NEKOLIKO HILJADA GRAĐANA DOČEKALO VUČIĆA U SVILAJNCU! Beskrajno hvala što ste razumeli da samo teškim radom Srbija može da ide napred! /video/
Podeli vest
Kompanija za proizvodnju električne rasvete "Regent Lighting" doo iz Švajcarske otvara danas fabriku u Svilajncu i zapošljava 130 radnika, a investicija je vredna osam milona evra. Svečanom otvaranju prisustvuje predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koga je ispred fabrike dočekalo nekoliko hiljada građana
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa glavnim tužiocem Mehanizma za međunarodne krivične tribunale Seržom Bramercom i specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom
19.09.2021
10:59
- Beskrajno hvala što ste razumeli da samo teškim radom Srbija može da ide napred. Nešto ćemo krenuti ove a nešto i sledeće godine - rekao je predsednik podsetivši na renoviranje poslednje u nizu obnovljenih škola u Svilajncu.
- Prvo, gradićemo obilaznicu sa dva mosta preko Resave i Morave a to će koštati najmanje 25 miliona evra - rekao je predsednik posle čega su ga građani pozdravili aplauzom.
Foto: informer.rs
- To je prva stvar, a druga je kanalizacija i treća da zatvorimo bazen čemu će se najviše obradovati najmlađi - rekao je predsednik naglasivši da je u ovom trenutku najvažnije da vratimo ljude u Braničevski okrug, one koji rade u Austriji i Švajcarskoj jer će i ovde imati mogućnost da žive od svog rada.
Predsednik je potom krenuo u obilazak fabričke hale.
- Nemoj da mi daješ kad ne znam ni čemu služi... A, indirektno svetlo... Lepo, lepo... - rekao je predsednik tokom obilaska hale pozdravivši momke i devojke koji tu rade.
Predsednik je u obilasku hale rekao i da nas je dualno obrazovanje spaslo iako su se mnogi podsmevali toj ideji.
Foto: printscreen
Ugovor o otvaranju fabrike, potpisali su pre više od godinu dana u Bazelu predsednik opštine Svilajnac Predrag Milanović i operativni direktor "Regenta" Jorg Steimer.
"Regent" je u Svilajncu iznajmio objekat od preko 1.000 kvadratnih metara, gde je započela proizvodnju, a paralelno gradio je objekat za sopstvenu fabriku, u prvoj fazi 6.000 kvadratnih metara, a u drugoj još toliko, saopštila je ranije Služba za odnose sa javnošću Skupštine opštine.
Foto: informer.rs
Reč je o izvozno orjentisanoj kompaniji koja je izgradila fabriku u Velikom Polju, jednoj od dve Industrijske zone ove opštine gde rade još četiri inostrane fabrike.
Foto: informer.rs
"Proces je trajao oko godinu i sada je uspešno završen. Ovo nije bitno samo za Svilajnac već i za Srbiju jer je "Regent" svetski poznata kompanija", rekao je Milanović ranije Tanjugu i dodao da su u konkurenciji sa mnogo većim gradovima pokazali da umeju da odgovore na ovako velike izazove.
Odlučili smo se za Srbiju
"Proces odlučivanja je bio dug i detaljan, odlučili smo se za Srbiju. Razmatrali smo više opcija, među kojima su Čačak i još neki gradovi na jugu Srbije, ali smo na kraju imali veliku podršku Svilajnca i zato smo odlučili da našu fabriku gradimo baš tamo", rekao je Steimer.
Foto: informer.rs
Generalni direktor "Regenta" Christoph Platzer je istakao da se "raduje otvaranju nove fabrike u Svilajncu".
Foto: informer.rs
"Ono što nam je potrebno je visoko kvalifikovana radna snaga i zato smo se odlučili da budemo deo šitema dualnog obrazovanja sa kojim imamo odličnog iskustva u Švajcarskoj", rekao je on.
