji. Ne možeš biti svetski, a da nisi svoj!Kad si jedno u sebi i sa svojima, kad si jedno sa svojim narodom stekao si instrument kojim ćeš upoznati svet!
18.20 - Aleksadnar Vučić, Milorad Dodik i patrijarh Porfirije kod spomenika Stefanu Nemanji
Foto: Printscreen
Foto: Printscreen
18.14 - Ulicama se ori "Srbija, Srbija"
Tradicinonalne srpske pesme pevaju se, a narod, ali kulturno umetničko društvo, uzvikuju "Srbija, Srbija".
17.40 Kulturno umetničko društvo zapevalo tradicionalne pesme, na Slaviji trubači
Foto: Printscreen
Na Slaviji, kod fontane smešteni su trubači
Foto: Printscreen
17.31 Počelo obeležavanje Dana srpskog jedinstva
Obeležavanje Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave počelo je počasnom artiljerijskom paljbom sa Kalemegdana!
Foto: informer.rs
Datum, 15. septembar, izabran je zato što je tog dana 1918. godine probijen Solunski front. Praznik se slavi od prošle godine.
Foto: informer.rs
Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave obeležava se širom Srbije i Republike Srpske, a građani su pozvani da na svojim domovima istaknu zastave.
Foto: informer.rs
Širom Srbije, Republike Srpske, srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji, ulice su okićene zastavama. U Beogradu će osvetljenje na istaknutim građevinama biti u bojama zastave – Most na Adi, Brankov most, palata Albanija.
Kod spomenika Stefanu Nemanji centralna manifestacija
Centralna manifestacija biće održana na Savkom trgu u Beogradu, kod spomenika Stefanu Nemanji. Srž manifestacije u Beogradu je, kako je najavljeno, podsećanje na velike vojskovođe našeg naroda.
Foto: informer.rs
Savski trg je ograđen, a građani se već okupljaju. Kako javlja naš reporter na Savskom trgu već je prisutno nekoliko hiljada ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 4 godine
Srpskih zastava dans nije bilo ni u Njemačkoj,Austriji, Britaniji, Francuskoj, Njemačkoj, SAD, Švedskoj,Norveškoj...,a ni u Rusiji? Predsjednik Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) i Srpskog narodnog vijeća (SNV) Milorad Pupovac kazao je : da je “neophodno da Srbi u Hrvatskoj poštuju zakone RH” koji zabranjuju isticanje zastava drugih država. Premijer RH Andrej Plenković je istaknuo. da “godinama” namjerno na isti način odgovara na provokacije iz Srbije, čiji je cilj i vlasti i nihovih medija, izazvati žestoku reakciju hrvatske vlade ili “dovesti u situaciju predstavnike srpske manjine da se moraju očitovati”,a takav njihov zamišljeni film u Srbiji, ne bu gledali od Hrvatske,kao čanice EU i NATO saveza! U „Oluji“ je Hrvatska pokazala svoju snagu i moć,a tko gubi ima pravo da se ljuti i da plače. Predsjednik „Velike Srbie“i Aleksandar Vučić pozvao je sve Srbe da povodom “Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave”, koji se obilježava u Srbiji 15. rujna, izvjese srpske zastave. Ovakve srpske budalaštine bi i Čkalju do suza nasmijale
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
11.04.2026
10:20
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
11.04.2026
09:47
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
10.04.2026
10:40
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
09.04.2026
11:33
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra slave jedan od najvećih hrišćanskih praznika - Vaskrs u znak sećanja na vaskrsnuće Isusa Hrista.
11.04.2026
20:00
Danas oko 16 časova, rečna policija spasila je muškarca (48) i dete (12) koji su upali u Savu, nakon prevrtanja čamca.
11.04.2026
17:46
Pripremni radovi na izgradnji prve deonice tunela koji će povezivati Savsku i Dunavsku padinu počinju u sredu, 15. aprila.
11.04.2026
16:00
Mnogo građana Srbije otputovalo je u Crnu Goru povodom Vaskršnjih praznika, čemu svedoče i gužve na primorju.
11.04.2026
22:00
Poslednjih godina voće poznato kao zlatna jagoda, odnosno "physalis peruviana", dobija na popularnosti u poljoprivredi, jer obećava ozbiljnu zaradu.
11.04.2026
21:00
Kod tržnog centra Rajićeva večeras je došlo do tuče u kojoj je jedan mladić zadobio teške telesne povrede.
11.04.2026
22:17
Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila 24. novembra 2025. godine, a prema najnovijim informacijama, istraga ove tragedije je završena. Tim povodom se oglasio Miloš Radović, otac stradale Ane Radović.
11.04.2026
22:11
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče u Novom Pazaru, poginula je devojčica Meleka R. (16), dok je njena drugarica teško povređena i nalazi se na lečenju.
11.04.2026
14:55
U mestu Jabuka kod Prijepolja, danas popodne dogodila se teška nesreća u kojoj je jedna osoba poginula nakon pada sa prikolice traktora.
11.04.2026
23:56
Aleksinčanin D.T. (23) uhapšen je zbog sumnje da je rano jutros izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula devojka (19), dok je njena vršnjakinja teško povređena.
11.04.2026
21:42
Kineski predsednik Si Đinping sastao se u Pekingu sa liderkom najveće opozicione tajvanske partije Kuomintang (KMT) Čeng Li-vun, poručivši da Kina podržava "miran razvoj" odnosa preko Tajvanskog moreuza i da narod na dve strane vidi kao "jednu porodicu".
11.04.2026
23:45
Irački parlament izabrao je danas kurdskog političara Nizara Amedija za novog predsednika te zemlje, što je uglavnom ceremonijalna uloga.
11.04.2026
22:50
Kijev bi mogao da iskoristi uskršnje primirje za pregrupisavanje i bezbedno dopremanje municije, kao što je to više puta činio tokom sukoba u Donbasu, izjavio je u intervjuu za TASS bivši premijer Ukrajine Nikolaj Azarov, koji je bio na toj funkciji od 2010. do 2014. godine.
11.04.2026
22:30
Najnovija istraživanja javnog mnjenja pokazuju da 52 odsto Amerikanaca podržava impičment Donalda Trampa, dok se u političkim krugovima sve glasnije pominje aktiviranje 25. amandmana za smenu predsednika.
11.04.2026
22:00
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV u poslednjim epizodama svedoče rastućoj tenziji između moćne carice i markantnog Alekseja Orlova.
11.04.2026
09:05
Večeras je na Informer TV emitovana 30. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
10.04.2026
22:30
Nakon osam godina mukotrpnog rada i borbe, stravična sudbina Srba na Kosovu i Metohiji konačno je dobila svoju ekranizaciju.
10.04.2026
13:55
Uveliko traje snimanje pete sezone hit serije "Branilac", koja se vraća sa šest novih, potresnih epizoda.
10.04.2026
13:10
Neki od najpoznatijih holivudskih ličnosti slave pravoslavni Vaskrs - bilo zbog porekla, porodice ili ljubavi.
10.04.2026
10:54
Postoje sitne promene u ishrani koje na prvi pogled deluju nevažno ali vremenom mogu da naprave veliku razliku po zdravlje. Jedna od njih krije se u namirnici koju većina ljudi smatra samo običnom grickalicom.
11.04.2026
20:20
Verovatno vam se već dogodilo da vaš inače miran i prijateljski raspoložen pas iznenada počne da reži na nekoga ko vam deluje potpuno bezazleno.Takva situacija nosi važnu poruku koju ne bi trebalo zanemariti.
11.04.2026
17:40
Doktorka Nada Macura govorila je za Informer.rs o tome koliko vaskršnjih jaja je zdravo pojesti u jednom danu.
11.04.2026
15:00
Suve i ispucale usne su vrlo čest problem. Iako mnogi odmah posežu za skupim kozmetičkim proizvodima, pravo rešenje često se nalazi u sastojcima koje već imamo u svom domu.
11.04.2026
17:00
Komplimenti mogu zaista učiniti da se partner oseća voljeno i posebno, ali psiholozi upozoravaju da nisu svi komplimenti uvek korisni za vezu.
11.04.2026
23:20
Pevač i sin pokojnog Marinka Rokvića Nikola Rokvić otkrio je koliko mu je bilo teško da se probije na estradu zbog očeve karijere.
11.04.2026
23:50
Muzička diva Jelena Karleuša u emisiji "Pinkove zvezde" javno je pohvalila pesme Cece Ražnatović sa kojima je godinama na ratnoj nozi.
11.04.2026
23:21
Tokom emitovanja radio-emisije "S mesta splačine", došlo je do oštre rasprave između Milene Kačavende i Danila Dače Virijevića, koja je ubrzo eskalirala u otvoreni sukob.
11.04.2026
22:12
Modna kreatorka i nekadašnja voditeljka Biljana Tipsarević u vaskršnjem intervjuu progovorila je o porodici, o tome koliko joj znači Srbija, ali i zbog čega smatra da je lični mir danas najveći luksuz.
11.04.2026
21:14
Bivša rijaliti učesnica Aleksandra Subotić potvrdila je da ulazi u "Elitu 9" kako bi se obračunala sa Majom Marinković, koja joj je bila preotela muža.
11.04.2026
20:35
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar