Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas, nakon što je na porodičnu kuću Zorana Jovanovića u opštini Vitina bačena ručna bomba, da su napadi na Srbe posledica antisrpske retorike Prištine i jednostranih poteza premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija
Nastavljajući na Tviteru polemiku sa šeficom poslaničke grupe Samoopredeljenja Mimozi Kusari-Ljilji, koja tvrdi da se dijalog vodi o sporazumu u čijem je fokusu "uzajamno priznanje", Petković je poručio da se dijalog Beograda i Prištine vodi da bi svi ljudi na KiM mogli normalno da žive.
- Dok vi urušavate dijalog, Srbima na Kosovu i Metohiji bacaju bombe na kuću. To je posledica vaše antisrpske retorike i jednostranih poteza Aljbina Kurtija", naveo je Petković i objavio fotografije na kojima se vidi bomba i oštećen prozor na kući.
Iz Kancelarije za KiM prethodno je saopšteno da je na porodičnu kuću Zorana Jovanovića u selu Mogila, u opštini Vitina, noćas bačena ručna bomba koja nije eksplodirala.
Ranije je Kusari-Ljilji objavila da je ceo proces dijaloga pokušaj normalizacije regiona nakon ratova koje je, kako tvrdi, započela i izgubila Srbija u bivšoj Jugoslaviji.
- Trenutni dijalog Kosovo-Srbija je o sporazumu, u centru kojeg je uzajamno priznanje - navela je Kusari Ljilji i ocenila da "nema drugog početka".
Petković je sinoć poručio Kusari-Ljilji da Priština treba da formira Zajednicu srpskih opština, kao i da se dijalog ne vodi o njenim snovima i željama već o normalizaciji odnosa.
- Hajmo ispočetka Mimoza Kusari-Ljilja, jer ništa ne razumete. Dijalog se ne vodi o vašim snovima i željama, već o normalizaciji odnosa, na osnovu odluke UN iz 2010. U dijalogu naš odnos je asimetričan, jer je samo Srbija članica UN i tako će ostati. A sad malo o realnosti - formirajte ZSO - naveo je Petković na Tviteru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp Evropskoj uniji sprema novi, još teži carinski udar, dodatna američka carinska stopa na robu iz Srbije spuštena je sa 35 na nula odsto.
Rukovodilac Centra za međunarodnu saradnju i strateške komunikacije Uprave državnog obezbeđenja Ukrajine Valentina Savicka poginula je u ruskom raketnom udaru na izložbu dronova u Kijevskoj oblasti. U napadu je stradalo deset ljudi, dok je više od 100 ranjeno.
U Srbiji će u danas posle svežeg i pretežno vedrog jutra, u toku dana biti pretežno sunčano i malo toplije, navode u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije (RHMZ).
Pravni tim Ljubiše Karovića, koji je teško povređen u avionskoj nezgodi kada je visio kroz prozor, tvrdi da snimci ukazuju na problem sa motorom aviona i najavljuje tužbu protiv odgovornih ako istraga potvrdi propuste.
Možda je dolazak cara Etiopije Haile Selasija na Brione, u Titovu hacijendu, bio najvažnija vest za urednike Večernjih Novosti tog 25. jula 1954. godine, ali je sigurno da su čitaoci najpre ispratili nešto drugo u tom izdanju: na 13-tim Balkanskim igrama jugoslovenski sportisti osvojili su zlatne medalje u čak osam disciplina od ukupno 10.
Sinoć, nešto pre 23 časa dogodila se pucnjava u beogradskom naselju Rakovica. Policiji je prijavljeno da su u Maričkoj ulici odjeknuli hici, a patrola je po izlasku na lice mesta zatekla mladića Nikolu P. (21) sa prostrelnim ranama.
Uzrok smrti troje mladih koji su nastradali u sredu rano ujutru u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u novosadskom naselju Veliki rit jeste davljenje, saznaje se nezvanično.
Na magistralnom putu Nova Varoš - Prijepolje, iznad Gornje Bistrice, tokom protekle noći došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala dva putnička automobila.
U lančanom sudaru u kojem su učestvovali automobil i dva šlepera u Bugarskoj stradali su muž i žena iz Srbije, a kako se saznaje, oni su se vraćali sa letovanja u Grčkoj.
Javnost bruji o promociji pedofilije na društvenim mrežama kontroverznog jutjubera Marka Radmanovića, a sada na videlo izlaze još detalja. Naime, protiv Radmanovića uveliko se vodi postupak pred Osnovnim sudom u Sremskoj Mitrovici zbog sumnjivog događaja u koji je umešana dvanaestogodišnja devojčica.
Pukovnik Eduard Sirenko, nekadašnji visoki oficir Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), poginuo je u ruskom raketnom udaru na vojnu izložbu u Kijevskoj oblasti, potvrdili su ukrajinski izvori.
Ukrajinske bespilotne letelice (BPL) napale su skladište kompanije Vajldberis u Jekaterinburgu, a udar je pogodio automobile parkirane neposredno ispred logističkog centra.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Većina ljudi, dok jede lubenicu, bez razmišljanja uklanja semenke i baca ih. Međutim, malo ko zna da one predstavljaju veoma vredan izvor hranljivih materija i da mogu biti odličan dodatak svakodnevnoj ishrani.
Uz prirodnu metodu bojenja sa kesicom za čaj, drvo dobija tamniju nijansu, a njegova tekstura postaje još izraženija, bez upotrebe skupih hemijskih premaza.
Nestanak struje i nevreme mogu oštetiti elektronske uređaje i dovesti do gubitka važnih podataka. Nekoliko jednostavnih mera može pomoći da svoju opremu zaštitite od mogućih kvarova.
Novo istraživanje pokazalo je koje evropske destinacije nude najniže cene za svakodnevne troškove poput hrane, pića, kafe, piva i osnovnih stvari za plažu.
Voditelj Milan Milošević u emisiji uživo obratio se Biljani Vujović i rekao joj da pazi kome preti, jer će u suprotnom izneti niz dokaza protiv nje zbog kojih bi mogla da završi u zatvoru.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.