Radnici iz Srbije koji rade u ovoj kompaniji u Švajcarskoj rekli su delegaciji iz Svilajnca da je "Regent" odličan poslodavac i da su veoma zadovoljni uslovima rada u kompaniji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svako radno mesto je veliku uspeh naše politike zato što jesmo uspeli da zainteresujemo strane kompanije da ovde otvaraju fabrike i zapošljavaju naš narod.
U toku je agresija na ono malo preostalih Srba na Severu Kosova, ove "nezavisne" novine o tome ne pišu ni REČI !!!
Da li su Srbi na KiM "naš narod" ili je "muter" rekla drugačije ?!!!
Investicija švajcaraca u Srbiju mnogo govori o tome koliko je Srbija visoko kotirana kao zemlja u koju je pouzdano investirati. To je još jedan veliki plus za nas u svetu investitora.
Još jedna u nizu značajnih stranih investicija za Srbiju koja će pored novih radnih mesta još i dodatno poboljšati rejting Srbije kao izuzetno pouzdane zemlje za realizovanje investicija.
Kada švajcarci ulažu kod nas onda je sve jasno. Investicija koja je od velikog značaja za Srbiju po više osnova. 130 novih radnih mesta koja su značajna kako za ljude koji će se zaposliti, tako i za opštinsku upravu ali i samu Srbiju.
Otvaranje nove fabrike u bilo kom mestu u Srbiji je više nego pohvalno. Sa otvaranjem novih fabrika otvaraju se i radna mesta sto gradjanima i te kako znaci..Smanjice se stopa nezaposlenosti.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa glavnim tužiocem Mehanizma za međunarodne krivične tribunale Seržom Bramercom i specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom
Informer je došao do saznanja koja dovode u pitanje pojedine aspekte akademske i profesionalne karijere Sava Manojlovića, lidera opozicionog pokreta "Kreni-promeni".
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
"Tojota korola turing sports", karavan verzija "korole", jedan je od najpopularnijih porodičnih hibridnih automobila u Evropi. Cena najnovije verzije kreće se oko 28.200 evra.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
Posmrtni ostaci Blagoja Jovovića uskoro će biti prebačene iz Argentine u Srbiju, kako bi bio sahranjen u otažbini, uz sve počasti, rekla je ministarka a rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
M.R. (16) nastradala je u teškoj saobraćajnoj nesreći kod Novog Pazara kada je nju i drugaricu Dž.N. (15) sa kojom se vozila trotinetom, kolima udarila devojka S.M. (24). Ona je, prema nezvaničnim informacijama, preticala kolonu na punoj liniji i tom prilikom ''golfom'' pokosila devojčice.
Nakon više od četiri meseca od pogibije Ane Radović (20) i Aleksandra Masalušića (37) u Međuvršju kod Čačka, Osnovno javno tužilaštvo u ovom gradu je zatvorilo istragu u vezi sa ovom stravičnom tragedijom.
S.M.(22) uhapšena je zbog sumnje da je izazvala saobraćajnu nesreću u Novom Pazaru u kojoj je poginula devojčica M.R. (16), a teško povređena njena drugarica koja se trenutno nalazi na lečenju.
Stari mlin, napušteni objekat u centru Obrenovca, zapalio se danas oko 17 časova, a vatrogasci-spasioci iz Obrenovca i sa Voždovca se već satima bore sa vatrom.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas na magistralnom putu kod Novog Pazara u kojoj je jedna devojčica (16) nastradala, dok je druga teško povređena.
Beba stara tri meseca je preminula, a žena (31), za koju se veruje da je njena majka je povređena u napadu psa koji se dogodio u Redkaru u Jokširu (Engleska).
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Lizi Džejd Grambridž je žena koja zbog svoje visine često privlači veliku pažnju gde god da se pojavi. Visoka je 193 cm, što je čini znatno višom od svog dečka, a sada je objasnila kako to utiče na njihov odnos.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar